Forum dyskusyjne

Proszę o pomoc- pierwszy wyjazd za granicę WŁOCHY

kategoria podróże po świecie

kraj Włochy

arkadius0603 dołączył
12.12.2011

arkadius0603 01:00 | 12.12.2011

Witam serdecznie wszystkich użytkowników,

Jestem nowym członkiem społeczności- natrafiłem na stronę oraz forum otóż postanowiłem zmienić coś w swoim życiu- przemóc się i polecieć pierwszy raz samolotem- zacząć podróżować:)
Chcę wybrać się do Rzymu- czytałem już wiele wątków na temat Włoch ale ten najbardziej mnie interesujący był z 2008 roku więc niektóre informacje podejrzewam są już nieaktualne. Bedzie to moja pierwsza podróż zagraniczna stąd rodzące się we mnie obawy. Zastanawiam się między lotem na własną rękę i noclegiem też na własną rękę czy może lepiej zdecydować się na biuro podróży. Zaznaczam, że chciałbym wybrać się tam na 4-5 dni. Nie wiem też czy miesiąc luty, marzec to miesiąc odpowiedni bo średnia temperatura w Rzymie w tym czasie to ok 10 st C. Byłbym wdzięczny wszystkim życzliwym za ogólne wskazówki jak i polecenie jakiegoś niedrogiego noclegu w dogodnym miejscu w Rzymie. Jestem studentem więc nie stać mnie na apartamenty po 100 euro za osobę;)

Pozdrawiam

krukski dołączył
24.01.2011

krukski 06:36 | 12.12.2011

Hej! Pomyśl co chcesz zobaczyć w Rzymie i pojedz tam sam bez biura podróży, zakup dobry przewodnik np Lonely Planet. Rzym nie jest tani, ja byłem tam w ubiegłym roku w sierpniu, mieszkaliśmy w dwójce za około 25€. Ceny hosteli możesz sprawdzić na stronie Hostelworld. Z lotniska do Rzymu pojedz autobusem Terravita(najtaniej). Powodzenia:)

arkadius0603 dołączył
12.12.2011

arkadius0603 10:12 | 12.12.2011

a jak z tą pogodą w lutym? bo czytalem różne opinie- jedni pisali ze chodzili w koszulkach a inni zupełnie odwrotnie. Wiadomo, że to zależy własnie od pogody ale można się tam spodziewać śniegu czy mrozu w tym okresie? Może to idiotyczne pytanie ale nie mam o tym pojęcia;)

krukski dołączył
24.01.2011

krukski 12:54 | 14.12.2011

Sprawdź w internecie pogodę w Rzymie w okresie w którym sie wybierasz a pózniej im bliżej wyjazdu sprawdź jeszcze raz.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 18:55 | 14.12.2011

Z pogodą ciężko trafić, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę aktualne anomalie pogodowe. Możesz na pewno założyć, że będzie znacznie cieplej niż w Polsce, a zamiast śniegu prawdopodobnie popada deszcz. Ja byłem w grudniu i w Polsce było -20, a tam ostatniego dnia 25 stopni i piękne słoneczko ..

SypiącaSię dołączył
02.11.2011

SypiącaSię 11:53 | 29.12.2011

A może weź pod uwagę couchsurfing? Świetna opcja zwłaszcza dla studentów :) Na pewno będzie tanio, a nowe znajomości moga okazac się bezcenne.

Instinct29 dołączył
02.12.2011

Instinct29 15:11 | 09.01.2012

Przed wyjazdem polecam zaopatrzyc sie w GPS Mobile Guide dostepny na telefony komorkowe. Sa tam dobrze opisane atrakcje Rzymu.

kanzashi dołączył
13.01.2012

kanzashi 16:27 | 13.01.2012

Można szukać taniego noclegu przez... parafię. Każdy ksiądz ma znajomego w Rzymie, który z kolei wie że np. u salezjanów czy kogokolwiek innego są wolne pokoje w danym terminie. Jeśli nie - to można próbować w ostatniej chwili przez booking.com, dwa - trzy dni przed planowanym przyjazdem hotele opuszczają ceny, bo lepiej sprzedać pokój za połowę niż żeby stał pusty.
Natomiast co do zwiedzania to zapraszam tutaj:
www.zgodzinski.com/zosienka/kategoria/zwiedzanie/page/13/  wprawdzie spędziłam w Rzymie kilka dni więcej, ale myślę że można wybrać nie konkretne zabytki, tylko trasy.

doceanjo dołączył
16.01.2012

doceanjo 17:29 | 16.01.2012

WITAJ, mieszkam we wloszech , w rzymie UWAZAJ ,mnie oszukano w kantorze w watykanie,
polecam slownik wloski, kilka slowek, musisz znac, oni po ang nie mowia!!
zym jest b,drogi, 2 os na dwie noce w 2010 hotel baltic- okolo 300 400 euro nas wynioslo tylko ze sniadankiem, pokoje male, ale urocze.blisko do metra, do stacji, mozna powiedziec niedaleko centrum.zrobilismy rzym i watykan -caly wg mapy PIESZO, nie daj sie naciagnac na przewodnikow ,sa drodzy ,pokaza ci 2 zabytki, a wystarczy ze sam przestudiujesz mape .zabytki, jeden na drugim wiec pieszo polecam:)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 22:18 | 16.01.2012

Tak z ciekawości pytam, skoro mieszkasz we Włoszech to co wymieniałaś w kantorze w Watykanie?

doceanjo dołączył
16.01.2012

doceanjo 15:53 | 20.01.2012

funty na euro, zarabiam w funtach , mieszkam tutaj.pozdrawiam

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 16:22 | 20.01.2012

instinck29 prosze napisz co to jest GPS MOBILE GUIDE chyba fajna sprawa , pozdrawiam

TastyTravel dołączył
16.01.2013

TastyTravel 12:49 | 16.01.2013

Do Rzymu zdecydowanie na wlasna reke. W miescie wszysto jest bardzo dobrze oznaczone wiec poruszac sie jest bardzo latwo, a zgubic trudno. Ja noclegow szukam przez hostelbookers.com i hostelworld.com i obie strony nigdy mnie nie zawiodly.
Jesli zalezy Ci na cenie to polecam www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Tiber-Hostel-and-Camping/  Rome/767?source=adwordsromenames&kid=320486&aid=2&gclid=CK2T47Di7LQCFT DMtAodHmYA4Q

Bardzo tanio ale sezon zaczyna sie tam chyba dopiero od kwietnia. To jest troche po za miastem ale co polgodziny odjezdza pociag, 20 minut podrozy do samego centrum (bilet w tej samej cenie co metro, w zeslym roku 1,5 euro). Jesli jakis nocleg jest troche po za centrum bedzie na pewno bardzo tani, wiec jesli tylko jest blisko metra/paciagu to nie ma sie co zastanawiac.
Jedzenie tez jest bardzo tanie. Nawet w centrum za pizze, piwo i kawe placilam w maju 2012 ok6 euro. Sama pizze mozna kupic juz za 4E, kawe 90centow, a przepyszne, olbzymie lody za niecale 2E.
Pod koniec marca powinno tam byc juz calkiem cieplo, ale nie ma gwarancji. W maju byly juz 30 stopniowe upaly wiec jesli nie planujesz kapieli w morzu to koniec marca bedzie ok.

A jesli chodzi o zwiedzanie to zapraszam do mojej relacji w linkach ponizej:
ourtastytravel.blogspot.co.uk/2012/03/rzym-lazio-wochy-czesc-1.  html

ourtastytravel.blogspot.co.uk/2012/04/rzym-lazio-wochy-czesc-2.  html

Daj znac jak potrzebujesz wiecej info, chetnie pomoge.

Pozdrawiam

kate1986 dołączył
29.12.2012

kate1986 21:32 | 19.01.2013

Nie ma się czym martwić. Ja wybrałam się do Rzymu samotnie, ale w hostelu poznałam masę wspaniałych ludzi. Polecam Down Town Hostel (nocleg w pokoju wieloosobowym ok. 18 euro), 15 min spacerkiem od Koloseum, 5 min od głównej stacji Termini. Jeśli będziesz potrzebować jakiś wskazówek pisz :) pozdrawiam
www.globtroter.pl/artykuly/1993,wlochy,spacer,po,rzymie.html 

[konto usunięte] dołączył
10.01.2012

[konto usunięte] 11:07 | 22.01.2013

Zdecydowanie na własną rękę! Tak jak pisali poprzednicy - przejrzyj fora, polecane atrakcje turystyczne i zaplanuj sobie podróż i kolejność zwiedzania. Sam zdecydujesz gdzie się udać danego dnia i ile czasu chcesz tam spędzić. Również prawda jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego - Włosi z reguły nie znają tego języka więc zaopatrz się może w jakieś rozmówki polsko-włoskie

kate1986 dołączył
29.12.2012

kate1986 23:23 | 22.01.2013

Co do języka - ja nie znam ani słowa po włosku, ale nie miałam żadnego problemu z dogadaniem się :) Kierunek w razie czego wskazują na migi heh ale warto również pytać policjantów... Może nie mówią biegle po angielsku, ale udzielą zrozumiałej i w miarę jasnej odpowiedzi na pytanie :)

vilemo dołączył
25.01.2013

vilemo 21:54 | 25.01.2013

Co do tego pytania policjantów to bym nie przesadzala... moga Cie wyprowadzic na manowce ;)
Napewno podstawą jest dobra mapa, a najlepsze rozwiazanie to telefon z GPS i mapy- Polecam GOOGLE maps albo NOKIA OVI.
Wszedzie poruszasz sie metrem (90% zabytkow jest na jego trasie). Bilet calodzienny 6 euro. Dobrze zaoptarzyc się wcześniej w wode. Napoje z lodowki sa tam kiklakrotnie drozsze.
Trzeba tez uwazac na tzn. coperto jest to taki napiwek wliczony do rachunku. Moze sie okazac ze np za kawe zaplacisz 1.5 euro a za coperto (czyli za to ze siedzisz przy stoliku i ktos Ci ta kawe przyniesie nawet 5 euro - takie informacje sa w menu, najczesciej na samym poczatku albo na dole.
Rzym to miasto, ktore mozna zwiedzac tygodniami i się nie znudzi..... cudowne i napewno warte zobaczenia.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl