Forum dyskusyjne

miesiąc w Indiach

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

malinka dołączył
11.12.2011

malinka 21:14 | 15.12.2011

witam,
wybieramy się w styczniu na miesiąc do Indii. Proszę o propozycję miejsc, które warto zwiedzić. Kilka ostatnich dni chcielibyśmy przeznaczyć na Goa. Czekam i dziękuję.

Palawan dołączył
16.02.2011

Palawan 13:54 | 19.12.2011

c hotele , pomocnych ludzi na miejscu i wiej info

cafeIndia dołączył
14.12.2011

cafeIndia 11:26 | 20.12.2011

Hejka,

Podajcie więcej informacji co Was interesuje, można spędzić miesiąc szwendając się po jednej części kraju (lokalny transport, lokalne jedzenie, mniej zabytków, więcej doznań), albo przeskakując pogłównych miejscach turystycznych (wtedy chyba najlepiej korzystać z wewnętrznych przelotów) .

Jeśli chodzi o Goa, to całkiem "niedaleko" (8-9 godzin autobusem, jak na Indie niedaleko:-)) znajdują się ruiny w Hampi, które naprawdę warto zobaczyć. (Powiedzmy, że przy szybkim zwiedzaniu 2 dni wystarczą).

Na Goa oprócz plaż warto zwiedzić Panaji, plantacje przypraw w okolicach Ponda, środowy pchli targ w Anjunie (nastawiony na turystów, ale całkiem przyjemny i kolorowy).

Pozdrowienia,
Aneta

malinka dołączył
11.12.2011

malinka 20:29 | 20.12.2011

Hello,
dziękuję za info o Goa!!! a nasz plan to- mamy zarezerwowane 2 pierwsze noclegi w Delhi, potem chcielibyśmy nie tylko przeskakiwać po znanych miejscowościach turystycznych, ale poznać kulturę, ludzi, jak najbardziej lokalne jedzenie, itp., a najchętniej znaleźć się przynajmniej na chwilę gdzieś u rodziny hinduskiej, aby poznać wszystko od środka.. chcielibyśmy zobaczyć Radżasthan, Agrę, Waranasi, Kalkutę i wybrać się do Dardźilingu- jeżeli czasu nam starczy:-) czy wiesz może jak wygląda tam sytuacja pogodowa w okresie lutego? mamy miesiąc czasu na indyjską wyprawę 25.01.- 22.02. Jeżeli możesz napisz nam proszę co warto zobaczyć, gdzie się udać a z czego zrezygnować. Pozdrawiam

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 21:33 | 20.12.2011

A ja zamiast Goa proponuje Kerale Mniej turystów a i uroda nieporównywalna . Dwie godziny lotu z Bombaju za 200 zł.

cafeIndia dołączył
14.12.2011

cafeIndia 11:02 | 21.12.2011

Hej,
napisałam cały plan ale się skasowało, więc chyba będę dodawać kawałkami:-) jeszcze raz więc:

Północ
Delhi-->Amristar--> Jaisalmer-->Udaipur --> Jaipur-->Agra--> Khajuraho--> Waranasi--> Bodghaya --> Kalkuta

cafeIndia dołączył
14.12.2011

cafeIndia 11:06 | 21.12.2011

Południe:
Bombaj--> Panaji -- -> Goa-- Hampi--> Kochin--> Bacwaters--> Munnar--> Kanyakumari-- Trviandrum (przelot do Delhi)

Ten plan jest do wykonania, ale czasu na relaks chyba nie będzie. Jeśli chcecie zobaczyć zarówno północ i południe to chyba należy z czegoś zrezygnować. No i jak bardzo chcecie zobaczyć Darjeeling? Bo możecie zobaczyć plantacje herbaty w Munnar na południu.

cafeIndia dołączył
14.12.2011

cafeIndia 11:09 | 21.12.2011

Może lepiej by było gdybyśmy pogadały chwilę na skypie? kilka miejsc opisałam na mojej stronie www.cafeindia.pl,  ale nie mam tam jeszcze przykładowych planów (w trakcie tworzenia:-)). Jak coś to ja będę na Goa od 20go stycznia do polowy marca na kursie jogi, wiec mogłybyśmy się spotkać jeśli się na Goa zdecydujecie. pozdrowienia i powodzenia z planowaniem, Aneta

malinka dołączył
11.12.2011

malinka 21:23 | 21.12.2011

cześć Aneta,

napisałam do Ciebie na e- maila. Wzięłam go z Twojej strony.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl