Forum dyskusyjne

ZANIZANIE ocen w galerii zdjec usuwanie spamerskich kont

kategoria uwagi do forum i serwisu

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:41 | 09.04.2007

Szanowni userzy

Zapewne zauwazyliscie, ze ostatnio doszlo do naglego zanizenia ocen uzytkownikow, ktorzy wczesniej notowali wysokie oceny za zdjecia. Zwiazane to bylo z zachowaniem niektorych uzytkownikow, ktorzy zakladali po kilka kont i zanizali oceny, takze najlepszych autorow. W chwili obecnej bedziemy intensywniej sie przygladac tej sytuacji, ktora ma po raz pierwszy miejsce w naszym serwisie. Bedziemy zmuszeni wprowadzic zabezpieczenia, ktore beda chronily w szczegolnosci autorow dobrych zdjec. Zapraszamy do zglaszania nam dodatkowych innowacji, ktore moglyby pomoc chronic Waszego Globtrotera.

pozdrawiam

Wasz GlobAdmin

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 23:09 | 09.04.2007

1. Nie da się zapezpieczyć przed takim procederem. Bedziecie blokować konto na dane IP? W neostradzie jest dynamiczne. Właczam kompa i mam już inne IP. Eliminowanie konta na podstawie: "Średnia z ocen wystawionych za zdjęci", tez bez sensu. Pare osób z "TOP UŻYTKOWNIKOW" ma srednia ponizej 2. Albo tacy spece, że wszędzie widzą błędy, albo po prostu wredni.
2. Rozumiem, że zabezpieczenie najlepszych kont będzie polegało na tym, że postawimy "5" tym najlepszym i zablokujemy ocenianie. Wtedy im nikt "4" i mniej nie potawi.
3. Z całym szacunkiem dla Admina i zespołu dla Globtrotera - dla serwisu darmowego nie ma zabezpieczeń. Chyba, że wprowadzicie jakieś opłaty. Wtedy liczba userow spadnie, pozostaną tylko Ci, którym zależy (elita). Ale o to nie chodzi.
4. Moim zdaniem wystawienie oceny powinno się wiązać z jednoczesnym wystawieniem komentarza dlaczego taka ilośc punktów a nie inna. Wtedy ewentualnych "jedynkaczy" się wyeliminuje lub będzie łatwo namierzyć. Wiąże to się oczywiście z powiększeniem i to znacznie miejsca na serwerze. Ale jakość wzrośnie i to bardzo.
5. Drogi Adminie masz zastrzeżenia do spamerow (podają adresy stron). Ja sam podpisuje zdjęcia swoją stroną, żeby zabezpieczyć je przed użyciem przez innych. Może warto było by wprowadzić takie unowocześnienie jak stosują inne serwisy do których dodaje się zdjęcia. Podczas "dodawania zdjęcia" umieszczać znak wodny z "nazwą użytkownika". Może trochę to zepsuje urok zdjęć, ale uszanuje prawa autorów. Wiele osób czepia się mnie, że podpisuje swoje zdjęcia. A co mam robić skoro widze je użyte na jakiś innych stronach w "webparkach" i "republikach". Znak wodny to dobry, sprawdzony sposób.

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 11:26 | 18.05.2007

Jeszcze jedno. Jak usunie się zdjęcie to punkty nie są odejmowane. Wystarczy dodać je kolejny raz i znowu mamy naliczane punkty. pomysłowe

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 23:12 | 09.04.2007

Wprowadzcie ocenianie zdjęć z równoczesnym komentarzem za co dana ocena. Problem rozwiązany.

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 23:25 | 09.04.2007

Najważniejsze. Nie zastanawiałeś się Adminie dlaczego dochodziło do takiej sytuacji, że jedni zaniżali oceny drugim. Moim problem jest z "Główną stroną". Każdy chce mieć na niej zdjęcie, niech ludzie zobaczą gdzie byłem. Przeniósłbym ten ranking do "Galerii Foto", a pod nią umieściłbym same miniaturki świeżo dodanych zdjęć i nie 10 tylko trochę więcej.

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 09:20 | 18.05.2007

To bez sensu.Ktoś wystawił pare wysokich ocen przy -moim zdaniem-słabym zdjęciu,więc ja nie mogę dać '2'...Zgadzam sie z powyższymi komentarzami..Nie chcę pokazywać zdjęc w takim miejscu...Zlikwidować top albo ocenianie wogóle i po kłopocie....

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 11:15 | 18.05.2007

Ktoś nie pomyślał do końca. Wystarczy kilka bardzo dobrych komentarzy na wstępie, by następni nie mogli ocenić niżej zdjęcia. to głupota. Rozwiązanie: wprowadzić ranking użytkowników którzy mogą głosować, np. ktoś ma mniej niż 1000 punktów nie może głosować, albo coś w tym stylu.

alisson7 dołączył
14.03.2007

alisson7 12:41 | 19.05.2007

Zgadzam sie z poprzednikiem-to ze ktos na wstepie dobrze ocenil zdjecie wcale nie musi oznaczac,ze inni sie z tym musza zgadzac .Jesli nie robi na mnie dana fotka wrazenia,to mam zawezic swoja skale ocen do:4-5?I w dodatku koniecznie sugerowac sie ocenami innych,bo inaczej podejrzenie o zanizanie?a co ze zdjeciami dobrej jakosci,ktorych oceny juz na poczatku ktos "zyczliwie" pozanizal?czy i one doczekaja sie obrony ze strony Admina w jakis sposob?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:10 | 19.05.2007

Witam

Rozwiazanie ktore zostalo wprowadzone dotyczy zdjec, ktore maja przynajmniej 10 ocen, tzn ocenilo je wystarczajaco duzo osob, aby jego ocena byla adekwatna. Wprowadzone rozwiazanie chroni przed naglym zanizaniem ocen, zdjec, ktore maja juz okreslona ocene. Takie sytuacje mialy miejsce i to wsrod najaktywniejszych osob, ktore zakladaly inne konta, aby zanizac oceny innych uzytkownikow, a swoje wlasne podwyzszac.

Jesli system sie nie sprawdzi wprowadzimy kolejne usprawnienia, ktore zabezpiecza galerie. Nie chcemy wprowadzac ograniczenia, aby oceniac mogli tylko wybrani uzytkownicy, byc moze jednak bedziemy musieli sie zdecydowac na takie rozwiazanie.

Dziekuje za cenne uwagi

GlobAdmin

12250 dołączył
21.06.2005

12250 22:46 | 19.05.2007

Nie tędy droga. Każdy ma prawo do własnej subiektywnej oceny. Co z tego, że przynajmniej 10 osób będzie twierdziło, że 2 + 2 = 5. Mam ich "małpować"? Ja wiem, że jest 4. Nie można wprowadzać cenzury!
Dobre zdjęcie obroni się samo bez "pomocy" cenzora. Dla przykładu, fotkę 8149 też ktoś w lutym wyrzucił złośliwie z TOP 100. I co? Wróciła do czołówki rankingu, bo na to zasługuje.
Wprowadźcie system, który uniemożliwi tej samej osobie zakładanie nowych kont. Może niech będzie konieczne podanie dokładnego adresu (nr telefonu) by mieć możność zalogowania się? Niech użytkownicy nie są anonimowi. Wiem, że jest "Ustawa o ochronie danych...". Przynależność do "Globtrotera" jest jednak dobrowolna i sankcje Ustawy można ominąć.
Pozdrawiam.

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 09:52 | 20.05.2007

Już dośc dawno zauważyłem ten problem i i o nim wspomniałem , wówczas właśnie jednen z bardzo aktywnych użytkowników bardzo mnie atakował za to że go złapałem na wóch lewych kontach z których sobie dawał oceny . Proponuję by oceny fotek nie były punktowane . Przecież to forum zamieniło się w wyścigi po przeodniki . Jeśli Admin pozwoli to mogę zasponsorować swoją własną narodę dla najlepszego zdjęcia miesiąca. Doceńmy jakość a nie ilość czasu spędzoną nad klawiaturą na bezmyślnym klikaniu .

alisson7 dołączył
14.03.2007

alisson7 10:25 | 21.05.2007

Nie sądzę,żeby klikanie było bezmyślne.Jeśli wchodzę w galerię foto to robię to nie po to,by sobie podwyższyć ilość punktów,ale po to,by obejrzeć ciekawe ujęcia z ciekawych miejsc,w których nie byłam lub porównać różne spojrzenie innych osób na miejsca,w których już byłam.Także by znaleźś inspirację na wypad do fajnych miejsc,zaspakajam w ten sposób swą podróżniczą ciekawość.A że przy okazji świadczy to o jakiejś aktywności na forum,to dlaczego miałoby to zostać "ukrócone"?Nie rozumiem.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl