Forum dyskusyjne

Kilka pytan o Eilat

kategoria podróże po świecie

kraj Izrael

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 16:43 | 25.12.2011

Wybieram sie w tamte strony, i mialbym kilka pytan :)

Jak wyglada snorkeling w Eilat, czy w marcu nie jest jeszcze za zimno ? czy trzeba wyplywac w morze, czy jakas rafa jest osiagalna z brzegu ? Jesli wyplywac, to ile to kosztuje w tamtych stronach ?

Czy latwo sie tam dostac z TelAviv, ile jedzie autobus, ile kosztuje bilet ?

Jak wyglada sprawa z noclegami - w miare tani motel ?

Jak wyglada komunikacja w miescie ?

Ewentualne sugestie o dolinie Timna, biblijnym parku Miasto Krolow, inne ?

Bede wdzieczny za podpowiedzi :)

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 17:00 | 26.12.2011

witaj! Niestety moje info będą szczątkowe, ale może Ci się przydadzą. W Ejlacie w marcu ciepło, byłam w lutym i kąpiele bez problemu (ja do Bałtyku w wakacje nie wchodzę, tam siedziałam w wodzie ciągle), temp powietrza 25-30 stopni. Przy plaży rafy nie zobaczysz na pewno! To nie to co w Egipcie...Na snorkelingu byłam w Egipcie, tam nie. Niestety, Ejlat jest drogi, generalnie Izrael jest drogi, ale należy się targować - bardzo często z dobrym skutkiem. Co do komunikacji w Ejlacie to tam naprawdę wszędzie jest tak blisko, że można łazic. Ja pojechałam taksówką (należy pilnować włączenia taksometru, bądź ustalać cenę przed kursem, także targując się!) do centrum handlowego, po czym okazało się, że powrót zajął mi spacerkiem pół godziny promenadą. W recepcjach hoteli udzielą wszelkich info dot. odległości.
Nie ma pojęcia jak wygląda komunikacja pomiędzy Tel Avivem a Ejlatem, ale powinna być niezła, choć nie tania...To podróż zajmująca około pół dnia, ale po drodze widoki wynagrodzą wszelkie niedogodności.
Mam nadzieję, że otrzymasz od innych dokładne info. Życzę Ci wspaniałego wypoczynku!
Anita

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 19:44 | 26.12.2011

Dzieki za info, Anitko, jakbyc sie wybierala do USA, odwdziecze sie :)
Skladam informacje w calosc, dlatego kazda jest istotna :)
Nie bylas czasem w Petrze ? Nie wiesz ile kosztuje wycieczka z Eilatu, ile oplata na jordanskiej granicy ? W necie na forach troche sprzeczne informacje :) Spotkalem tez takie info, ze Jordanczycy pobieraja oplate w zaleznosci od tego, jaki paszport sie posiada.
pzdr, tomek

Alberto77 dołączył
30.07.2011

Alberto77 22:08 | 26.12.2011

do Eilat autobusy są średnio co 1,5 - 2 h i w zależnosci od kursu jedzie on 5-6 h; cena to 75 szekli
na stronie www.egged.co.il/eng/  mozna wszystkiego sie dowiedzieć i zarezerwowac bilet (trasa ta jest często "zatłoczona" i najlepiej bilet kupic wcześniej
polecam Jerozlime magiczne miasto (przynajniej dla mnie)
oglnie ceny wysokie ale trzeba sie targowac no i uważac na Arabów lubia ściemniać ;)))
w negocjacjach trzeba byc twardym i nie ustepowac ceny wyjsciowe kosmiczne ale można zejść nawet o 80%

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 00:10 | 27.12.2011

Dzieki Alberto :)
Jerozolime tez mam w planie, oczywiscie :)

Na tej stronie od autobusow mozna kupic bilet, ale tylko tydzien do przodu :) Dzwonilem tam nawet - dowiedzialem sie tyle co na stronie :)

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 01:59 | 29.12.2011

Nikt wiecej nie napisze jakiejs podpowiedzi ?
Mam glupie wrazenie, ze wiekszosc jezdzi albo do brudnego Egiptu, albo do smierdzacych Indii :)

Ryszard5 dołączył
28.12.2011

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 13:44 | 30.12.2011

Rysiu, to nie zarozumialstwo, to miala byc taka mala prowokacja :)
Naprawde troche mnie dziwi popularnosc Indii jako kierunku podrozy.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl