Forum dyskusyjne

LISTA SZCZEPIEŃ

kategoria zdrowie w podróży

peev dołączył
11.01.2012

peev 10:29 | 16.01.2012

Witajcie,
czy może ktoś mi poradzić i podać gdzie można szukać listy szczepień?
przejrzałem już parę mądrych stron, ale nadal mam wątpliwości....

oraz kiedy - na ile tygdoni przed wyjazdem, należy rozpocząć szczepienia, żeby na samą wyprawę być już w pełni zabezpieczonym?
pół roku przed? ;-/

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:48 | 16.01.2012

Wiesz nie ma czegoś takiego jak standardowa lista szczepień. To wszystko zależy od kraju do którego się wybierasz (przy dużych krajach od regionu) i dodatkowo od pory roku. Prawdopodobnie i tak czeka Cię wizyta u specjalisty od chorób tropikalnych (główne ośrodki Warszawa, Gdynia Poznań - www.komt.gdynia.pl/poradnik.html) 

dots dołączył
21.06.2010

dots 10:46 | 16.01.2012

www.szczepieniadlapodrozujacych.pl/ 

Warto też odiwedzic lekarza medycyny podróży - doradzi jakie szczepienia w jaki rejon :) To kiedy należy zacząć się szczepic zalezy od szczepionki - niektóre mają tylko jedną dawkę (tężec/błonnica, polio), inne - 2 albo trzy (np. zdaje się wścieklizna i żółtaczka), które nalezy podawać w odstępstwach - po miesiącu i po pół roku...

pzdr,

D.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 16:50 | 16.01.2012

Dots ma racje to super stronka gdzie oprócz wiedzy na temat zalecanych oraz obowiązkowych szczepień znajdziesz listę autoryzowanych centów medycyny podróży w całej Polsce . Oczywiście są to nie tylko te o których pisał Smok.
Szczepienia szczepieniami ale warto zapoznać sie z profilaktyką antymalaryczną w poszczególnych krajach , regionach .

peev dołączył
11.01.2012

peev 17:13 | 16.01.2012

Dziękuje serdecznie za porady!! :)

Zajrzałem i od razu pojechałem się zaszczepić w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologiczna :))

WIELKIE DZIĘKI

peev dołączył
11.01.2012

peev 18:06 | 16.01.2012

Sam napiszę jak i gdzie się zaszczepiłem - dla informacji dla innych :)

Podjechałem do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Warszawie na ul. Żelazna 79

Trzeba się udać do pokoju 24, tam po krótkiej rozmowie i zajrzeniu do tablicy szczepień założono mi kartę. Po 5 minutach zostałem zaprosozny do pokoju obok, gdzie dwie przemiłe Panie Lekarki odbyły ze mną wywiad rozpoznawczy: gdzie, w jakim celu i kiedy planuję swój wyjazd.
Następnie po analizie wybrałem 3 szczepienia.
- Błonnica, tężec - w jednej dawce tzw. pobudzająca czy też przypominającej organizmowi szczepienie, które większość z nas miała w ostatniej klasie liceum. koszt: 60zł (jeżeli ktoś nie miał wcześniej takie szczepienia - działa przez 10 lat, to musi wykonać szczepienie w trzech dawkach. Druga dawka bodajże po 4 tygodniach i kolejna po następnych dwóch tygodniach)
- Polio - szczepienie w jedne dawce, dziala przez 10 lat. koszt: 120 zł
- Dur brzuszny - szczepienie w jednej dawce, działa przez 3 lata, najdroższy luksus, bo kosztuje: 215 zł

Są jeszcze szepionki Błonnica, Tężec + Polio w jednej dawce i kosztuje o jakieś 40-60zł mniej, ale na Żelaznej będą dostępne dopiero w lutym 2012 :)

peev dołączył
11.01.2012

peev 18:14 | 16.01.2012

i jeszcze na dokładkę podaję linka do jpg z listą szczepień dla poszczególnych państw !

niech się przyda! :))

4.bp.blogspot.com/-UXpuS56Of3s/TxRaYBi2-5I/AAAAAAAAANs/86nyO6jk  Q3w/s1600/SCAN0001.JPG

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl