Forum dyskusyjne

PLAN WYPRAWY po Azji- proszę o opinie

kategoria podróże po świecie

womANN dołączył
13.03.2011

womANN 19:14 | 29.12.2011

Witam,

W lipcu wybieramy się z mężem do Azji. Nasz wstępny plan jest taki:
1. Lot do Bangkoku ( 3 noce na miejscu) - zwiedzanie Khao San Rd, Temple Wat Pho, Chinatown, Maeklong Railway Market....
2. Następnie podróz autobusem z Bangkoku do Kambodży
3. Siem Reap - 3 noce...Angkor Wat...
4. Podróż z Siem Reap do Phnom Penh przez jezioro Tonle Sap
5. Phnom Penh - 3 noce... Więzienie S21, Pola Śmierci, rejs po Mekongu...
6. Przejazd z Phnom Penh do Sihanoukiville
7. Sihanoukville - 3 noce (w planach 1 dniowa wycieczka do wyspe bambusową)
8. Lot z Phnom Penh do Malezji (Kuala Lumpur)
9. Kuala Lumpur - 3 noce - zwiedzanie
10. Podróż pociągiem do Singapuru
11. Singaupr - 3 noce

Tak jak napisałam plan jest WSTEPNY. Proszę o opinie osób które odbyły podobną podróż. Czy jest ona do zrealizowania.
Z góry dzięki.

www.facebook.com/photo.php?fbid=211680175577299&set=a.109638182  448166.18737.100002059540318&type=3&theater

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:45 | 29.12.2011

Spokojnie do zrealizowania, natomiast co chcesz robić tyle czasu w Phnom Penh, Singapurze i Kuala Lumpur. Ogólnie to tam nudno, rozwinę tylko skrót od Sentosy:
so
expensive
nothing
to
see
also
Jest tyle ciekawszych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej.
Zbyszek

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 10:01 | 30.12.2011

Zgadzam się , Kuala Lumpur jest kiepskim miejscem - brudne , głosne , nieciekawe a Singapur ładny ale drogi i taki trochę bez jaj. Weź też pod uwage okres wyjazdu - z tego co wiem to na pewno od czerwca do października w Kambodży pada albo leje , Sihanukville jest fajnym miejscem , ale nie w czasie deszczu.

Jelithe dołączył
14.12.2011

Jelithe 14:55 | 30.12.2011

Mogę napisać coś o Kambodży. Na Angkor 3 dni to taka idealna ilość. Można dużo zobaczyć i nie mieć na koniec dosyć wszelkich świątyń. Ja na Phnom Penh poświęciłam 2 dni. Muzeum narodowe jest ciekawe. Mają sporo eksponatów z okresu Angkor. Można rano jechać obejrzeć pałac, któr jest czynny do 11:00 (mają przerwę do 14:00), a potem iść zaraz obok do muzeum. Drugiego dnia więzienie i pola śmierci. Rejs po Mekongu w Kambodży wydaje mi się mało ciekawy (płynęłam Mekonguem z wietnamskiego Chau Doc do Phnom Penh i NIC po drodze nie było). Z Phnom Penh do Sihanoukville jedzie się od 5 do 7h (w zależności na jaki autobus się trafi), więc to już zabiera dużo czasu, ale jak już się dojedzie to chce się zostać na zawsze :-) A przynajmniej na tydzień, ale wiem że często nie ma się aż tyle czasu :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl