Forum dyskusyjne

koleją do pekinu

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

kiting dołączył
26.10.2011

kiting 18:55 | 22.12.2011

Witam.
Szukam chętnych do wspólnej podróży koleją transsyberyjską w 2012 w okresie sierpień-wrzesień. Planuje ok 2tygodni nad Bajkałem i tyla samo w Mongoli

Ramia dołączył
29.12.2011

Ramia 22:20 | 29.12.2011

Witam,
Taka podróż jest jedną z moich życiowych celów, które muszę spełnić. Kiedyś interesowałam się bardziej szczegółowo tym tematem, wiem, że podróż jest dość kosztowna, a także mimo podróży pociągiem, dość niebezpieczna. Jeżeli nie zrezygnowałeś ze swoich planów, może jakieś szczegóły praktyczne, czyli np. to co wiesz o cenie i jak dokłądniej widzisz taką podróż-4 tygodnie siedzenia, czy małe wypadyna własną rękę na następną stację? Pozdrawiam,
Ramia

karimal dołączył
01.01.2012

karimal 23:04 | 01.01.2012

Ja takze chetny ;) Czekam na dodatkowe info jesli takowe posiadasz. Podroz do Pekinu, a jak powrot? Tez koleja czy moze, zeby nie jechac znow ta sama trasa jakas inna opcja?

kiting dołączył
26.10.2011

kiting 15:48 | 02.01.2012

W związku z zainteresowaniem opisze jaki mam plan:
1. PKP jak najbliżej granicy z Ukrainą przejście piesze granicy i do Lwowa (oszczędzamy na biletach międzynarodowych)
2. Lwów –Moskwa (pociąg przez Białoruś) w Moskwie mam plan spędzić 4 dni
3. Moskwa – Irkuck koleją transsyberyjską i dalej w stronę Bajkału na Olchon
4. Nad samym Bajkałem ok. 2tygodni i mój plan jest taki aby się w tym czasie przemieszczać w wzdłuż jeziora w kierunku południowo-zachodnim aż do ułan Ude.
5. Ułan Ude koleją do granicy z Mongolią tam przejście piesze i busem do Ułan Bator.
6. W Ułan Bator są dwie opcję:
• Wynajmujemy pojazd z przewodnikiem i spędzamy ok. 2 tyg w rejonie który nas interesuje
• jedziemy sami od miejscowości do miejscowości
7. Do granicy z Chinami pociągiem lub innym środkiem transportu (to jest uzależnione jaką opcje wybierzemy w Mongolii.
8. W Pekinie chce spędzić 4 dni i samolotem powrót do warszawy ( w chwili obecnej koszt biletu 1880zł aeroflot)
Taki plan mi przyszedł do głowy oczywiście jeżeli zbierze się Nas max. 5 osób to każdy określi swoje priorytety i obmyślimy nowy plan.
Nie pisze dokładnie co chce zwiedzić, zobaczyć podczas podróży bo to wyjdzie podczas spotkania ludzi którzy będą chętni do takiego wyjazdu.
Koszty to ok. 5000-6000 zł są to szacunkowe koszty całości wyprawy (z biletami i wizami i wszystkim innym).
Pozdrawiam

kiting dołączył
26.10.2011

kiting 08:23 | 11.01.2012

W związku z analizą cen biletów lotniczych biorę pod rozwagę zmianę kolejności wyprawy czyli wylot do pekinu i powrót juz pociągiem w kierunku Polski. Ceny wawa -pekin 1123zł a pekin - wawa 1880.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl