Forum dyskusyjne

Budapeszt

kategoria podróże po świecie

kraj WĘgry

AdamPrez dołączył
13.08.2011

AdamPrez 16:21 | 15.01.2012

Przydadzą się wszelkie informacje dot., Budapesztu. Jak najlepiej dojechać, dolecieć? Ktoś leciał samolotem i skąd? Jaki dobry hotel? Co naprawdę warto zobaczyć? Gdzie można zjeść coś miejscowego (w sensie nie pizza, hamburger, kfc itp.)?
Pozdrawiam serdecznie!

dots dołączył
21.06.2010

dots 18:25 | 15.01.2012

Budapeszt jest piękny! Mimo, że widziałam go tylko w styczniu wśród trzaskających mrozów to i tak uważam, że to jedno z piękniejszych europejskich miast.
Jechałam tam samochodem via Czechy/Słowację - niestety nie byłam wówczas ani kierowcą ani pilotem, więc szczegółów dot,. trasy nie podam ... ale pamiętam, że droga była prosta - autostrada praktycznie do samego Budapesztu - najgorszy był odcinek polski drogi i kawałek za granicą ...
Wiem natomiast, że ostatnio za pośrednictwem "szalonych śród" można złapać naprawdę dobre cenowo bilety lotnicze LOTu do Budapesztu - więc polecam śledzenie tego co wrzucą w środę do puli biletów promocyjnych.
Co do zamieszkania - ja mieszkałam w lowcostowym hostelu w czesći "Peszt" - ... a mówią, że Buda ładniejsza :) Co do konsumpcji - mnóstwo knajpek na starym mieście - KONIECZNIE spróbuj gulaszu i grzanego wina, sprzedawanego na każdym rogu (jeśli wybierasz się zimą),
Pozdrawiam i życze udanej wycieczki! :)

AdamPrez dołączył
13.08.2011

AdamPrez 18:52 | 15.01.2012

Dzięki wielkie! Też wybieram się zimą (luty). Jak nazywał się ten hostel? Pamiętasz może?

dots dołączył
21.06.2010

dots 19:40 | 15.01.2012

Pamiętać - nie pamiętałam, ale sprawdziłam rezerwacje :) ... Budapest Budget Hostel, Budapest, IX. district, Ipar u. 15-21. - tamże się mieścił - w starej zabytkowej kamiennicy, ale warunki przyzwoite :)

AdamPrez dołączył
13.08.2011

AdamPrez 20:37 | 15.01.2012

Po pobycie w moim hotelu w Casablanca to nie boję się już niczego:) A powiedz mi jeszcze - komunikacja miejska jest ogarnięta? Metro, tramwaje? Jakieś zniżki? Bilety turystyczne?:)

dots dołączył
21.06.2010

dots 21:30 | 15.01.2012

Metro jest bardzo w porządku! Tramwaje z resztą też! :) Bilety na metro możesz kupić na przykład na stacjach w automatach, tylko z tego co pamiętam, są tylko na bilon, więc banknotow nie masz co do nich wciskać ;) Nie korzystałam z kart miejskich - bilety były na tyle niedrogie, że jeździliśmy na jednorazowych. Zasadniczo komunikacja jest bardzo sprawna, dojedziesz nią praktycznie wszędzie. Z ciekawostek .... zeszłoroczny Sylwester / Nowy Rok zastał mnie właśnie w budapesztańskim tramwaju :))

AdamPrez dołączył
13.08.2011

AdamPrez 01:01 | 16.01.2012

Łaaa. mega opcja. dzięki wielkie za pomoc! Jakby co to jeszcze będę pytać;]

ted07 dołączył
10.06.2012

ted07 22:06 | 10.06.2012

dots można się z tobą jakoś skontaktować? Miałbym kilka pytań odnośnie budapesztu.

ted07 dołączył
10.06.2012

ted07 22:12 | 10.06.2012

AdamPrez byliście już w Budapeszcie???

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl