Forum dyskusyjne

zaplanowanie maroka z dzieckiem

kategoria podróżowanie z dziećmi

kraj Maroko

piter815 dołączył
12.01.2012

piter815 23:05 | 12.01.2012

Witam
Chciałbym zaplanować wyjazd do Maroka we wrześniu. Na początek interesuje mnie przelot jakie ceny i z jakich lini najtaniej. Następnie co zwiedzić gdzie spać w tych miejscach i jakie ceny za nocleg. Podróżowanie samochodem czy możę autobus lub pociąg?

AdamPrez dołączył
13.08.2011

AdamPrez 16:17 | 15.01.2012

Witam.
Chętnie Ci ze wszystkim pomogę, tylko napisz jakie miast chcesz zobaczyć. Jakie miejsce Ciebie interesuje.

piter815 dołączył
12.01.2012

piter815 22:57 | 15.01.2012

dzięki za odpowiedz
co polecasz - naczytałem się już tyle odnośnie zwiedzania Maroka , że sam już nie wiem, chcemy wyjechać na dwa tygodnie,

AdamPrez dołączył
13.08.2011

AdamPrez 00:59 | 16.01.2012

Może napiszę gdzie byłem.
Casablanca jest najbardziej zatłoczona i brudna z miast, które widziałem. Jednocześnie jest tam dużo ciekawych miejsc. Np. Meczet Hassana - drugi największy na świecie. Piękne plaże i jedno z największych na świecie centrów handlowych - MaroccoMal. Poza tym nowa medina w Habbus - świetne rzeczy w ciekawych cenach.
Rabat wydaje mi się bardzo europejski - nowoczesne tramwaje i komunikacja. Lepsza kultura i lokale. Generalnie polecam. Dużo zabytków i ciekawe miejsca do zobaczenia. Np. Kazba, Mauzoleum Muhammada V i Pałac Królewski.
Bardzo interesujący jest Marrakesh. Jeżeli jedziesz z dzieckiem może to być najlepsze miejsce. Słynny plac Dżami al-Fana -nigdy nie śpi. Zobaczysz tam tresowane małpy, zaklinaczy węży i tancerzy. Miasto leży u podnóża Atlasu Wysokiego, więc możecie wybrać się w góry. Atrakcją jest las palmowy i przejażdżki wielbłądami. W Marrakesh znajomy Marokańczyk pokazał mi niedrogi hotel zaraz przy dworcu o wysokim standardzie, więc mogę dać namiary.
Ciekawy też jest Fez i Agadir ale tam niestety nie byłem.
Co chcesz jeszcze wiedzieć? Byłem ostatnio w Maroko, więc jestem na bieżąco;] Poza tym wrzucam trochę fotek na swoim profilu - możesz zobaczyć jak to wygląda.

piter815 dołączył
12.01.2012

piter815 22:17 | 16.01.2012

Chcielibyśmy zwiedzić Casablanca, Rabat, Marakesz i jak czas pozwoli to Fez. Córa jest zaprawiona w boju tak że podróży sie nie obawiam. Moje obawy są inne, ponieważ pierwszy raz chcemy jechać na włąsną ręke nie przez biuro. Na początek jakimi liniami leciałeś i jak, przesiadki i jaki koszt. Jakie ceny za dobe hotelową, . Czy jeżdziłeś od miasta do miasta i tam szukałeś noclegów , czy miałeś coś wcześniej zaplanowane, czy może z jednego miasta robiłeś wypad na zwiedzanie i wracałeś. Ten hotel w marakeszu, ile doba kosztuje za osobe? Czym podróżowałeś w Maroku, autobusem, pociągiem czy wynajmowałeś samochód ( jakie ceny za auto)

AdamPrez dołączył
13.08.2011

AdamPrez 23:28 | 16.01.2012

Zacznę od środka. Leciałem z Berlina z Tegel AirBerlin. Ze Szczecina mam blisko, więc było mi najwygodniej. Z Berlina przesiadka we Frankfurcie. Potem do Casablanca Royal Air Maroc. Powrotna podróż była bezpośrednia z Casa do Berlina. Bilety rezerwowałem 4 miesiące wcześniej. Wyniosły mnie 1500 zł w dwie strony. Limit bagażu jak wszędzie - 20 kg, plus 5 kg podręczny (8 z laptopem). Miła i profesjonalna obsługa w obu liniach.
Z Areoportu Muhammada do Casa kursuje pociąg, bowiem jest on położony poza miastem. Jeżeli planujecie zacząć od tego miasta zalecam przylot w godzinach dziennych. Grande taksi sporo by was wyniosło.
Moi znajomi z Casa polecają - niedrogie hotele: Mon Reve i des Negociants, z tych droższych: Guynemer, Transatlantique, Central. Ceny różne - od 300 do 500 dirhamów za pokój.
W Marrakesh polecam hotel Amalou. Spałem tam dwie noce - mogę przesłać foto? Poza sezonem niedrogo - za pokój trzyosobowy płaciliśmy 250 dirhamów a standard jak trzy gwiazdki. Śniadanie w cenie.
Generalnie to do Maroko pojechałem z kontaktem do znajomej mojej mamy z czasów studiów. Tak poznawałem ludzi i spałem u nich, w hotelach itp. Odwiedziłem Casa, Rabat, Kenitra i Marrakesh. Polecam pociągi - są niezwykle tanie. Z Kenitra do Marrakesh jakoś 130 dirhamów (400 km), z Casa do Rabatu - 40 dirhamów. Koleje świetne, dworce jak pałace. Obsługa na każdym dworcu profesjonalna.
Samochód to około 250 - 300 dirhamów za dzień. Plus około 200 dirhamów paliwo na dzień (za paliwo z Marrakesh do Rabatu wyszłoby jakieś 300 dirhamów).
Mówisz po francusku albo po arabsku?

africamaniac dołączył
25.11.2011

africamaniac 03:12 | 17.01.2012

Cześć Piter - tylko miasta Cię interesują? Tzn. jestem zwolenniczką miejsc z dala od cywilizacji (i cepeliady), góry są cudne, pustynia cudna - miasta owszem, ale nie tylko, bo nie one stanowią o głównej atrakcyjności, poza tym zamiast zakorkowanej, nerwowej Casablanki wolałabym Essaouirę :)

piter815 dołączył
12.01.2012

piter815 22:11 | 17.01.2012

jest to mój pierwszy wyjazd do Maroka i mam nadzieje że nie ostatni dlatego się skupiam na większych miastach, ale Essaouirę też brzmi ciekawie

piter815 dołączył
12.01.2012

piter815 22:13 | 17.01.2012

dzięki za odpowiedz i naświetlenie jaki koszty, mówie troche po francusku, a żona po angielsku

AdamPrez dołączył
13.08.2011

AdamPrez 22:28 | 17.01.2012

Angielski praktycznie się nie przydaje. Francuski będzie podstawą.
W zależności z jakiego miasta lecisz, będziesz lądować w Rabacie, Marrakesh bądź Casa.
Proponuję zacząć od północy - Rabat jest przyjazny i pozwala się zaaklimatyzować. Casablanca będzie miłą odmianą i podróżą po zatłoczonym ale klimatycznym mieście. Marrakesh może być deserem;).
Oczywiście piękny jest też Tanger i Fez. Natomiast ciężko mi coś na ich temat napisać, bo tam nie dotarłem.
W Rabacie polecam Kazbę, Pałac Królewski, Mauzoleum Muhammada i niedokończony meczet (są obok siebie). Zaraz po drugiej stronie masz piękną Sale.
W Casablanca - Meczet Hassana II! Habbus z nową medyną, Marche Central z pięknymi budynkami w stylu art deco. Knajpy nad Atlantykiem też są bardzo ciekawe (oraz olbrzymie plaże!).
Marrakesh - cóż tam po prostu wszystko jest do zwiedzania;]
Kilka porad - wymieniaj pieniądze tylko w banku lub kantorze. Na lotnisku nie dawaj nikomu swojego bagażu - nawet ludziom z obsługi - uznają to za usługę i chcą zapłaty. Po prostu naciągają turystów;p. Żądaj włączenia taksometru w taksówce. Jak nie chce włączyć, to od razu negocjuj cenę. Najlepiej to złapać takse na ulicy:). Taksówek są dwa rodzaje - petit - w Casa na czerwono, w Rabacie na niebiesko - mogące jeździć jedynie w obrębie miasta, i grande taxi - którymi możesz np. pojechać z Rabatu do Sala.
Pij tylko wodę butelkowaną. Myj ręce i wszystko co jesz. Jeżeli nie chcesz ryzykować - jedz tylko gotowane,pieczone etc. Sam nie ryzykowałem. Ale w ostatni dzień w Marrakesh zjadłem świeże oliwki i orzechy nerkowca - żałowałem:).
Marokańczycy są bardzo mili i gościnni. Okazanie im szacunku i uprzejmości zwróci się tym samym.
Jedzenie jest bardzo tanie. Porcja tażin dla trzech osób od 35 dh w Casa do 70 w Marrakesh. 5dh za kilo mandarynek...
Co jeszcze Ciebie interesuje?:)

intergraf dołączył
22.01.2012

intergraf 17:26 | 24.01.2012

cześć też chce jechać z dzieckiem (13 lat) na 2 tygodnie w sierpniu szukam chętnych oraz pomocy jak to zorganizowac i co zobaczyć aby dzieku sie nie nudziło

intergraf dołączył
22.01.2012

intergraf 20:42 | 26.01.2012

witam
za kilka miesięcy planujemy z żoną wyjazd do Maroka.
Nie wiem jak się za to zabrać. Czy samemu szukać ciekawych miejsc i lokalnymi środkami transportu tam jechać. Czy wżynając samochód a może skorzystać z lokalnych biur. Gdzie szukać hoteli. Czy jest jakaś alternatywa na dojazd do Maroka oprócz samolotu. Czy znacie jakieś lokalne biura, może przewodników, najlepiej polskojęzycznych ale nie koniecznie.
Jak by mi ktoś pomógł bym był wdzięczny. Poproszę o odzew na forum lub na biuro@intergraf.bydgoszcz.pl

intergraf dołączył
22.01.2012

intergraf 20:43 | 26.01.2012

czy musi byc wrzesień, ja jadę w sierpniu tez z synem (13 lat)

camera-camera dołączył
08.02.2012

camera-camera 21:18 | 08.02.2012

Witajcie! My lecimy do Maroka w lipcu z synem 13 lat. :) Pozdrawiam

tinolec dołączył
05.06.2012

tinolec 11:15 | 05.06.2012

W Maroku mozna przemieszczac sie koleja - jest na wysokim poziomie i naprawde warto i autobusami. Autobusy sa dalekoniezne tez b wysoki poziom, klima itp i zwykle rejsowki - te nie sa moze klimatyzowane, ale polecam przejazd takim autobusem. Do tego sa bardzo polularne zolte taksowki - jezdza nie tylko po miastacch, ale i tez miedzy miastami, miasteczkami. Ceny sa dostepne i taki przejazd moze tez byc niezapomnianym przezyciem :)

Bylismy we wrzeniu, praktycznie jest to juz po sezonie wiec nie ma najmniejszych problemow z hotelami bez rezerwacji. Warto wtedy szukac i pytac o cene nawet w tych drozszych w samych starych centrach - latwo o znizki. Czesto tak sie zdarzalo, ze jakis "trampingowy" wystawil wysoka cene bez mozliwosci negocjacji - a warunki naprawde byle jakie i brudno, a pare ulic dalej hotel wygladajacy na wyzszy standard dawal nam nizsza cene za pokoj z lazienka i klimatyzacja . Wiec naprawde warto chodzic i pytac :)