Forum dyskusyjne

sytuacja na filipinach po powodzi

kategoria podróże po świecie

kasiaijulka dołączył
07.01.2010

kasiaijulka 01:31 | 30.12.2011

planowałam wyjazd na filipiny w lutym 2012 podroz mialam zaczac od honk kongu (podobno tak najtaniej) . Przestraszylo mnie to co teraz tam sie wydarzylo ;/ i nie wiem co robic, podroz miala trawc ok 3 miesiecy... macie moze jakies informacje?

kasiawroc dołączył
23.05.2011

kasiawroc 23:55 | 31.12.2011

To zależy gdzie chcesz jechać ,na Boholu żadnych powodzi, tylko padał deszcz przez ostatnie kilka nocy
pozdrawiam
Kasia

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 16:10 | 01.01.2012

od stycznia do marca to pora desczowa, takze moze ona troche utrudniac poruszanie sie po Filipinach, takze najlepszym okresem na podrozowanie po Filipinach wydaje sie kwiecien-maj.
Mowie to co mi powiedziala dziewczyna, ktora pochodzi z Filipin.
Sam planuje odwiedzic Filipiny, ale chyba dopiero za rok, takze jak bede planowal to wlasnie wybiore okres jaki polecila mi Filipinka ;-)

Bohol podobno warto odwiedzic bo to ciekawe kolorystycznie miejsce ;-)

Palawan dołączył
16.02.2011

Palawan 20:49 | 01.01.2012

Witaj. Moze te pory ci sie troszke pomyliły bo pora deszczowa na Filipinach to kwiecień ,maj do września. Byłem w styczniu w okolicach olongapo i ani kropla nie spadła . 25-28 stop. ciepła .

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 20:52 | 02.01.2012

tak nie sprawdzalem tego wczesniej dokladnie podalem to co napisala mi pewna filipinka i na tym bazowalem:

December, is not the best month since normally it is typhoon month as what happening now. January to March is a raining season. April and May is the best time to visit. summer officially start on that period....

Na internecie podaja zas cos takiego:
Pora deszczowa (monsuny) od czerwca do listopada, pora sucha od grudnia do maja. Od lipca do listopada niebezpieczeństwo tajfunów.

kasiaijulka dołączył
07.01.2010

kasiaijulka 19:15 | 03.01.2012

wiecie, filipiny to sieć wysepek co jedna to inna pogoda :)

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 20:47 | 03.01.2012

ja jeszcze dobrze sie nie przygotowalem w informacje na temat tego kraju, ale chce zobaczyc Filipiny bo to odlegly azjatycki kraj, ale majacy cos wspolnego z Europa, dlatego Filipiny mam w swoich planach.

kasiaijulka dołączył
07.01.2010

kasiaijulka 14:02 | 04.01.2012

dzieki Karol, na pewno poświęce temu trochę czasu.

areknow dołączył
03.10.2011

areknow 23:59 | 07.01.2012

Witam.Pora deszczowa na Filipinach to kwiecien-październik. Na wybrzezu południowym i zachodnim panuje klimat typowo równikowy-pada przez caly rok. Teraz jednak nie powinno byc już zadnych powodzi. Z tego co wiem to dotknęły one głównie czesc wyspy Mindanao w okolicy miasta Cagayan de Oro. Visaye i Palawan nie były nigdzie wymieniane. pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl