Forum dyskusyjne

Indie w lutym

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

wbart79 dołączył
21.11.2011

wbart79 08:54 | 21.12.2011

Witam,
jak w temacie, wybieram się w lutym na 3 tygodnie do tego kraju i potrzebuję kilku informacji
- czy możecie mi polecić jakieś lokalne repelenty na komary(nazwa, cena, gdzie kupić), czy lepiej zabrać środki ze sobą?
- jak zaplanować przejazd pociągiem z Delhi na Goa? przejechać całość za jednym razem czy zatrzymać się gdzieś na dzień lub dwa, jeśli opcja 2 to poproszę o informację
- Goa, czy na miejscu jest możliwość wynajęcia motocykla lub quada i pozwiedzania plaż? czy lepiej jest podróżować autobusami/koleją

z góry dzięki za odzew

fireman dołączył
17.10.2009

fireman 11:08 | 21.12.2011

witam,Ja bym Ci zaproponowal zrobic krotka przerwe na tej trasie,do wyboru masz: Bombaj, Ellora i Ajanta, Bijapur.
Jaskin w Ellorze nie zwiedzilem ale moge polecic.Bombaj jest swietnym miastem, Bijapur to mala mekka muzulmanska. Trasa jest dluga i meczaca wiec przystanek Ci sie przyda.
Ja bylem w marcu i niczego na moskity nie uzywalem oprocz moskitiery na noc, po czesci bedziesz w rejonach i okresach suchych wiec moskitow nie powinno by,moze na Goa beda.
Na Goa przy przemieszczaniu sie pomiedzy plazami lepsze sa autobusy bo dojezdzaja wszedzie i czesto jezdza, a warto objechac je wszystkie bo kazda ma swoj klimat a samo jezdzenie miedzy nimi autobusem jest swietne i tanie.

cafeIndia dołączył
14.12.2011

cafeIndia 11:18 | 21.12.2011

Hej,
Skoro będziesz jechał z Delhi, to zatrzymaj się w Agrze, żeby zobaczyć taj Mahal.

Ellora i Ajanta -> obowiązkowo (po jednym dniu na kążdą). Nocny pociag z Bombajnu do Aurangabad a póżniej około godziny lokalnym autobusem do Ellory. Nocleg w Aurangabad, drugiego dnia Ajanta i powrót do Bombaju nocnym pociągiem.
J abym jeszcze sprawdziła czy nie da sie dojechać do Ellory i Ajanty z północy a dopiero później uderzyć do Bombaju. Na mapie wygląda to jak oszczędność czasu, ale trzeba by sprawdzić połączenia pociągami.

Dalej złapać ranny pociąg na Goa - po około 14 godzinach jesteś w okolicach Panaji.

na Goa wszystko da się kupić:-)

pozdrowienia,
Aneta

wbart79 dołączył
21.11.2011

wbart79 15:36 | 21.12.2011

dzięki za podpowiedzi, jeśli wyrobie się z czasem to Ellore, Ajante i o Bijapur zahaczę
wstępnie trasę taką zaplanowałem, prośba o komentarze jeśli za dużo czasu na pociągi tracę
Delhi 12 - 14.02 ->Agra 14-15.02
następnie mam 2 opcje na podróż na Goa - Hyderabad lub Bijapur, jeszcze nie zdecydowałem
20.02 już chciałbym być na Goa i tu spędzić ok 5 dni
wylatuje z Mumbaju 01.03 więc po drodze wpadam jeszcze do Aurangabad i zwiedzam Ellore i Ajante, na koniec Mumbaj i standardowe zwiedzanie...

proszę o komentarze,
pozdrawiam
Waldek

fireman dołączył
17.10.2009

fireman 16:52 | 21.12.2011

moze lepiej znajdz tanie polaczenie lotnicze z Delhi na Goa, bo w pociagu spedzisz bardzo duzo czasu-za duzo, odleglosci jak na tak krotki okres czasu masz ogromne,ja bym sie tego nie podja. Jadac do Hyderabad wydluzasz troche czasy przejazdu ale za to polaczenia kolejowe z tym miastem masz lepsze niz z Bijapur.

Markustruck dołączył
10.02.2007

Markustruck 00:24 | 26.12.2011

O tej porze roku tam gdzie bedziesz nie potrzebujesz niczego na komary. Bylem w tym czasie na GOA i komarow prawie nie bylo. W Delhi bedzie chlodno a jak wiadomo moskity lubia cieplo. Zamiast pociago proponuje samolot. Ich miejscowe linie maja dobre samoloty i sa tanie. Zobacz na cleartrip.com to sie przekonasz ze nie warto bedzie tracic 2 dni na przejazd pociagiem przy tak niskich cenach samolotow.
Wypozyczalni motorkow jest tam od metra wiec spoko.
Na Goa kupisz najtansza gorzale i piwo w Indiach a wszystkie srodki na komary kupisz w aptekach ktorych jest tam sporo i sa bardzo tanie. Wystarczy ze powiesz co potrzebujesz. Nie musisz podawac nazwy specyfiku bo aptekarze dobrze wiedza co podac.
Do podrozowania na Goa polecam autobusy. Koleje indyjskie nie sa zle ale ponizej klasy AC2 jest syf na resorach. Okna sie nie domykaja a ciapaci nie zamykaja za soba drzwi od pociagu i nieraz wieje jak diabli. Jak trafisz na przedzial przy kibelku to zamroczy cie lepiej jak najmocniejsze ziolo. Lepiej wez ze soba nifuroksazyd na sraczke jak repelenty na komary ktorych nie bedzie. Sraczka bedzie na 100%.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl