Forum dyskusyjne

Rumunia - KRAJ PSÓW

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

jarko dołączył
18.05.2005

jarko 16:02 | 11.04.2007

W Rumunii zaobserwowałem ,że jest tu tyle psów że na każdym spacerze natknąć sie można przynajmniej na jednego a najczęściej na kilka lub jednocześnie na całą sfore kundli. Najczęściej nie zwracaja uwagi na przechodniów ale zawsze lepiej omijać zgrupowania tych czworonogów ,jak jeden podniesie alarm "do ataku"moze być nie ciekawie... Sam miałem taką sytuacje że najpierw jeden a za nim kolejne pieski próbowały mnie przepędzic z Rumunii. Najgorzej jest w biedniejszych okolicach miast, czyli niedaleko ich Centrum.Mieliście podobne wypadki w Rumunii z bezpańskimi psami?

Dyzio dołączył
29.07.2006

Dyzio 16:59 | 11.04.2007

Masz racje- jest ich faktycznie bardzo duzo, ale podczas przeszlo rocznego tutaj pobytu nie spotkalam jeszcze agresywnych. Moze te przy przystankach autobusowych robia duzo chalasu i nie lubia jak ktos biegnie.
Ogolnie nie ma sie czego obawiac, sa pokorne bo uzaleznione od przypadkowych ludzi, ktorzy je dokarmiaja.

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 21:50 | 13.04.2007

Ja akurat mam inne doświadczenie. Przejechałem część Rumunii rowerem i często się zdarzało, że burek za mną biegł i nawet i podgryzał mi rower albo buta (naszczęście nie nogę).

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 00:11 | 19.04.2007

Fakt, temat posta jest jak najbardziej trafny.

Mnie przegoniły w centrum Bukaresztu, jak wlazłem w jakąś cichociemną uliczkę ;] Może teraz po wejściu do UE coś się zmieni, bo widok sfory w centrum stolicy kraju europejskiego, to nie najlepsza wizytówka miasta.

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 20:24 | 20.08.2007

Ja spedzilem 3 tygodnie w tym kraju podrozujac na rowerze i takiego zjawiska nie doswiadczylem. Owszem psy sa nieodlacznym elementem kazdego podworka i z regoly sa na uwiezi. Owszem kilka psow biegalo luzem i nawet jeden prubowal zaatakowac ale podobne przypadki spoatykam w kazdym kraju. Tak wiec pod tym wzgledem Rumunia sie nie wyroznia.

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 20:55 | 20.08.2007

Wydaje mi się, że w Rumunii psów jest znacznie ponad przeciętną tradycyjnych wiosek, czy podwórek. Kilka razy poważnie się wystraszyłem takiej biegnącej hordy. Dla mnie Rumunia jest zdecydowanie krajem psich hord. Widoczne jest to przede wszystkim w miastach !

Blaszka dołączył
01.03.2003

Blaszka 13:00 | 06.09.2007

Zgadzam sie; w centrum Bukaresztu przypomnial mi sie ten kawal z broda:
- Panie doktorze, pogryzly mnie dwa psy!
- A byly szczepione?
- Tak, dupami.

viajera dołączył
02.03.2008

viajera 22:14 | 12.03.2008

Dobry kawal hahaha, znasz jakies jeszcze?;)

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 23:54 | 06.03.2008

Podczas wędrówek po Karpatach Południowych byłem atakowany przez psy pasterskie około 20 razy! W trzech przypadkach sytuacja była bardzo poważna a w jednym wręcz krytyczna! Większość tych zdarzeń miała miejsce na mniej uczęszczanych szlakach gdzie zachodzi mało turystów. Uważam, że zagrożenie ze strony psów pasterskich jest duże.

easyrider dołączył
07.03.2008

easyrider 23:37 | 07.03.2008

Ja też nie zauważyłem niczego odbiegającego od normy.

luksen dołączył
24.11.2006

luksen 16:37 | 13.03.2008

a ja byłem rok temu w Syrii i w całym kraju nie widziałem ani jednego psa tylko koty i to zawsze myślałem ze to ten sam kot bo tylko rude spotykałem. pozdr

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl