Forum dyskusyjne


Sikim - permit

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

beskidnik dołączył
17.10.2011

beskidnik 15:32 | 09.01.2012

Wnioskuję właśnie o wizę za pośrednictwem BLS i chciałbym również w Polsce załatwić permit na wjazd do Sikkimu.
Jak to zrobić?
Czy to też można za pośrednictwem BLS?
Czy jest do tego jakiś specjalny wniosek?
Czy ten permit wbijają do paszportu?

Na granicy Sikkimu załatwia się to długo więc czemu nie ułatwić sobie życia w Polsce


tafel dołączył
26.12.2011

tafel 17:35 | 09.01.2012

Ja w 2007 roku byłem w Sikkimie. Pozwolenie załatwiłem sobie w ambasadzie w Polsce. Miałem gotowe pisemko w tej sprawie ale w ambasadzie chcieli abym nowe napisał (po angielsku). Pozwolenie było bezpłatne i dali mi na 2 tygodnie (od czasu wjazdu do Sikkimu). Pozwolenie było ważne z wizą i było osobną kartką A4.
W samym Sikkimie próbowałem załatwić sobie pozwolenie na wjazd (była to wyprawa rowerowa) w rejon Kandzendzongi ale po 4 dniach odwiedzin w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, w komendzie głównej policji i w dowództwie armi odpuściłem sobie. Z każdym dniem miałem więcej papierów do załatwienia. Nawet aby pojechać nad Tsongmo Lake musiałem czekać dwa dni aby znalazła się druga osoba, bo jednej nie wolno dać pozwolenia (mimo iż wynająłem jeepa, przewodnika i kierowcę - koszt ok. 100 zł)
Zapraszam na tafel.pl - tam jest relacja z wyprawy rowerowej po Sikkimie.
Pozdrawiam


zuzka dołączył
01.09.2011

zuzka 12:28 | 10.01.2012

miesiąc temu załatwiałam permit do sikkimu razem z wizą w ambasadzie w Warszawie, zadzwoniłam do biura, pani przysłała formularz na maila i pozwolenie było po 1o dniach razem z wizą, bez dodatkowych kosztów, bez problemu


beskidnik dołączył
17.10.2011

beskidnik 12:58 | 10.01.2012

Wszystko fajnie pod warunkiem, że załatwia się to w ambasadzie. Ja mieszkam poza Warszawą i załatwiam to przez BLS czyli firmy pracującej na zlecenie Ambasady Indii) a oni nie załatwiają takich pozwoleń - nakazali kontakt z ambasadą... tylko że do ambasady wysłałem zapytanie 10 dni i cisza.


zuzka dołączył
01.09.2011

zuzka 14:47 | 11.01.2012

ależ ja też nie mieszkam w Wawie i też załatwiałam przez BLS, do nich właśnie dzwoniłam (tak odruchowo napisałam o ambasadzie, to zresztą ten sam adres), a paszporty wraz z permitami odebrał kurier DHL i dowiózł mi do domu za 40 złStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl