Forum dyskusyjne

Radżastan - dylematy

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

beskidnik dołączył
17.10.2011

beskidnik 03:03 | 26.12.2011

Po powrocie z północnych rejonów Indii bedę miał dwa pełne dni w Radżastanie.
Zaplanowałem odwiedzenie czterech miast (Jaipur, Jodhpur, Puszkar i Udaipur). Z wiadomych względów odwiedzę tylko dwa z nich. Doradźcie... z których dwóch zrezygnować.

Mam opcje:
Jaipur-Jodhpur
Jaipur-Puszkar
Jaipur-Udaipur
Puszkar-Udaipur

Potem lecę jeszcze na 3 dni na Goa.

No chyba, że uważacie, iż Goa jednak odpuscić by na spokojnie zobaczyć Jaipur, Jodhpur, Jaisalmer i Udaipur

Będę wdzięczny za podpowiedź bo mam 2 dni na rezerwację biletów.

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 11:39 | 26.12.2011

hej, nie bylam jeszcze w indiach, bede w styczniu, ale ja bym odpuscila sobie goa
warto na 3 dni kupowac bilet lotniczy? nawet tam nie odpoczniesz, osobiscie poswiecilabym ten czas na w/w, bo w rajdzastanie duzo czasu zajmuja podroze i w te 2 dni sie tylko zmeczysz, a 5 to juz cos
moze (zalkadam ze z delhi) nocny pociag do jodhpur(1)- udaipur(3)- nocny do jaipur(1)? puszkar mi nie polecano...

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 11:41 | 26.12.2011

jaisalmer z pewnoscia jest super, ale nie masz za duzo czasu...

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 11:47 | 26.12.2011

a moze nocny do jaisalmer(2), jodhpur(1,5), nocny do jaipur(1)
w ten sposob mozesz kupic wczesniej bilety kolejowe na wszystkie odcinki (cleartrip) i oszczedzasz czas, ja tak zrobilam
bo jodhpur - udaipur jezdzi tylko autobus podobno
przepraszam za rozbicie postow....

pavep dołączył
29.03.2009

pavep 13:14 | 26.12.2011

Wybierz Jaipur, Udaipu + niesamowity Jaisalmer, 3 dni na Goa to trochę mało;)

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 13:24 | 26.12.2011

Mieszkam tu 7 lat i znam obydwa te miejsca. 3 dni Goa i 2 dni w Rajasthanie, to nie ma sensu. Mało czasu i duży koszt. Wybierz albo to, albo to. Zależy gdzie jeszcze będziesz w Indiach. Rajasthan jest bardzo kolorowy, dziś to niemalże turystyczny symbol Indii, ale to tez jeden z najbardziej zacofanych stanów tego kraju.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 15:24 | 26.12.2011

Jeżeli tak zaplonowałeś trase to myślę ,że najlepsze rozwiązanie to Jaipur i Udaipur.
Jaisalmer to świetne miejsce niestety daleko .

tafel dołączył
26.12.2011

tafel 23:08 | 26.12.2011

Witam
Ja bym wybrał Rajastan a Goa sobie odpuścił no chyba że ktoś uwielbia wylegiwanie się na plażach to wtedy w grę wchodziłaby odwrotna opcja. W Rajastanie jest co zwiedzać i warto poświęcić mu więcej niż 2 czy 3 dni.
Pozdrawiam
Radoslaw Tafliński

kumo dołączył
23.02.2009

kumo 23:22 | 26.12.2011

Byłem w Indiach w tym roku. W Radżastanie jest ciekawie. Co do Goa moim zdaniem szkoda pary. Brudne plaże drożej. Palmy jak wszędzie, dla mnei bez szału.

beskidnik dołączył
17.10.2011

beskidnik 23:57 | 26.12.2011

Dziękuję. Dzięki Waszym radom oraz kwerendzie blogów, wspomnień, przewodników - Goa pozostanie na zdjęciach.
Pozostaję w Radżastanie więc chyba i do Dżajsalmeru dotrę i na nockę na pustynię się udam.

Ale mam jeszcze dwa pytania:
1. Do Jaipuru będę jechał z Agry z której pociąg mam około 18-tej. Problem w tym, że ja już gotowy do wyjazdu z Agry bedę około 12-13. Czy jest sens jechać autobusem do Jaipuru czy lepiej czekać na pociąg o 18, który w JP jest o 22.30. Domyslam się czas przyjazdu może do JP może być podobny

2. Drugie moje pytanie dotyczy Parku Ranthambore. Miałem plan by wjechać z JP wczesnym rankiem, spędzić cały dzień w Parku i wrócić do JP wieczorem. Problem w tym, że żaden pociąg nie jedzie rano tylko w godzinach około południowych. Jak wygląda kwestia dojazdu busem do Parku?? Czytałem że jeśli nie kolej to lepiej nie jechać bo droga fatalna.

oboski dołączył
27.03.2010

oboski 21:05 | 27.12.2011

Upewnię Cię w przekonaniu o podjęciu słusznej decyzji:
też odpuściłem morze!!
zobacz Dżajsalmer ale na pustynię nie jedź (szkoda czasu)

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 21:26 | 27.12.2011

Racja Jaisalmer tak ale bez pustyni -komercha

cafeIndia dołączył
14.12.2011

cafeIndia 23:45 | 27.12.2011

Hej,

Jeśli chodzi o punkt 1. zależy co zaplanowałeś na Agre, czy tylko Taj Mahal (wystarczy na niego 3 godziny, najlepiej wejść od samego rana czyli od 6 ) czy także Fort i Fatehpur Sikri, jeśli tylko Taj M to warto te dodatkowe 4 godziny spędzić na fort,

Z Fatehpur Sikri w 4 godziny może być ciężko się wyrobić.
FS jest niesamowite, więc gdybyś wyrobił się z Taj do 9 tej to masz dosyć czasu żeby pojechać do FS.

Aneta

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl