Forum dyskusyjne

Jak najtaniej do Turcji

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

Akil dołączył
11.04.2007

Akil 21:34 | 16.04.2007

No więc kolejny i chyba największy problem: jak najtaniej dostać się do Stambułu ??? Autobusem, pociągiem, czy może stopem ???
Przeglądałem już kilka stronek na ten temat, ale spotkałem ceny i połączenia co najwyżej z 2005 roku.
Jeśli ktokoilwiek zna aktualne połączenia (i ceny +/-) w jakiejkolwiek kombinacji byłbym bardzo wdzięczny za info.:
Akilturkey87@wp.pl

Pozdrawiam i dziękuje

hubertw22 dołączył
24.03.2005

hubertw22 16:02 | 17.04.2007

Z tego co sam policzyłem różne warianty to najtaniej najszybciej wychodzi przelot samolotem z Berlina, jeżeli mieszkasz blisko zachodniej granicy...
Jeżeli masz namiary na ceny z roku 2005 byłbym wdzięczny. moj mail hubertw22@wp.pl.
stop też jest dobry i założenia tani ale warto tyle czasu poświęcić na niego...nie sądzę, Hubert

Akil dołączył
11.04.2007

Akil 16:56 | 17.04.2007

kurda no nie mam w ogole namiarow na ceny i napewno nie mieszkam blisko wschodniej granicy =/. a jakas inna opcja ??? co do stopa to racja, ale jak nie bedzie innego wyjscia (albo bedzie zbyt drogie) to nie bede sie zbytnio zastanawial.
innymi slowy pytanie dalej jak najbardziej aktualne.

hubertw22 dołączył
24.03.2005

hubertw22 17:01 | 17.04.2007

Tak na logikę podróżowania to wynika że najlepsza opcja to przejazd kombinowany - połączenie pociągu ze stopem, a przejście granic tylko i wyłącznie na piechotę, a stopem to jak najdalej się da.
Hubert

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 20:28 | 17.04.2007

Przemyśl-Medyka - 2zł
Medyka-Lwów - 9hr
Lwów-Czerniowce - 12hr (odjazd 22.56)

W Czerniowcach jesteście 3.50 i łapiecie szmuglera, który jeździ do Suceavy. Czasami zgarnia prosto z dworca kolejowego, a jeśli nie to trzeba się dostać na dworzec autobusowy (najlepiej taxi bo trajtki jeszcze o tej godz. nie jeżdżą, z buta trwa to ok. 1h wiec może być za późno). W dworca autobusowego odjeżdżają szmuglerzy oraz autobusy do Suceavy. Szmugler bierze 10$.

Najlepszym rozwiązaniem jest szmugler, trzeba mu powiedzieć że sie spieszycie, żeby nie rozwoził jeszcze nikogo po jakiś wiochach tylko jechał prosto do Suceavy. Jest to ważne, ponieważ jeśli sprawnie koleś pojedzie to zdążycie na dworzec autobusowy w Suceavie, z którego o 7.00 odjeżdża autobus firmy "Toros" do Stambułu (54$). W Stambule jesteście o 5.20.

Jest to chyba najszybsza i najdogodniejsza opcja lądowa.

Jeśli jednak nie zdążycie na ten autobus to trzeba się dostać do Bukaresztu, skąd można pojechać wieczornym pociągiem do Stambułu (płacąc za bilety od granicy do granicy) lub pojechać autobusem bezpośrednim do Stambułu (w pobliżu dworca kolejowego znajduje sie wiele biur transportowych, odjazdy ok. 14.00).

hubertw22 dołączył
24.03.2005

hubertw22 21:39 | 17.04.2007

wszystko ok z twym opisem ale nie wiem jaki ty pociąg znalazłeś do Czerniowiec... ja takiego nie jestem w stanie znleżć?
ja znam pociag o numerze 604 z lwowa do czerniowiec ale o godzinie 21.40 ... Sprawa do sprawdzenia( tak jest bynajmniej ze strony www.poezda.net) 

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 00:10 | 18.04.2007

Widzę, że mi nie ufiesz :-) No jest takowy. Odjeżdża 22.46 z Lwowa, jest to pociąg pośpieszny, a numer jego to "75", ale na Ukrainie chyba widnieje pod cyfrą "76". Sprawdź sobie w hafasie. Ten pociąg jeździ od lat i raczej szybko się nic nie zmieni w tym temacie.

Ten co Ty podajesz to wlecze sie niemiłosiernie, bo przyjazd do Czerniowiec jest bodajże o 8.43, a to stanowczo za późno. O tej godzinie to ciężko znaleźć szmuglera (jeżdżą wcześnie rano) i można liczyć w sumie na autobus do Suceavy, który też wlecze się i jeszcze długo stoi na odprawie na granicy (szmuglerzy dają w łapę i szybko przejeżdżają). Także pociąg, który podajesz sporo przedłuży Wam podróż (nie zdążycie na autobusy z Suceavy, a nawet z Bukaresztu, a więc musielibyście czekać prawie dobę).

Akil dołączył
11.04.2007

Akil 07:47 | 18.04.2007

hej radzias, ale czy są aktualne ceny i aktualne połączenia ??? nie to, że ci nie ufam, ale lepiej mieć pewność =).

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 23:59 | 18.04.2007

Połączenia aktualne. W ostatnich latach wiele razy testowane i raczej nie ma obaw żeby się coś w tym temacie zmieniło. Zresztą poszukajcie w internecie. O wariantach dróg lądowych do Stambułu jest naprawdę sporo. Napisano już chyba wszystko na ten temat, formy się nie zmieniają, jedyną zmienną są ceny. Ta trasa jest strasznie oklepana i popularna, zresztą sami zobaczycie, jak się wybierzecie latem w podróż. Jest wielce prawdopodobne, że spotkacie niejednego rodaka ;]

Co do cen... Przejazdy do Suceavy są podane na lipiec 2006, a dalej do Stambułu na maj 2006. Ceny biletów w Rumunii nie powinny się zmienić, natomiast jeśli chodzi o ceny na Ukrainie, to zmiany postępują dosyć szybko. Wystarczy nadmienić, że cena biletu na ten sam pociąg Lwów-Czerniowce w maju zeszłego roku wynosiła 8hr, a już 2 miesiące później - 12hr (50% podwyżki). Nie wiem czy od tego czasu były jeszcze podwyżki. Zresztą wątek cen na Ukrainie, był już tu na forum poruszany...

Cóż... szukać w internecie, na forach itp... Znajdziecie wiele informacji, które Was interesują...

Akil dołączył
11.04.2007

Akil 07:20 | 19.04.2007

Dzięki radzias. Twoje wskazówki na pewno sie przydadzą.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl