Forum dyskusyjne

Estonia Finlandia

kategoria podróże po świecie

kraj Estonia

dots dołączył
21.06.2010

dots 11:47 | 30.12.2011

Witajcie :)
Wybieram się w maju z plecakiem na tydzień do Estonii + 1-2dniowy wypad promem do Helsinek. O ile wprzypadku noclegów z pomocą przyjdzie mi jak zwykle CouchSurfing lub HostelWorld, o tyle mam do was prośbę o sugestie, co warto zobaczyć w Estonii poza samym Tallinem. Jakieś najlepsze praktyki? Chętnie dowiem się co Was tam zaurczyło poza utartymi szlakami turystycznymi :)
Pozdrawiam!
D.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:19 | 30.12.2011

Polecam Tartu (Dorpat), bardzo symatyczna starówka, fajna uniwersytecka atmosfera, dodatkowo stare obserwatorium astronomiczne wpisane na listę UNESCO (jako część łuku Struvego), warte zwiedzenia są wyspy (Saaremaa i Hiiumaa). Jakby sie udało zanocować na Starym Mieście w Tallinnie byłoby super. Generalnie ceny raczej pod Finów. Pozdrawiam

dots dołączył
21.06.2010

dots 12:23 | 30.12.2011

Dziękuję bardzo za wskazówki! A komunikacyjnie pomiędzy miastami jest ok? Mam na myśli pociągi, autobusy... Nie wybieram sę tam samochodem - stąd pytanie :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:36 | 30.12.2011

Ja akurat byłem samochodem, ale to Unia, więc komunikację na pewno mają, nastaw się tylko na nieco wyższe ceny niz u nas ...

dots dołączył
21.06.2010

dots 11:14 | 04.01.2012

Dzięki za wszelkie wskazówki :) Jestem świadoma wyższych cen ... niestety za blisko drogiej jak dla nas Finlandii ...

D.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 11:36 | 04.01.2012

Jeśli chodzi o ceny fińskie to już kompletny kosmos, ceny hoteli (poza Helsinkami) zaczynają się od 100 Euro), także backpackersko zostaje tylko couchsurfing, ew. namiot, tańsze są kempingi (i domki tamże) ale to też koło 50 Euro ...

dots dołączył
21.06.2010

dots 11:43 | 04.01.2012

Tak, tak - planuję CS, bo obawiam się, że nawet hostel by mooocno nadwyrężył mój budżet. Estonia i Finlandia na pierwszy ogień, a potem (w nie tak dalekiej przyszłości) w cieplejszym okresie chciałabym wyruszyć z namiotem do Norwegii i tam to dopiero obawiam się cen ... zapewne każdy oddech będzie licozny w Euro ;).. ale co tam - dla chcącego nic trudnego :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl