Forum dyskusyjne

Nowe zasady oceniania

kategoria uwagi do forum i serwisu

[konto usuniete] dołączył
02.08.2010

[konto usuniete] 14:31 | 02.12.2011

Szanowny Moderatorze. Zgłaszam propozycję co do ocen zdjęć. Co pewien czas pojawiają się zdj. które śmiem twierdzić ,ktoś wrzuca w celu? no właśnie i tu mam problem z określeniem. Jeżeli szkoda komuś miejsca na trzymanie w domowym archiwum,to chyba postanowił tu właśnie wrzucić. Mam dziwne wrażenie ,że tak to się odbywa. Nie mi oceniać wartość artystyczną,ale często mam problem z określeniem co autor miał na myśli? Wychodzę z propozycją nowej oceny np. gniot dnia,m-ca,roku. Może to czasem dało by do myślenia tym którzy wrzucają swoje zdj. traktując ten wspaniały portal jak jakiegoś chomika itp. Pozdrawiam Szanowny Zespół Red. oraz użytkowników.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 23:33 | 03.12.2011

jarku, zapewne wiele z takich fotek ma po kilka czy nawet kilkanaście piątek, więc gniotem nie są dla wszystkich....a kryteria każdy ma inne.....tutaj z pewnością też znajdziesz kilka dobrych zdjęć, które na tle sieczki łatwo dostrzec ;)

swift dołączył
27.02.2007

swift 23:59 | 03.12.2011

Jarek - nie ma problemu. Czekam na taką fotkę ( fotki ) od jutra.

02.08.2010

[konto usuniete] 19:31 | 04.12.2011

tkos. Oczywiście nie sposób się z Tobą nie zgodzić,ale pozostaje w dalszym ciągu małe ale... .Nie miałem zamiaru nikogo tu urazić bo moje zdj. także dla wielu będą gniotami i nie ładne co ładne ale co sie komu podoba ! Sądziłem że poddam pod dyskusję pewne rzeczy. Wiem to nie jest nowy temat, co nóż pojawia się dyskusja na forum odnośnie oceniania. Może zgodzisz się z tym że te wspomniane 5 przez Ciebie,często wstawiają osoby które w ramach rewanżu itp wstawiają sobie wzajemnie 5. Ok z tym nie będę polemizował,ważna jest tu też dobra zabawa. Nie mniej chyba nie o to chodzi chyba ? Zdjęcie ma coś przedstawiać chyba ? Jasne wiem to co napisałem dla wielu będzie oburzające ,no cóż. Inną kwestią jest to że zdj. z Kraju nie są punktowane. Czyli mieszkając po za granicami mógłbym wrzucać co leci i łapać punkty,bo czemu nie ? Tyle że dla znakomitej większości pkt-y nie mają znaczenia a jedynie chcą oglądać coś co jak podkreśliłem nie jest czyszczeniem pamięci aparatu i nabijaniem sobie pkt-ów. Pozdrawiam i już się nie udzielam.

egzorcysta dołączył
01.12.2010

egzorcysta 21:34 | 06.12.2011

Zgadzam się z Tobą w zupełności.

02.08.2010

[konto usuniete] 22:03 | 06.12.2011

Dziękuję,ale chyba stanowisz wyjątek ! To co już usłyszałem w korespondencji,brzmi zupełnie odmiennie.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 07:54 | 07.12.2011

Jarek masz racje to co teraz dzieje sie w galeri to woła o pomste do nieba .... nie jestem kombatantem na globie ale tak żle to nie było chyba nigdy .

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 08:36 | 07.12.2011

Zadko się tu wypowiadam, bo portal zamiast przyciągać, odpycha.
Zgadzam się z tym, że to co tu się dzieje woła o pomstę do nieba.
Wspomnę ostatni konkurs, Twarze świata.
Zwykle nie uczestniczę w takich zabawach, ale coś mnie naszło by wrzucić zdjęcie i sprawdzić jak to działa.
I co się okazało ? Zdjęcie dodane : 111743 , ale jak się okazuje admin nawet nie potrafił go ująć w galerii zgłoszonych do konkursu. Olewam czy miał bym jakieś szanse, sam kiedyś odmówiłem przyjęcia nagrody od administratora.. Ale faktu, że konkurs nie był uczciwy nic nie zmieni. Nikt nie wie jak wiele zdjęć zostało pominiętych, a to świadczy o braku obiektywizmu admina. Ot taki to portal, po uważaniu a Wam się marzy demokracja, haha.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 13:07 | 07.12.2011

Witam

Turkus, zarzut o dopuszczenie się oszustwa podczas organizowania konkursu jest poważny ...

Czy poza swoją urażoną duma masz jeszcze jakieś inne dowody, że organizatorzy konkursy czy też ja jako GlobAdmin dopuściliśmy się oszustwa, nadużycia ?
Czy pisałeś do mnie z prośbą o wyjaśnienie dlaczego Twoje zdjęcia nie trafiły do galerii konkursowej?

Pytań sporo, ale trudno pogodzić się z tym, że ktoś słowem "oszustwo" określa prace całego zespołu ...

Zdarzyło nam się kilka takich sytuacje podczas konkursu foto Twarze świata kiedy jakieś zdjęcie zostało pominięte- nie z powodu czyjegoś nieobiektywizmu czy złośliwości, ale po prostu przeoczenia, które w nawale pracy zdarza się nam wszystkim. Czy Tobie nigdy?

Autorzy tych zdjęć napisali do nas z pytaniem dlaczego ich zdjęcie nie widnieje w galerii konkursowej i każdą taką sytuację wyjaśniliśmy, a autorów przeprosliśmy.

Jeśli uważasz, że jest taka konieczność, nicki tych użytkowników zostaną podane na forum, abyś mógł sam upewnić się, że nawet jeśli zaistniała taka sytuacja, to nie była zamierzona i została profesjonalnie wyjaśniona.

Nie mamy żadnego powodu, aby bojkotować Twoje prace. Kilkakrotnie docenialiśmy Twoje zdjęcia promoując je na naszym fanpagu na Fb oraz w newsach na stronie głównej Globtrotera. Uważamy, że są jednymi z lepszych w galerii.

Czy naprawdę to jedno zdarzenia jest wystarczającym powodem, żeby oskarżać osoby prowadzące serwis od ponad 10 lat o nieuczciwosć???

Proponuję przemyśleć sprawę, bo nawet możliwość posługiwania się nickiem i bycia anonimowym na serwisach społecznościowych nie zwalnia nikogo z odpowiedzilalności za swoje słowa.

pozdrawiam
GlobAdmin

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 13:39 | 07.12.2011

Pewnie słowo oszustwo to jest zbyt dużo. Przeoczenie ? Byc może w sam raz.Niewiem. Ale uważam ,że to nie Turkus powinien przemyśleć tylko Glob Admin czy aby dobrze ma dobrany zespół ? Argument ,że ktoś ma dużo pracy i popełnia błędy jest dziecinne.
pozdrawiam
Piotr

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 13:37 | 07.12.2011

Do GlobAdnina
Ze smutkiem stwierdzam w Twojej wypowiedzi emocjonalność.
Piszesz o tym że zarzucam "oszustwo" , umieszczając to słowo w cudzysłowiu, co sugeruje cytowanie go z mojej wypowiedzi. Proszę doszukaj się tego w niej a uznam, że masz rację.
Zapisałem,co zacytuję tu :"... Ale faktu, że konkurs nie był uczciwy nic nie zmieni. Nikt nie wie jak wiele zdjęć zostało pominiętych, a to świadczy o braku obiektywizmu admina."
Chyba oczywiste jest, że skoro jak sam(a) przyznajesz , pewną ilość zdjęć pominięto , konkurs nie został przeprowadzony uczciwie, i nie zawinili temu uczestnicy a organizatorzy.
To Wy a nie uczestnicy obsługujecie portal. To Wy stwarzacie narzędzia, i skoro nie pozwalają Wam one zapanować nad Waszym konkursem, oczywistym jest, że nie możecie obiektywnie ocenić jego uczestników, skoro pewna ich część wycieka przez wasze dziurawe sito.
Nie kryję się za anonimowością co mi zarzucasz. Zgodnie z zasadami portalu, udostępniam swoje imię i nazwisko oraz możliwości kontaktu ze mną, więc proszę daruj sobie te wycieczki.
Adminowi nie przystoi ulegać emocjom.
Moja wcześniejsza wypowiedź pozwoli pozostałym w kontekście Twojej wyrobić sobie indywidualne zdanie.
A co do urażonej dumy ....... powiem tylko tyle, gdyby to mną kierowało, mógł bym wystąpić o unieważnienie konkursu, z racji uchybień przy jego przeprowadzeniu, z czego z pewnością sponsorzy nie byli by zadowoleni.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 13:47 | 07.12.2011

Turkus, masz racje- przez moja wypowiedż przebija się emocjonalność, wynikająca z wieloletniego zaangażowania w projekt, ja nie jestem tutaj tylko gościem ...
Czy tak być powinno czy nie, trudno oceniać. Tak samo jak dyskusji podlega ton Twojego maila.

Twoja odpowiedź mówi sama za siebie, ale dziękuje za uwagi. Tak jak wspominaliśmy, planujemy zmianę system oceniania, i oczywiście uwzględnimy także Twoje uwagi.

pozdrawiam
GlobAdmin

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 19:39 | 14.01.2012

na Globie jak widać po staremu....cały czas sieczka w galerii, piąteczkowy kurnik też ma się nieźle...miały być jakieś zmiany od nowego roku....za oknami zima, a tu cały czas jesień średniowiecza ;)))

pabulum dołączył
12.09.2011

pabulum 20:07 | 14.01.2012

Sznowni Państwo.. Z uwagą przeczytałęm wszytkie posty i.. czuje sie jak w piaskownicy. Naszą pasją są podróże!! Poznawanie nowych miejsc, ludzi, i potem dzielenie się tymi lepiej bądź gorzej uwiecznionymi chwilami z innymi pasjonatami wedrowania po świecie. Czy naprawde jest to takie ważne jaka jest średnia ocena? Ja cenie , ze moge zobaczyć migawki ze swiata i przeczytać info skąd sa , kiedy były zrobione. Gusta, były są i będą różne. Nie znmam sie na fotografii i nie umiem profesjonalnie dyskutowac o wartości zdjęć i chyba większość z nas nie jest profesjonalnymi fotografami , jesli są takie osoby to niech rywalizują z godnymi rywalami. Pozwulcie nam koncentrować sie na uroku odkrywania nieznanego do tąd świata..

akras dołączył
03.07.2010

akras 20:36 | 14.01.2012

O jej, może najpierw naucz się ortografii? Nawet słownik Globa podkreśla źle napisane słowa. Ja uważam, że nie powinno się złych zdjęć tutaj wklejać, a już na pewno źle sformułowanych wpisów.

pabulum dołączył
12.09.2011

pabulum 20:46 | 14.01.2012

z pokorą przyjmuję krytyczną uwagę :) U mnie jakoś nie działa słownik Globa . Serdecznie koleżankę pozdrawiam :)

akras dołączył
03.07.2010

akras 20:51 | 14.01.2012

Miała być zmiana ocenienia z nowym rokiem. A tu połowa stycznia i przywiązanie do dawnych ocen. Ma rację Tkos. Gdzie są nowe zasady!!!! Bez tych ciągłych piątek na przykład ?

pabulum dołączył
12.09.2011

pabulum 20:54 | 14.01.2012

Czy możesz mi powiedzieć jak włączyć słownik na Globie? Byłbym wdzieczny :)

akras dołączył
03.07.2010

akras 20:59 | 14.01.2012

Nie mogę, sorry.U mnie po prostu źle napisane słowa są podkreślone na czerwono. Może nie zauważyłeś??? Pozdrawiam.

pabulum dołączył
12.09.2011

pabulum 21:07 | 14.01.2012

szkoda ... u mnie sie nie pdkreśla. myslałem że wisz jak to wląćzyć, bo niestety nie umiem znaleść na stronce Globa. Dziekuje za szczer chęci . Pozdrawiam :)

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 00:08 | 15.01.2012

Witam

pracujemy nad zmianami, jak tylko zakończymy całość prac poinformujemy o tym fakcie. Zakładmy, że za 2-3 tygodnie wprowadzimy nowy system oceniania.

pozdrawiam
GlobAdmin

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 19:20 | 15.01.2012

Jakieś szczegóły ? Lubię - nie lubię ? Anonimowość oceny ? Odrzucanie skrajnych ocen ? Uchylcie rąbka tajemnicy ....

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 01:17 | 16.01.2012

Wygląda na to , że za 2 - 3 tygodnie wyjdziemy wreszcie z Epoki Lodowcowej , trzymamy Admn. za słowo.
Myślę, że te ostatnie kilka lat to wystarczający okres , aby wyciągnięto sensowne wnioski i wprowadzono konkretne zmiany do systemu oceniania zdjęć , który był i jest największym problemem na Glob.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl