Forum dyskusyjne

Wymiana pieniędzy

kategoria podróże po świecie

AgnieszkaEwa dołączył
14.01.2012

AgnieszkaEwa 13:45 | 14.01.2012

Dzień dobry,
Czy ktoś z Was wie może, czy na filipinach korzystniej jest wymieniać dolary czy euro? Byłabym ogromnie wdzięczna za odpowiedź!
Dzięki,
Agnieszka

kasiawroc dołączył
23.05.2011

kasiawroc 14:44 | 14.01.2012

Witam
Bardziej opłacalna jest wymiana dolarów, wczorajszy kurs to 44 peso za 1 $ .
pozdrawiam
Kasia

AgnieszkaEwa dołączył
14.01.2012

kasiaijulka dołączył
07.01.2010

kasiaijulka 20:23 | 15.01.2012

hej Kasiu,
Czy konieczne jest zabieranie ze sobą gotówki, czy można korzystać z Polskiej karty mbanku? (mam zamiar spędzić na Filipinach 3 mce). W podrozy po Peru i Boliwi wypłacałam pieniądze z bankomatu korzystając z Polskiej karty.

karolv15 dołączył
18.09.2011

karolv15 20:38 | 15.01.2012

dolacze sie
tez wybieram sie na Filipiny, z moich informacji, mozna korzystac z bankomatow,lepiej miec trochę np dolarow a info co do mbanku poprostu zapytaj w placowce lub infolini,bedzie napewno pomocne
P.s
widze , bileciki kupione
tez obstawiam ten termin
pozdrawiam

kasiaijulka dołączył
07.01.2010

kasiaijulka 21:56 | 15.01.2012

kupione ;) pozostaje mi tylko załatwienie wizy na 3 mce ;D a Ty kiedy lecisz?

karolv15 dołączył
18.09.2011

karolv15 22:03 | 15.01.2012

hej
wyslalem wiadomosc ,odczytaj

kasiawroc dołączył
23.05.2011

kasiawroc 15:18 | 16.01.2012

Witam :)
Ja korzystałam z karty dolarowej BZWBK i nie było problemów. W bankomacie możesz wypłacić jednorazowo tylko 10tys peso i pobierana jest opłata 200 peso za każdą tranzakcję. Jednego dnia mozesz wypłacić 20 lub 30 tys peso, to zależy od bankomatu. Wypłaty z bankomatu są średnio oplacalne, bo bank przelicza $ po 40 peso, a w kantorze jest po 44 peso.
najlepiej przywięźć ze soba gotówkę i wymienić w kantorze, tylko nie na lotnisku, bo tam jest zawsze gorszy kurs.
My mieszkamy na Panglao, Boholu i w razie jakichkolwiek pytań służę pomocą :)
pozdrawiam
Kasia

piotrh dołączył
27.01.2012

piotrh 22:34 | 27.01.2012

Kasiu to jak?? my z grupką jedziemy na i rozumiem że na panglao nie ma problemu z wymianą $. czy euro też idzie tam wymienić czy problem, może lepiej na lotnisku? będziesz tam jeszcze w lutym?
z góry dzieki i pozdrawiam

kasiawroc dołączył
23.05.2011

kasiawroc 05:11 | 28.01.2012

Witam
Na Panglao możesz wymienić jedynie na Alona Beach ,ale tam jest zanizony kurs, najlepiej w kantorach w Tagbilaranie (tam przypływają promy z Cebu ) . Nie ma najmniejszych problemów z wymianą ,najlepsze kursy są na $ . Ja odradzam wymianę na lotnisku ,jeżeli już musisz to max 100$. Kurs na wczoraj to 43 peso za 1$ .
W lutym jestem do 20 i wracam 8 marca ,muszę na 2 tyg polecieć do Polski.
Macie juz zarezerwowany jakiś hotel na Panglao ?
pozdrawiam
Kasia

piotrh dołączył
27.01.2012

piotrh 10:07 | 28.01.2012

Cześć.
Hotel niby mamy :-) isis bungalows- może wiesz coś o nich.
my jedziemy głównie nurkować no i troche zwiedzać, czasu może mam brakować. będziemy tam od 5-14 luty, jaka pogoda tam już jest, bo z moich info to cały czas pada deszcz-prawda?? Jesteś tam zawodowo czy wypoczywasz.Jak będzie fajnie to tam wrócimy na nieco dłużej.
pozdr. Piotr

kasiawroc dołączył
23.05.2011

kasiawroc 11:29 | 28.01.2012

Cześć
Tak znam ten hotel,a raczej poznałam wczoraj bo robiłam mu zdjęcia dla kogoś kto chce się tam zatrzymać w drugiej połowie lutego. Ten hote jest przy samej plaży Alona, dla lubiących dobrą zabawę i dużo ludzi będzie ok. Ja osobiście nie lubię Alona Beach,dla mnie zbyt tłoczno i pełno naganiaczy próbujących wcisnąć Ci wszystko czego nawet nie potrzebujesz. Znam ładniejsze i mniej zaludnione plaże i tam my jezdzimy. Jeżeli jedziecie nurkować to będzie to bardzo dobre miejsce do wypadów :)
Tu często pada np.1/2 godz i zaraz wychodzi słońce ,a temp cały czas w granicach 30stopni.Ogólnie klimat i pogoda jest bardzo dobra i ten króciutki deszczyk w niczym nie przeszkadza.
Ja tutaj mieszkam na stale,nie pracuję tylko wypoczywam i mam dużo wolnego czasu :)
pozdr
Kasia
p.s
Mam nadzieję że się spotkamy przy zimnym piwku :)

piotrh dołączył
27.01.2012

piotrh 19:50 | 30.01.2012

Witam!
Jeżeli chodzi o piwko ta nie ma sprawy, tylko gdzie bo my tam będziemy 1raz:-)
jesteśmy od 06,02 do 14,02 na alona b. w issis bung.
będziemy nurkować i chcemy jechać na czekoladowe wzgórza.
Jak możesz to podpowiedz jak wyglądają ceny poł telef do PL ewent jak tam z dostępem do wi-fi. zostawiamy w domu dziecko i chcę mieć jakiś kontakt.
pozdr.
Piotr

kasiawroc dołączył
23.05.2011

kasiawroc 00:13 | 31.01.2012

Witam :)
Odnośnie połączeń tel. z PL to najlepiej i zarazem korzystnie finansowo jest kupić tutaj starter w sieci Smart (koszt startera ok. 40 peso ) koszt rozmowy z PL to 2 zł za min. Starter kupisz praktycznie wszędzie i doładujesz wg.własnych potrzeb.
Wi-fi powinien posiadać kazdy hotel, niestety co do szybkości neta to różnie to bywa.
Wyslałam Ci mój filipiński nr na priv :)
pozdrawiam
Kasia

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 16:54 | 31.07.2015

Nie lepiej zakupić transfer i ewentualnie doładować sobie konto w Viber czy innym komunikatorze, za połączenia wtedy płaci się grosze. Drobny wyjątek - nie zawsze mamy 3G, jakość połączeń komórkowych diametralnie spada na wysepkach.

darson dołączył
28.11.2014

darson 20:17 | 03.11.2016

czy dalej tam mieszkasz Kasia ?

darson dołączył
28.11.2014

darson 22:20 | 04.11.2016

Wątek o pieniądzach się przekształcił w "towarzyski".
Mam pytanie do osób już bedących na Filipinach.
Przeczytałem jakiś artykuł o spreadach bankowych i wynika z tego , że po prostu banki rżną nas na całego przy prawie każdej wypłacie z bankomatu za granicą :
zaradnyfinansowo.pl/wyplata-pieniedzy-z-bankomatu-za-granica-to  -moze-byc-bardzo-kosztowny-pomysl/

Oprócz tego ktoś tu napisał, że pobierana jest opłata 200 filipińskich "złotówek".
Moje pytanie jest takie: ile mieć przy sobie kasy ? Tak, żeby wystarczyło na kilka dni życia, opłaty za bilet, jedzenie, picie, hotel (hotel mozna kartą ? )
Bo chyba lepiej wypłacić więcej, niż po każde przysłowiowe 5 zl biegać do bankomatu ?
Tym bardziej, gdy ktoś się wybiera poza miasto . Ceny są dosyć niskie, ale nie chciałbym przesadzić i nosić ze soba kasę na cały pobyt .

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl