Forum dyskusyjne


W 80 Rowerów Dookoła Europy

kategoria podróże po świecie

 W 80 Rowerów Dookoła Europy dołączył
08.12.2011

W 80 Rowerów Dookoła Europy 12:45 | 09.12.2011

Poszukujemy miłośników dwóch kółek i zapraszamy do udziału w projekcie Stowarzyszenia Travelling Inspiration - W 80 Rowerów Dookoła Europy

1. Termin:
Wspólne ruszenie w trasę z Zakopanego w lipcu 2012 roku

2. Cel:
a) Dojechać z Polski do każdej stolicy w Europie na rowerze. W jednej stolicy chociaż jeden wolontariusz, przyjaciel, ktokolwiek kto przyłączy się do naszego stowarzyszenia:)
b) Zebrać pieniążki na cele statutowe. Organizacja koloni dla dzieci niepełnosprawnych, z rodzin ubogich. Pomagajmy innym, inspirujmy do podróżowania, stwarzajmy innym możliwości do tego.

3. Po co:
Mamy siły, mamy pomysły, mamy chęci, mamy możliwości, chcemy stwarzać możliwości innym, tym którzy ich nie mają. Sami jesteśmy zainspirowani podróżami i będziemy inspirować innych:)

4. Organizator:
Stowarzyszenie Travelling Inspiration - Pokażmy Innym Świat

FAQ
1. Jak można wziąć udział w projekcie?
Do wzięcia udziału w projekcie bezwzględnie potrzebna jest chęć i samozaparcie:) Sprawny rower i wygodne siodełko, a tak poważnie. Każdy może wziąć udział w projekcie jeśli tylko czuje się na siłach aby przejechać jakiś odcinek na rowerze. Będziemy tylko prosić o podpisanie umowy wolontaryjnej w ramach naszego Stowarzyszenia Travelling Inspiration. A po powrocie z wyprawy każdy wolontariusz przekaże nam swoją relację i udostępni zdjęcia z wyprawy.

2. Jaki jest koszt wyjazdu, którą trasą jedziemy, jakie tempo, z kim pojedziemy?
Sprawa wygląda tak: koszt wyjazdu jest trudny do oszacowania - wszystko zależy od własnych preferencji co do wyżywienia, noclegu itd... dla przykładu podam, że mnie trasa Zakopane-Rzym kosztowała 2200 zł z przelotem do Krakowa. Jest coś bardzo ważnego co będzie zawarte w Regulaminie który powstaje, i które będzie trzeba zaakceptować: TO NIE JEST WYJAZD ZORGANIZOWANY, NIE BĘDZIE OPIEKI W POSTACI OPIEKUNA LUB PRZEWODNIKA.
Każda grupa jadąca w określonym celu (stolicy) sama za siebie odpowiada. Ja proponuję jechać w niewielkich grupach 2-4-6 osobowych, ale wszystko zależy od chęci uczestników. Pomożemy w dozbieraniu i pogrupowaniu osób jeśli będzie taka potrzeba.

3. Jaki rower?
Rower musi być przede wszystkim sprawny a jaki rodzaj to już pozostawiam w kwestii uczestników

4. Miejsce wyruszenia:
Wstępny plan jest taki, aby wyruszyć z Zakopanego - i RACZEJ będziemy do tego dążyć. Jedynie możemy to zmienić ze względu na przekrój uczestników. Jest możliwość, że jeśli ktoś będzie atakował kraje północne to wtedy zaprosimy te osoby na nasz wyjazd z Zakopanego dla towarzystwa (sami zaś wyjadą z północy kraju)

5. Sponsorzy
Poszukujemy sponsorów, którzy mogliby nam sfinansować koszulki, jakieś gadżety itd.. - w zamian oferujemy reklamę i relację z wyjazdu. Liczymy i pracujemy nad tym aby był to głośny event:) Celem naszym jest zdobycie sponsorów, którzy przekażą jakąś kwotę za każdy przejechany kilometr - pieniążki te zostaną przekazane na cele statutowe stowarzyszenia czyli ORGANIZACJĘ WYJAZDÓW DLA DZIECI Z RÓŻNYCH ŚRODOWISK - INSPIROWANIE DO PODRÓŻY I PROMOWANIE POLSKI NA CAŁYM ŚWIECIE:) Chcemy stworzyć im możliwość do podróżowania i pragnę poinformować, że wszyscy członkowie stowarzyszenia działają charytatywnie:) Także jeśli macie jakieś możliwości i znacie firmy lub osoby, które mogłyby wesprzeć nasze działania to proszę przekażcie kontakt na mnie i nasze stowarzyszenie.

6. Limity osób
Nie przewidujemy limitu na ilość osób, będziemy najwyżej dzielić na grupki

7. Czy tworzymy listę uczestników
Tak, będziemy ją tworzyć, podana będzie lista tras (dokładnie stolic) na które trzeba będzie się zapisać wg własnych preferencji, żebym mógł sobie wszystko usystematyzować. W następnej kolejności będę kontaktował ze sobą osoby, które wybrały te same trasy:) Taki mam sposób działania:)

8. CEL
Celem tej akcji jest: ZAINSPIROWANIE INNYCH DO ZROBIENIA CZEGOŚ DOBREGO DLA INNYCH, PODRÓŻ PO EUROPIE NA ROWERZE, ZDOBYCIE ŚRODKÓW KTÓRE PRZEKAŻEMY NA STWORZENIE MOŻLIWOŚCI POZNANIA ŚWIATA PRZEZ PODRÓŻE (W POLSCE) TYM KTÓRZY TAKIEJ MOŻLIWOŚCI NIE POSIADAJĄ ZE WZGLĘDU NA LOS, KTÓRY ICH SPOTKAŁ.

9. Powrót do kraju
osoby chętne mogą wracać również rowerem. Dla tych, którzy będą wracać środkiem transportu to polecam pociag lub samolot. Oferujemy pomoc przy zakupie biletów lotniczych - zaprzyjaźnione biuro podróży użyczy nam karty kredytowej do tych celów:)

10. Termin wyjazdu:
Wstępnie planujemy wyjazd w terminie lipcowym - 14 lub 15 lipca 2012 - wspólnie z Etapem Tour de Pologne w Zakopanem.


Kontakt:
80rowerow@gmail.com

Szczegóły:

80rowerow.eu/ 

www.facebook.com/80RowerowDookolaEuropy Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl