Forum dyskusyjne

okolice Bajkału

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 14:58 | 12.01.2012

W tym roku wraz z kolegami byłem nad Bajkałem i w górach Sajan. Jeżeli jest ktoś zainteresowany podrożą a tamten rejon na własną rekę, to służę informacjami i wskazówkami .

Ewaa dołączył
19.01.2012

Ewaa 13:38 | 20.01.2012

Cześć, tak się składa, że potrzebuje rady odnośnie registracji. Chce się wybrać do Rosji na ponad miesiąc żeby opłynąć Bajkał. zastanawiam się tylko gdzie ja mam się tam zameldować w tej dziczy:)? Jak to u was wyglądało?
Pozdrawiam,
Ewa.

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 14:29 | 20.01.2012

W trakcie naszego pobytu załatwialiśmy potwierdzenie zameldowania w ośrodku Nikity w miejscowości Chużir na Wyspie Olchon. Na 100 % bedziecie na Olchonie (jedna z największych atrakcji Bajkału). Zapłaciliśmy za to po 400 rubli za głowę (40 zł). A najlepsze jest to, że przy wyjeździe, na lotnisku, pies z kulawą nogą nie pytał się nas o topotwierdzenie.... Jedynie trzeba pilnować formularza, który należy wypełnić na lotnisku jadąc do Rosji. Przy wyjeździe (wylocie) żądają tego formularza. Ewentualnie pytaj, mam namiar na Polaków którzy nad Bajkałem mają właśną chatę. Pzdr

muminek dołączył
25.04.2007

muminek 19:19 | 20.01.2012

Z tą registracją prawda jest taka. nalezy się registrować tylko jeśli przebywa się w jednym miejscu więcej niż 3 dni robocze. Jeśli chce się przemieszczac z plecakiem ,kajakiem czy innym środkiem lokomocji registracja nie jest potrzebna. zawsze jest jakiś problem z tą registracją bo często w ośrodkach nie chcą registrować jeśli się u nich nie mieszka. ja np.raz registrowałem się na policji (chociaż tam nie mieszkałem)ale to tylko dlatego ,że inni się bali:-))) na granicy papierek registracyjny jest tylko powodem do wyciągnięcia pieniędzy i niczym więcej gdyż ludzie boją się, że ktoś ich aresztuje. na granicy straszą karami ale nie mają podstaw jeśli się powie ,że nie mieszkałem dwa razy w jednym miejscu gdyż płynąłem kajakiem)) dobrze jest natomiast poinformować na komisariacie o planach swojej wycieczki jeśli na ona być po Bajkale kajakiem))

Ewaa dołączył
19.01.2012

Ewaa 21:06 | 21.01.2012

Ok dzięki za rady, mam nadzieję że dam radę- jeżeli jest coś czego się boję w związku z tą wyprawą to tylko ta rosyjska biurokracja. W razie gdybym potrzebowała kontaktu wiem do kogo się odzywać. A mniej więcej gdzie ci Polacy mają swój dom?

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 21:31 | 21.01.2012

Wieś Bolszoje Gołoustnoje, tj. ok. 150 km od Irkucka. I jedna dobra rada - Jeżeli będziecie mieli chociaż trochę miejsca w bagażu, to zabierzcie ze sobą trochę jedzenia (konserwy). Cóż z tego, że ceny są bardzo zbliżone do naszych, ale do dnia dzisiejszego dostaję gęsiej skórki na samo wspomnienie ich konserw....

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 00:42 | 22.01.2012

Byłem w sumie 2 razy pod rząd, w międzyczasie zmieniły się przepisy. Jednak nawet kiedy obowiązywały (2007) registracji (choć pracowicie zbierałem (zawsze bezpłatnie) na granicy nie sprawdzali. Rok później w większości miejsc wykonywali registację w większości hoteli (również bezpłatnie) i na granicy też nic nie sprawdzali

sinaia dołączył
28.12.2008

sinaia 16:57 | 22.01.2012

W 2009r. w czerwcu registrację/meldunek zrobiłem śpiąc jedną noc w niedrogim hotelu Vega w Moskwie (25 Euro). Kilkanaście dni później przekraczałem granicę rosyjsko-mongolską przejściem drogowym i pani rosyjska pogranicznik oprócz paszportu chciała widzieć jakiś żółty papierek, który wypełniałem po wylądowaniu na lotnisku w Moskwie oraz taką karteczkę rozmiaru karty kredytowej z potwierdzeniem zameldowania na terytorium FR. Gdy przeszukiwałem plecak w poszukiwaniu tych świstków pani ta poinformowała mnie, że jeśli nie mam tego to trzeba będzie zapłacić karę 100 lub 200 USD (nie pamiętam dokładnie kwoty), na szczęście znalazłem te świstki, a pani pogranicznik była wyraźnie zawiedziona tym faktem...

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 23:32 | 24.01.2012

Witam,
ja bylam nad Bajkalem latem 2008. Zbieralismy registracje gdzie to tylko bylo mozlwie. Ale gdy odlatywalismy do Polski - nikt nam tego nie sprawdzal. Problem mielismy tylko przy przelocie na trasie Ulan-Ude-Nizneangarsk - czyli ich wewnetrznym locie. Nie mielismy udokumentowanego kazdego nocelgu i na lotnisku bardzo sie o to czepiali. W Bazie u Nikity mozna takie zameldowanie bez problemu otrzymac. Ponadto we wszystkich hotelach i tzw. hostelach. Niestety ostatnio w wiekszosci tych miejsc trzeba placic. Ponadto slyszalam, ze takie zamledowanie mozna tez uzyskac na poczcie. Trudno powiedziec czy zbierac skrupulatnie te zameldowania czy tez nie. Znakomita wiekszoac wracajacych stwierdza, ze nikt ich oto nie pytal ale znam tez takich co placili kare za brak takich dokumentow. Dlatego chyba warto kilka takich zameldowan zebran, raz na jakis czas - szczegolnie wtedy gdy planuje sie dluzsz pobyt.
Pozdrawiam, Magda

czarekza dołączył
21.02.2012

czarekza 07:14 | 21.02.2012

Zapraszam do nas, mozemy sprzedac kilka noclegow czy to w hotelu czy to bazie a przy okazji legalnie zarejestrować.
W razie czego możemy zorganizować całą wycieczke.
west@baikal-hotel.ru

Czukcza dołączył
28.02.2012

Czukcza 13:43 | 28.02.2012

Ja bardzo poptrzebuję rady, wybieram się w marcu do Irkucka, tam - koleją, a z Irkucka szukam tanio lotów do Lwowa, Możesz coś poradzić?

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 14:01 | 28.02.2012

Jestem przekonany, że na 100 % procent, że nie znajdziesz lotu bezpośredniego z Irkucka do Lwowa. Przesiadka będzie bądź w Moskwie lub w Kijowie. Ale chyba najtańszą opcją (moim zdaniem) jest lot z Irkucja do Kijowa, a z Kijowa pociąg. Szukaj połączeń bezpośrednio na stronach Aeroflotu, Aerosvit Airlines ,Ural i Rossiya Airlines.

Czukcza dołączył
28.02.2012

Czukcza 14:42 | 28.02.2012

Dzieki, będę szukać, ale teraz podobno latają Irkuck-Lwów z przesiadką w Kijowie, to są jakieś linie S7

Czukcza dołączył
28.02.2012

Czukcza 09:49 | 29.02.2012

Witaj! A wiesz może jaka jest sytuacja w transsyb. czy podróż plackartą jest znośna, czy bez problemu można kupić jedzienie na stacjach po drodze, no i czy mogą byż jakieś niespodzianki? Myślę o trasie Moskwa-Irkuck.

iljaa dołączył
07.06.2011

iljaa 11:08 | 26.04.2012

Czesc, podroz plackarta jest w porzadku, kupic mozna tez wszystko, nawet restauracje na cala noc;) Niespodzianek nie powinno byc, chyba ze za duzo wypijesz z miejscowymi chlopakami. Bilet na pociag mozna kupic online: rzd.ru i wydrukowac w automacie na stacji.

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 13:56 | 27.04.2012

Witaj,
a ja uwaqzam, ze podroz koleja to niezapomniane wrazenie. Wagonem plackartnym podrozje sie bardzo dobrze - z pewnoscia intymnosc jest mocno ograniczona ale wrazenia ciekawe i na pewno warto to przezyc. Uwaga przy wykupie lozek. Zdecydowanie polecam dolne lozko gdy sie jedzie w pojedynke lub jedno na gorze a drugie na dole gdy jada przynajmniej 2 osoby. Na gorze jest zdecydowanie mniej miejsca, w czasie podrozy mozna tylko lezec, a na dolnym jest normalnie. Stoliczki rowniez sa latwiej dostepne z pozycji lozka dolnego (jak w normalnym przedziale) wiec gdy osoba z gory chce zjesc posilek, tak czy inacezj musi skorzystac z dolnego lozka.
Jesli chodzi o kupowanie posilkow po drodze - to szczerze mowiac ja bylam bardzo rozczarowana. Gdy patrzylam jak te kobiety trzymaja wszystko na tym cieplym powietrzu obawialam sie czy sie czyms nie zatruje. I jakos wiele tych opisywanych "pysznosci" nie wygladalo dla mnie apetycznie. Jedyne co tam kupowalismy to orzeszki, ktore byly b dobre. Polecam zabrac ziemniaki purre, konserwe i korzystajac z wrzatku, ktory jest dostepny w kazdym wagonie - mozna szybko przygotowac sobie jeedzenie, do ktorego ma sie zaufanie :)

kajak2708 dołączył
14.10.2007

kajak2708 19:14 | 28.04.2012

1. Kto po Bajkale przepływał kajakami z Olchonu do Irkucka? W razie wiatrów fenowych czy są zatoczki w których mozna szybko sie schronić? Jak zacznie wiać szybko trzeba chować się w zatoczkach. Tylko że tam jest wybrzeże skaliste. Jakie macie rady i doświadczenie?
2. Czy ktoś kupował już bilet przez rzd.ru? Przeszedłem na sucho całą procedurę kupowania tego biletu do momentu płacenia kartą. Nie wiem jak bedzie dalej. Czy polskie karty płatnicze visa master są honorowane. Jak odbiera się bilet w Rosji, czy jest to skomplikowane? Czy są jeszcze jakieś ukryte koszty? Pierwsze bilety kupuję po 21 maj (najwcześniej 45 dni przed odjazdem).
3. Czy ktoś spływał kajakiem rzeką Irkut, w dolnym biegu?

padusia dołączył
08.07.2008

padusia 12:35 | 31.07.2013

Odnośnie pytania 2. Przeszłam rejestrację, kupiłam i mam potwierdzenie rezerwacji do wymiany w kasie dworca na prawdziwy bilet. Również miałam problem z opłatą kartą kredytową. Próbowałam płacić 3 różnymi kartami kredytowymi, ale za każdym razem był problem. Metodą wielu prób, błędów i telefonów odkryłam, że konieczne jest posiadanie karty (nie koniecznie kredytowej, może być również zwykła do konta) z weryfikacją 3D Secure. Z banków polskich oferuje to m.in. WBK (łatwe do załatwienia przez bankowość internetową).

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl