Forum dyskusyjne

Ile kosztuje safari

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

vaakor dołączył
18.01.2012

vaakor 13:17 | 18.01.2012

Witam, w lutym wybieramy sie do hotelu Bamburi Beach z Itaki na 8 dni. Oczywiście nie możemy sobie odmówić safari, Itaka za jednodniowe safari chce 200$ za osobę. Lepiej załatwiać coś na miejscu? prosiłbym o jakieś przykładowe ceny dla porównania i może jakieś sprawdzone parki gdzie warto jechać. Pozdrawiam

beata1969 dołączył
20.09.2011

beata1969 15:37 | 18.01.2012

w grudniu za safari 2-dniowe (naprawdę warto) płaciłam 240 USD za osobę w biurze lokalnym, mam namiary, jeżeli potrzbujesz to napisz. Umawia się mailowo na określony dzień , przyjeżdżają pod hotel spisuje umowę i określa termin. Organizacja perfekcyjna, zresztą wszystkie wycieczki fakultatywne są o 90-100% tańsze niż u rezydenta. My skorzystaliśmy z safari +wioska Masajów, Washini - połaczone z Mombasą

marinik dołączył
30.06.2011

marinik 08:41 | 25.01.2012

beata1969 - z calym szacunkiem - forum w moim odczuciu jest po to, aby pytac, uzyskiwac informacje, dzielic sie wiedza. Rzetelna wiedza. Jesli masz namiary sensowne i jestes sklonna dzielic sie nimi - to sie podziel. nie z jedna osoba, bo te informacje i innym przydac sie moga. Natomiast nie bardzo kumam jak cena moze byc nizsza o 100% - znaczy gratis to safari jest? Nie kumam takze tych 90% - to wrecz sugeruje, ze wobec zaplaconej przez Ciebei kwoty 240 USD (10%) to samo kupione u rezydenta kosztowaloby 2 400. Powszechnie sie mowi, ze na miejscu taniej niz u rezydenta, ale....

zdzich dołączył
05.11.2011

zdzich 21:42 | 25.01.2012

Witam , z nazwy hotelu wnioskuję , że jedziesz do Mombasy . Najbliższy park narodowy to Tsavo Est , czyli fotograficzne safarii można tam zaliczyć . Koszt w zależności od organizatora miejscowego 220 - 250 USD , a Itaka ponad 400 !!! Za dwudniowy wyjazd . Koszt obejmuje transport , lunch , kolację, nocleg i śniadanie dnia następnego . "Naganiacze" krążą przy hotelach , na plaży , zatem trzeba pytać i rozmawiać z ludźmi w hotelu . A wrażenia niezapomniane !!! Pozdrawiam Z.

beata1969 dołączył
20.09.2011

beata1969 15:48 | 01.02.2012

z całym szacunkiem Waisni+podwodny raj w biurze lokalnym kosztowało mnie za 2 osoby 140 USD czyli ok 450 pln, natomiast u rezydenta 108 EURza osobę czyli ok. 907 PLN , różnica jest ile procen?t, bo może coś z moją matematyką jest nie tak, identycznie z wjazdem do mombasy - za półdniową wycieczkę z lunchem płaciłam 20USDosoba, z Tui 30 EUR, wydaje mi się,że dość znaczna różnica. Skoro forum jest do konktretnych informacji, to chyba nie specjalnie interesują mnie i innych forumowiczów "twoje odczucia" ale konkrety. Z szacunkiem

manni dołączył
24.06.2011

manni 09:51 | 02.02.2012

Beatko nie obrażaj się ale rzeczywiście u rezydenta było o 100% drożej a w lokalnym biurze było o 50% taniej. Ach ta matematyka...
Dajmy spokój procentom, nie o matematykę tu chodzi. W lokalnym biurze taniej, koniec, kropka.

krecik-k9 dołączył
27.12.2011

krecik-k9 19:38 | 05.02.2012

witam wszystkich
właśnie wróciłem z 7 dniowego pobytu z Mombasy dokładnie z hotelu Kaskazi Beach, safari kupiłem w lokalnym biurze za 237 dolarów takie samo w TUI 405 dolarów Mombasa z TUI 45 dolarów z lokalnego 20 dolarów nie za 3 godziny tylko za cały dzień, jeśli ktoś chce więcej informacji proszę o mejla jackret@mp.pl

darko dołączył
12.01.2014

darko 00:02 | 13.01.2014

Oczywiście Tsavo East wystarczy no chyba ze macie duzo czasu i kasy - to prosze jechac na północ do Maasai Mara i zerknać nawet na Kili.
Ja kazdemu polecam.......>>zdecydowanie polecam Franco Kilonzo!!!. Bylismy na 2 dni Safari w Tsavo East, nocleg w Red Elephant Lodge, wszystko All. No a w drodze powrotnej zachaczylismy o wioska Masajów. Obsluga całości imprezy super. Kierowca Paul, rozmowny, pomocny itd. Franco organizował tez rejs na wyspe Wasini. Płacilismy za dwie imprezy na samym początku, przed wycieczkami. Warto mu zaufać. Po safari Franco był bardzo pomocny. Zajmował sie nami i był gościnny. Pokazał nam miejscowość Ugunda (tam mieszkalismy kilka nocy), zawiozł nas tu i tam a na koniec pomógl na szybko obskoczyć Mombasę (plus dowiozł na lotnisko). Szczerze polecam tego faceta. Jest normalnym czlowiekiem nie patrzącym tylko i wyłacznie na dolary, które ma dostać. Pomoc miejscowych tam na miejscu bardzo się liczy. Pozdrawiam podrózników :-) Jeżeli chcecie info -prosze o kontakt: masujedarek@wp.pl

lukenzini dołączył
14.01.2014

lukenzini 22:45 | 14.01.2014

Myślałem, że ceny safari są wyższe. Nawet da się przeżyć.

sp9hzx dołączył
12.02.2006

sp9hzx 09:47 | 14.01.2014

Jak już być w Kenii to szkoda czasu na leżenie na plaży.
Tsavo East jak najbardziej, ale również Taita Hills,Masai Mara czy Amboseli.Wszystko zależy na jak długo ktoś jedzie.
Do hotelu czy na lotnisko odwożą wszyscy

:)
-------------------------------------------------
spearo.republika.pl 

Christo84 dołączył
03.11.2007

Christo84 09:18 | 15.01.2014

Hej,

Poznałem gościa w Kenii, który otworzył swoje biuro turystyczne. Polecałem go znajomym i byli zadowoleni z organizacji i ceny.
Napisz do niego i powołaj się na Krystiana z Polski ;)

omoshtec2005@yahoo.com

tesknota dołączył
18.01.2014

tesknota 15:49 | 18.01.2014

Byłam na 3 dniowym safari. 1. Dzień Tsavo East obiad i nocleg w VOI w lodge (nie w namiotach - koniecznie zabrać repelent elektryczny!) 2. dzień rano Tsavo East potem przejazd do Amboseli obiad safari nocleg w KIBO w namiotach (rewelacyjne) 3 dzień rano Amboseli i powrót do hotelu przez Mombasę - pod drodze lunch. Kierowca pojechał "krótszą" drogą przez Tsavo West. UWAGA to nie droga asfaltowa więc jest ciut uciążliwa ale ma swój urok.
Cena utargowana z Franko (patrz post POLECAM kenijskie biuro podróży FRANKO - Diani Beach) 80 000 KSH (szylingów kenijskich) co przy obecnym kursie daje ok. 2800 zł. Da się wytargować mnie.
Warto targować i płacić w KSH. Dostęp do bankomatów – centra handlowe – jednorazowa wypłata nie większa niż 40 000 KSH – bankomat BARCLAYS, który akceptuje większość kart w tym Maestro.
Standardowo akceptowane są karty VISA i MasterCard. Problemy bywają z VISA Electron i Maestro (szczególnie w bankomacie na lotnisku – przyloty).

swift dołączył
27.02.2007

swift 22:09 | 18.01.2014

900 $ za 2,5 dniowe safari - to chyba jakiś niesmaczny żart. Tyle sie płaci zaTYDZIEŃ w Ugandzie, Tanzanii lub Namibii. I tyle powinno kosztować w Kenii i kosztuje. Te ich lokalne biura to po prostuczarne mafie. Prosze nie polecać tych złoziejskich szajek

albatros dołączył
14.01.2014

albatros 00:18 | 19.01.2014

W zależności ile kosztowała ta noc w logii.... Ale rzeczywiście - drogo

albatros dołączył
14.01.2014

tomtodi dołączył
01.11.2007

tomtodi 20:59 | 19.05.2015

wszystko zależy od tego który park narodowy - ceny od 25 do 90 $ za 24 h (Amboseli i Masi Mara najdroższe - aktualne ceny na Kenya Wildlife Service),
do tego jak lodge (czy na terenie parku, namioty czy pokoje), trzeba doliczyć transport i przewodnika, no i zależy od sezonu.
z Mombasy: Shimba Hills 1 dzień -110 $, Tsavo East 190 $ za 2 dni z lodge w parku, Tsavo West, a tak naprawdę Taitha Hills (prywatny rezerwat) + Amboseli - lodge poza parkiem, ale 5 minut o bram parku 340 $ za 3 dni.
Ceny styczeń 2015.
Więcej szczegółów na dzikiepodroze.blogspot.com 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl