Forum dyskusyjne

LOT Z INDII DO NEPALU

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Mirtillo dołączył
20.12.2011

Mirtillo 01:20 | 24.12.2011

Witam,
Wybieram się w marcu na mc, na trip Indie/Nepal.
Wyladuje w Delhi, potem Indie północne -->Nepal --->Mumbai -->Goa.
Moje pytanie brzmi z jakiego miasta mozna wyleciec do Kathmandu prócz Delhi??, bez sensu byłoby sie wrca do pkt. startu.
Zalezy mi na przekroczeniu granicy samolotem, mniejszy problem.
Z góry dziękuję za cenne rady :)

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 06:08 | 24.12.2011

Z Varanasi Air India
1 AI 251 2467 VNS KTM 1230 1340 0 15DEC11 --- 320 0:55

Mirtillo dołączył
20.12.2011

Mirtillo 11:30 | 24.12.2011

Dziękuję :)
Przyśniło mi się rozwiązanie zaczniemy od Delhi-Kathamndu potem powrót i Indie północne. Skoro jest lotnisko w Varanasi (idealnie) to z tamtąd na południe do Mumbai-u :)
I problem z głowy ! dzieki .

dots dołączył
21.06.2010

dots 11:28 | 27.12.2011

Cześć :)
Logistycznie dobry plan - ja zaczęłam od Delhi ... potem podróże pociągami po pn Indiach i powrót nocnym pociągime do Delhi - stamta miałam leciec do Kaszmiru, ale okazało się, że zlikwidowali nam lot, nie informując nas o tmy wczesniej ... węc w rezultacie po bieganienie z placakami po lotnisku udąło nam się przebookowac bilety na wczesniejsze do Nepalu.
Bawcie się dobrze! Zapewniem Was, że zarówno Indie jak i Nepal Was oczarują :)
Pozdrawiam,

D.

dots dołączył
21.06.2010

dots 11:29 | 27.12.2011

Ahaaa i ostrzegam, że lotnisko w Nepalu to istny bałaganik - jest malutkie i ludzie chodzą sobie po głowach odbierając bagaże z jednego zdaje się paska bagażowego :) Więc zróbcie sobie zapas czasowy na wydostanie się z niego i odstanie swojego w kolejkach do wiz. Ale i tak warto tam polecieć!
Pozdrawiam,

D.

grzech333 dołączył
24.10.2011

grzech333 12:00 | 27.12.2011

Cześć, ja mam podobny plan i również będę w marcu. Moglibyście napisać jaki mniej więcej jest koszt biletu Delhi - Kathmandu w jedna stronę i w jaki sposób najlepiej go kupić - na miejscu, czy jakoś wcześniej? Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Mirtillo dołączył
20.12.2011

Mirtillo 13:06 | 27.12.2011

Dzięki Dorota za wszystkie informację :) każda jest bardzo cenna :)
Możesz dac znać gdzie nocowaliście i jaki mniej więcej koszt.? Chcemy zatrzymac sie na początek w jednym miejscu na 3 dni żeby nie dzwigac plecaka cały czas.
Poza tym planujemy odwiedzić na 2dni park narodowy Chitwan - może miałaś okazję być? Jeśli tak, to z niecierpliwością czekam na komentarz :)
Pozdrawiam Jagoda

Mirtillo dołączył
20.12.2011

Mirtillo 13:09 | 27.12.2011

Jesli chodzi o lot z Delhi do Kathmandu. jest to koszt około 200/270zł zalezy od kursu dolara. My już zabukowałyśmy, wydaje mi się że na miejscu nie bedzie taniej cowiecej niektóre loty juz poznikały z powodu pełnej rezerwacji miejsc.
Pozdrawiam

dots dołączył
21.06.2010

dots 17:19 | 27.12.2011

Jasne :)
Jeśli chodzi o Nepal ... ruszyliśmy do Kathmandu, które okazało się być naszą bazą wypadową - spaliśmy w hostelu w samym centrum "dzielnicy backpackerskiej" w Shree Tibet Family Guest House Bhagwan Bahal Thamel i było tam naprawdę przyzwoicie! Kierownik tez okazał się przemiły, oferując, że przechowa nieodpłatnie nadmiar naszych bagaży, gdy ruszymy na 3dniowy trecking do Pokhary. Za pokój 2osobowy w tym hostelu płaciliśmy 14$ czyli 7$ od osoby - możesz zarezerwować online via hostelworld :) Niestety w Chitwan nie byłam ... tym razem mieliśmy za mało czasu ... A w Nepalu się zakochałam z miejsca - na tyle, że w 2013 planuję co najmniej 3tygodniowy treking dookoła masywu Anapurny i już przebieram nogami na samą myśl! :)

grzech333 dołączył
24.10.2011

grzech333 13:34 | 27.12.2011

mógłbyś mi jeszcze podesłać jakiś namiar na linie / biuro w którym rezerwowaliście? :> Z tego co piszesz, to chyba warto jednak zrobić to wcześniej.

Mirtillo dołączył
20.12.2011

Mirtillo 13:39 | 27.12.2011

book.goindigo.in/skylights/cgi-bin/skylights.cgi 

Sprawdz powyżej, czasem też coś interesującego można znalezc na skyscanner.pl

grzech333 dołączył
24.10.2011

Jakietaniebilety dołączył
20.09.2011

Jakietaniebilety 20:04 | 27.12.2011

Ja byłam w Chitwan. Jak masz pytania to chętnie odpowiem.

Mirtillo dołączył
20.12.2011

Mirtillo 20:14 | 27.12.2011

Dzięki :)
1. Jeżeli startujemy z Kathmandu to : A) trzeba zorganizowa wjazd do parku w stolicy czy B) dojechac na własną rękę do CHITWAN i tam zapłacic wstęp, moze jakic obowiazkowy przewodnik.. itd.
2. Ile kosztuje ta przyjemnośc
3. Nocleg w Chitwan czy jest możliwy jeśli tak to za ile.
4. i moze jedno zdanie z wrazeniami. twoim zdaniem warto i ile czasu najlepiej tam spedzic?
Wiem że dużo tego na raz ale bardzo bede wdzieczna za odp.
Pozdrawiam - Jagoda

Mirtillo dołączył
20.12.2011

Mirtillo 20:15 | 27.12.2011

Jesli wygodniej podaje mojego maila : jagud@o2.pl :)

20.09.2011

Jakietaniebilety 13:10 | 28.12.2011

Ja w Kathmandu wykupilam cały pobyt w Chitwan. Chciałam jechać tam na własną rękę ale pan w biurze, gdzie chciałam kupić bilet zaproponował mi bardzo korzystną ofertę. Zaplacilam za wszystko jakieś 2 lata temu około 80 dolarów. W cenie miałam przejazd autobusem turystycznym do Chitwan, autobus z Chitwan do Pokhary. 4 dni , 3 noce w bardzo fajnych hotelu, czyściutko, przy samej rzece. 3 posiłki dziennie, 3 razy wstęp do parku razem z permitami. Pierwsze wejście pieszo, raz na słoniu

20.09.2011

Jakietaniebilety 13:19 | 28.12.2011

Urwało mi tekst:) a trzeci raz płynęłam kajakiem. Była też lekcja nauki o latających ptaszkach i przejażdżki po wsi wozem:) normalnie dostałam w pakiecie jeden dzień więcej niż inni turyści ale ten facet z biura zadzwonił do właściciela hotelu i powiedział że jak mi się spodoba to będzie polecał ten hotel. Dzwonił później i pytał czy wszystko w porządku a właściciel hotelu osobiście przyjechał żeby sprawdzić czy jest mi tam dobrze. Miałam szczęście naprawdę , poza tym byłam sama a dostałam ogromny 3 osobowy pokój. Myślę że warto kupić cały pakiet bo załatwianie pozwoleń i wszystkiego może zająć dużo czasu. Ja byłam 4 dni i mi wystarczyło.

Mirtillo dołączył
20.12.2011

Mirtillo 14:27 | 28.12.2011

Dziekuje bardzo za opis :)
naprawde interesujace,i ten jeden nocleg za free- naprawde fajnie :) tylko mamy w nepalu zaledwie tydzień czasu...
W tym zwiedzanie Pokhary, Kathmandu, krótki rafting i park CHITWAN obowiązkowe zwiedzanie na słoniach :) wydaje mi się że to jest dość napiety plan i nie wiem czy jakies biuro sie dopasuje .. ale jak mozesz to podaj namiar na to biuro - zorientujemy sie. Aaa i jeszcze jedno takie zapytanie czy w Nepalu jest bezpiecznie tzn zostawiam na cały dzien główny bagaz w hostelu i nic sie nie dzieje ? czy lepiej wziasc ze soba jakąś kłótkę, aby zamknąć drzwi.
Z góry dzieki za odp :)
Pozdrawiam Jagoda

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 15:27 | 28.12.2011

Nocleg w Kathmandu znajdzie Cię sam już podczas przejazdu z lotniska. I jeśli nie jest droższy niż 10$ za przyzwoity pokój 2 os, to warto dać się naciągnąć, bo taksówka będzie tańsza. Generalnie przyzwoitych hoteli na thamelu za 10$ jest pełno i jakby umówili się z ceną. Tam są same hotele i sklepy... Nepal jest świetny. Koło Kathmandu jest Bhaktapur jedź koniecznie, na Placu Durbar są fajne hoteliki, całe centrum jest bez ruchu zamochodowego, można naprawdę poczuć klimat...

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 15:31 | 28.12.2011

Co do bezpieczeństwa, to nie widziałem i nie słyszałem o żadnych problemach. Nepal i Nepalczycy są inni niż ich sąsiedzi z południa. Zostawiliśmy cały bagaż w hotelu w Pokharze na 6 dni w niezamykanym schowku i zgodnie z zapewnieniem właściciela nic się nie stało, a w plecaku był nawet netbook. Jeśli chodzi o kłódki to zawsze warto, ale nie zawsze jest gdzie je założyć.

20.09.2011

Jakietaniebilety 22:16 | 28.12.2011

Ja miałam podróż zorganizowaną tylko w Chitwan. Wykupilam pakiet w biurze w Kathmandu a na miejscu po prostu wszystko załatwiał za mnie pracownik hotelu, czyli permity czy podrzucenie samochodem do parku gdzie wsiadalam w kajak czy na słonia a później odbierał. To na tej zasadzie, nie byłam w żadnej grupie z innymi turystami.

20.09.2011

Jakietaniebilety 22:29 | 28.12.2011

Co do biura to nie pamiętam nigdy takich rzeczy:) można popytać na Thamel ile chcą za przejazdy z hotelem wyżywieniem i wejściami do parku. W cenie oferują przejazdy na trasie Kathmandu Pokhara Chitwan lub Kathmandu Chitwan Pokhara w zależności co chcesz najpierw zwiedzić ,dają po prostu voucher i wsiadasz. W Pokharze i na trekkingu już nikt mi niczego nie załatwiał :)

20.09.2011

Jakietaniebilety 22:31 | 28.12.2011

Bagaże wszyscy zostawiają w hotelach ale zawsze lepiej zapiniać na kłódkę, po co kusić los.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl