Forum dyskusyjne


Zorza Polarna

kategoria podróże po świecie

pabulum dołączył
12.09.2011

pabulum 04:43 | 04.01.2012

Witam :) Czy ktoś może podpowiedzieć kiedy i gdzie najłatwiej, najpewniej można zobaczyć zorze polarną?


AZAR dołączył
11.03.2011

AZAR 20:27 | 04.01.2012

Mieszkając 2 lata w północnej Szwecji też szukałem na postawione przez Ciebie pytania.Rozmawiałem dużo z ludźmi którzy tam mieszkają i okazało się że to nie jest takie proste.Pewnie że organizuje się jakieś wyjazdy w północną część Norwegii gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo zobaczenie tego zjawiska.Ogólnie wiadomo że im dalej na północ tym większa istnieje prawdopodobieństwo jej zobaczenia.Ale to jest tylko prawdopodobieństwo.Z tego co wiem największe prawdopodobieństwo zobaczenia zorzy to przebywanie na dalekiej północy przez minimum dwa tygodnie.Muszą wystąpić sprzyjające warunki pogodowe takie jak w miarę bezchmurne niebo i bardzo suche powietrze(bardzo niska temp.)Jak obserwuję w tym roku tutaj pogodę to jeżeli się ona nie zmieni raczej trudno będzie zobaczyć to zjawisko.


wild-rover dołączył
02.06.2006

wild-rover 21:45 | 06.01.2012

Witam !
27-01' lecimy z Gdańska do Turku i dalej stopem do Rovaniemi (północna Finlandia). Wracamy po kilku dniach. Jeśli uda nam sie zaobserwować przedmiotowe zjawisko, to nie omieszkamy zdać relacji.
:-) Pzdr, Radek


AZAR dołączył
11.03.2011

AZAR 00:28 | 08.01.2012

Radek jeżeli myślisz że zrobisz tą trasę w parę dni i to do tego w styczniu to jesteś dużym optymistą-mimo wszystko życzę Tobie dużo szczęścia i ciepłych dni.


kanzashi dołączył
13.01.2012

kanzashi 16:20 | 13.01.2012

Zorza Polarna zależy od jedenastoletniego cyklu aktywności słońca, z tym, że słońce ostatnio nie zachowuje się przewidywalnie. Ponoć szczyt jego aktywności ma przypaść na grudzień 2012 roku, wtedy można spodziewać się zorzy. To trochę wróżenie z fusów. My podróżowaliśmy dwa tygodnie po północnej Norwegii i niestety nie zobaczyliśmy tego zjawiska.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl