Forum dyskusyjne


KENIA_Europejska cywilizacja na Czarnym Lądzie

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

Joga-weda dołączył
15.12.2011

Joga-weda 16:13 | 25.12.2011

Witajcie,

Planuję podróż do Kenii i zastanawiam się co takiego zabrać ze sobą, co chciałabym pokazać mieszkańcom tamtejszych wiosek. Czy pamiętacie ze swoich podróży z czego najbardziej cieszą się mieszkańcy wiosek bez dostępu do środków masowego przekazu, bez dostępu do gadżetów, muzyki, kina, książek?

Tak ogólnie, zastanawiam się co lepsze? Przyjeżdżać do nich z naszymi ideami, narzędziami i ambicjami, czy też lepiej pojechać jako pasywny turysta, poobserwować ich tryb życia i kulturę i odjechać nie pozostawiając po sobie żadnych śladów?

Jakie elementy naszej cywilizacji mogłyby wydawać się niezbędnymi do życia, rozwoju, rozrywki? Czym chcielibyście się z nimi podzielić? Jakaś muzyka? Jakieś historie? Jakieś idee? Jedzenie jakieś? Jakieś narzędzia codziennego użytku? .......?

Wydaje mi się, że przy krótkich spotkaniach, przekaz może być źle odebrany, nie zrozumiany, szczególnie biorąc pod uwagę bariery językowe (nie wspominając o barierach kulturowych, które są oczywiste).

Bardzo jestem ciekawa waszych odpowiedzi!!!

Dziękuję i pozdrawiam,

Asia


Joga-weda dołączył
15.12.2011

Joga-weda 16:41 | 25.12.2011

PS. Lecimy styczeń/luty z koleżanką, więc jeśliby ktoś się wybierał w tym samym czasie, to dajcie znać! Asia.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl