Forum dyskusyjne

Dlaczego kochasz góry

kategoria podróże po świecie

joan_dee dołączył
24.01.2007

joan_dee 18:33 | 11.04.2007

Piszę reportaż na temat gór, pragnę by był on wyczerpujący dlatego proszą was drodzy globtroterzy piszcie o tym co kochacie w górach, za co je kochacie o waszych osobistych przeżyciach, pierwsze zetknięcie z górami. Myślę, że każdy z nas ma coś na ten temat do powiedzenia i może się podzielić swoimi przeżyciami zarówno z Sudetów poprzez Alpy, Andy skończywszy na Himalajach. " Z góry" dziękuję:))

Konkwistador dołączył
18.07.2005

Konkwistador 19:37 | 11.04.2007

...bo w górach jest wszystko co kocham...

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 21:55 | 13.04.2007

dają dreszczyk emocji, pozwalają się sprawdzić fizycznie i psychicznie.

jurek209 dołączył
09.06.2006

jurek209 21:21 | 14.04.2007

dlaczego Kocham góry?
Po pierwsze można by odpowiedzieć, "Bo w górach jest wszystko co kocham", ale jest to na pewno bardziej złożone. Naprawdę ciężko odpowiedzieć jakoś konkretnie na to pytanie. Ale spróbuję
Góry mnie odprężają, pozwalają zapomnieć o problemach, dają poczucie wolności, pozwalają na choćby chwilowe oderwanie od cywilizacji ,pozwalają się sprawdzić zarówno fizycznie jak i psychicznie, uczą pokory i pozwalają poznać samego siebie, a pozatym jest w nich coś takiego trudnego do opisania co mnie ciągnie do nich.

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 00:06 | 19.04.2007

Dlaczego kochasz góry?

....bo dziwny jest ten świat ;-)

antonina dołączył
21.06.2006

antonina 10:29 | 19.04.2007

bo święte są. bo gdyby ich nie było, to trzebaby je stworzyc.

hator dołączył
24.12.2006

manewa dołączył
06.11.2006

manewa 13:32 | 20.04.2007

Bo góry to jak życie, uginam kolana pod tym cholernym plecakiem, przeklinam, wątpię miliony razy czy warto się tak męczyć, nawet jak wlezę na ten szczyt to i tak nic to nie zmieni, ani nie uczyni mnie lepszą ani mądrzejszą. Trzeba w końcu i tak zejść albo jeszcze gorzej zjechać na tyłku lub spaść.
Bo góry to jak wolność, ten moment kiedy już tam stanę, to jakbym była tam pierwszym i jedynym człowiekiem, i to uczucie jest najprawdziwsze na świecie. Nie liczy się ilu przede mną zostawiło tam śmieci, nade mną już tylko niebo.
Bo góry to jak nasze marzenia, ja najbardziej lubię na szczycie ten wiatr rozwiewający włosy. Stoję tam niczym latarnia, jestem jak światło dla świata i mojej drogi. Patrzę na cuda natury i ten najpiękniejszy widok - ptaki latające poniżej.
Bo góry to w jednym miłość i nasze przekleństwo, kuszą i zabijają. Zmuszają do wyrzeczeń, uzależniają i najpiękniej na świecie rozrywają duszę. To jakbym dostała gołębia. Otwieram dłonie i już go nie ma. Otrzymałam piękny prezent, ale go nie mam.
Bo góry to wyzwanie, w końcu jednak świat znowu rusza i zaczynam pędzić razem z nim. Znów będę musiała wykłócać się w kolejkach. Na inny szczyt wciągać mój plecak...

jarko dołączył
18.05.2005

jarko 15:21 | 20.04.2007

... bo w nich jest inny świat bez zgiełku cywilizacji ,pozwalają odpocząć psychicznie ,zachwycaja pięknem za każdą przełęczą .Góry to nie muzeum do którego idzie sie raz.... w góry się powraca !!!!!A powraca się do czegoś co się kocha !!!!

jurek209 dołączył
09.06.2006

jurek209 01:49 | 26.04.2007

Właśnie Słucham "Za Mgłą" KSU, no i tu chyba jest najlepsza odpowiedź
"... W takich chwilach najczęściej, ruszam gdzieś w połoniny, Tam zmęczony wspinaczką, człowiek staje się innym. Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy Patrząc z góry w okoła, świat wydaje się lepszy.."

planeta dołączył
30.04.2007

planeta 23:16 | 30.04.2007

Są odskocznią od codzienności i beznadziejności dnia codziennego.W górach można doładować "akumulatory" na kolejne dni, są tym co przycią ga -to miłość na całe życie

sandron dołączył
07.06.2007

sandron 17:40 | 19.07.2007

Hejka!
Kocham góry,bo w nich jest coś,co mnie do nich ciągnie.Najbardziej kocham Tatry,w których najchętniej bym zamieszkał.Codziennie spacery różnymi szlakami,ten klimat,ta atmosfera i te prześliczne krajobrazy...Za to właśnie kocham góry!!!

tragopan dołączył
24.04.2006

tragopan 23:34 | 23.07.2007

zawsze kochałem góry. Każde wakacje wypad w góry. Każde odstresowanie- to tylko w góry. Znaleść coś nowego, to tylko w górach. W górach zawsze jest spokój, cisza i mozna naprawde odrzyć. W Polsce zwiedzilem prawie wszystkie góry, teraz maży mi się wypad w góry Ałtaj, Kaukaz, Himalaje- ale na około 1-3 miesiace.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl