Forum dyskusyjne

Indie - przełom kwietnia maj trasa koszty

kategoria podróże po świecie

Dorota.a dołączył
15.02.2011

Dorota.a 15:47 | 21.01.2012

Hejka,

Planuję się wybrać do Indii na przełomie kwietnia i maja na około 3 – 4 tygodnie (z naciskiem na 4 ;-). W zeszłym roku spędziłam tam półtora miesiąca i było rewelacyjnie : ). Wyprawa ma charakter nisko budżetowy, ale bez skrajności. Spanie w miejscach, gdzie jest w miarę czysto i bez karaluchów (przynajmniej podczas wstępnych oględzin), jedzenie - w zależności od upodobań i gustu.

Poniżej miejsc, które planuję odwiedzić:

Delhi (przylot i od razu wyjazd) – Varanassi – Bodhgaya – Mamallapuram – Pondicherry- Varkala – Thekkady – Marayur – Gokarna – Bombaj - Aurangbad (wyjazd do jaskiń w Ajanta i/lub Ellora) – Delhi

Trasa jest ciekawa, ponieważ będzie można zobaczyć różne regiony Indii, miejsca uważane za szczególne, powylegiwać się na plaży, plus zobaczyć piękną przyrodę, która naprawdę robi wrażenie : ). Dwa odcinki chcę pokonać samolotem, jako że jazda pociągiem w Indiach jest super, ale niestety nie mam pół rok wolnego, tylko parę tygodni ;-), poza tym po drodze okazja, aby przejechać się pociągiem i tak napatoczy się nie raz : ).
Każdy lot wewnętrzny kosztuje około 200zeta, zakładając, że rezerwuje się go wcześniej. Loty obejmowały by odcinki od Bodhgaya (ewentualnie z Kalkuty, w zależności od dostępnych połączeń) do Chennai, a potem na koniec z Bombaju do Delhi.
Raczej zależy mi na unikaniu dużych miast i komercyjnych lokalizacji, wyjątkiem jest Bombaj, do którego chcę pojechać, ponieważ na co dzień współpracuję z ludźmi stamtąd i chcę ich poznać „ na żywo” : ).

Trasa nie ma sztywnego charakteru, więc jeśli ktoś ma jakieś inne miejsca, gdzie chce jechać – to jak najbardziej : ).

Obecnie bilety w dwie strony można kupić za półtora tysiąca, ja mieszkam w Krakowie i stąd też są loty, ale jeśli bardziej by nam pasowała Warszawa to jestem z tym jak najbardziej ok. : ). Do kosztów trzeba doliczyć wizę – około 220zł, plus ewentualne szczepienia (jeśli ktoś się, nie szczepił a chce). Obowiązku szczepienia się podczas wyjazdu do Indii nie ma.

Jeśli kogoś interesuje średni koszt, to w zeszłym roku wyszło mi 80 zeta na dzień, myślę, że w tym będzie mniej, bo jestem już bogata w doświadczenie ;-) i wiem, jak np. kupować bilety na pociąg, targować się z riksiarzami ;-).

Czekam na wieści od wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć !!!
Jeśli ktoś ma jakieś miejsca warto polecenia, to też dawajcie znać : ).

Pozzzdrawiam,
Dorota : )

Tel.: 66 20 65 075

Adamczyk.d@gmail.com

Link to mapki :
maps.google.pl/maps?saddr=Nowe+Delhi,+Delhi,+Indie&daddr=Warana  si,+Uttar+Pradesh,+Indie+to:Bodhgaya,+Bihar,+India+to:Mamallapuram,+Ta mil+Nadu,+India+to:Puducherry,+Puducherry,+Indie+to:Varkala+Maithanam+ Town,+Kerala,+India+to:Thekkady,+Kumily,+Kerala,+India+to:Marayur,+Ker ala,+Indie+to:Gokarna,+Karnataka,+Indie+to:Bombaj,+Maharasztra,+Indie+ to:Aurangabad,+Maharasztra,+Indie+to:Nowe+Delhi,+Delhi,+Indie&hl=pl&sl l=18.682965,78.93547&sspn=22.188762,43.286133&geocode=FazwtAEdAFyaBCkt tn40W_0MOTHOTSBOSbfCUg%3BFQ1RggEd2hTyBClNz-tvty2OOTG18D-FEBcTaA%3BFT7R eAEdK90QBSk97RK8XyzzOTFu2VfM3MW7CQ%3BFe-rwAAdx6THBCnFTQcwqlRSOjE_k6icn ZkAnQ%3BFVQNtgAd3mzBBCnPz0mOq2FTOjFOsPDSJtNrzA%3BFXVIhQAd1L2SBCkjtSuiK e8FOzEg0E19xkDsow%3BFYzDkgAd2VaZBCmVjipLBlUGOzHk_OlSxipYig%3BFd7UnAAdK m-ZBCn1hoXziIEHOzGL-lx_NII0lA%3BFfAD3gAdnPttBClxTApb1oO-OzHAQbt20J_g6Q %3BFZATIwEdWAZYBCnB7URmMMbnOzFpjGSNj-2kXQ%3BFUVJLwEd0qV9BCljvGmjFZjbOz E-p6Ipi1MtcQ%3BFazwtAEdAFyaBCkttn40W_0MOTHOTSBOSbfCUg&oq=de&vpsrc=6&mr a=ls&t=m&z=5

Dorota.a dołączył
15.02.2011

Dorota.a 11:03 | 22.01.2012

Część tekstu jest niewidoczna, więc wklejam go raz jeszcze:

Planuję się wybrać do Indii na przełomie kwietnia i maja na około 3 – 4 tygodnie (z naciskiem na 4 ;-). W zeszłym roku spędziłam tam półtora miesiąca i było rewelacyjnie :) . Wyprawa ma charakter nisko budżetowy, ale bez skrajności. Spanie w miejscach, gdzie jest w miarę czysto i bez karaluchów (przynajmniej podczas wstępnych oględzin), jedzenie - w zależności od upodobań i gustu.

Delhi (przylot i od razu wyjazd) – Varanassi – Bodhgaya – Mamallapuram – Pondicherry- Varkala – Thekkady – Marayur – Gokarna – Bombaj - Aurangbad (wyjazd do jaskiń w Ajanta i/lub Ellora) – Delhi

Trasa jest ciekawa, ponieważ będzie można zobaczyć różne regiony Indii, miejsca uważane za szczególne, powylegiwać się na plaży, plus zobaczyć piękną przyrodę, która naprawdę robi wrażenie :). Dwa odcinki chcę pokonać samolotem, jako że jazda pociągiem w Indiach jest super, ale niestety nie mam pół rok wolnego, tylko parę tygodni ;-), poza tym po drodze okazja, aby przejechać się pociągiem i tak napatoczy się nie raz :).
Każdy lot wewnętrzny kosztuje około 200zeta, zakładając, że rezerwuje się go wcześniej. Loty obejmowały by odcinki od Bodhgaya (ewentualnie z Kalkuty, w zależności od dostępnych połączeń) do Chennai, a potem na koniec z Bombaju do Delhi.
Raczej zależy mi na unikaniu dużych miast i komercyjnych lokalizacji, wyjątkiem jest Bombaj, do którego chcę pojechać, ponieważ na co dzień współpracuję z ludźmi stamtąd i chcę ich poznać „ na żywo” :).

Trasa nie ma sztywnego charakteru, więc jeśli ktoś ma jakieś inne miejsca, gdzie chce jechać – to jak najbardziej :).

Obecnie bilety w dwie strony można kupić za półtora tysiąca, ja mieszkam w Krakowie i stąd też są loty, ale jeśli bardziej by nam pasowała Warszawa to jestem z tym jak najbardziej ok. :). Do kosztów trzeba doliczyć wizę – około 220zł, plus ewentualne szczepienia (jeśli ktoś się, nie szczepił a chce). Obowiązku szczepienia się podczas wyjazdu do Indii nie ma.

Jeśli kogoś interesuje średni koszt, to w zeszłym roku wyszło mi 80 zeta na dzień, myślę, że w tym będzie mniej, bo jestem już bogata w doświadczenie ;-) i wiem, jak np. kupować bilety na pociąg, targować się z riksiarzami ;-).

Jeśli ktoś ma jakieś miejsca warto polecenia, to też dawajcie znać :).

Dorota.a dołączył
15.02.2011

Dorota.a 11:37 | 22.01.2012

Hejka,

Planuję się wybrać do Indii na przełomie kwietnia i maja na około 3 – 4 tygodnie (z naciskiem na 4 ;-).
W zeszłym roku spędziłam tam półtora miesiąca i było rewelacyjnie :) .
Wyprawa ma charakter nisko budżetowy, ale bez skrajności.
Spanie w miejscach, gdzie jest w miarę czysto i bez karaluchów (przynajmniej podczas
wstępnych oględzin), jedzenie - w zależności od upodobań i gustu.

Delhi (przylot i od razu wyjazd) – Varanassi – Bodhgaya – Mamallapuram –
Pondicherry- Varkala – Thekkady – Marayur – Gokarna – Bombaj -
Aurangbad (wyjazd do jaskiń w Ajanta i/lub Ellora) – Delhi

Trasa jest ciekawa, ponieważ będzie można zobaczyć różne regiony Indii, miejsca uważane
za szczególne, powylegiwać się na plaży, plus zobaczyć piękną przyrodę, która naprawdę robi wrażenie :).
Dwa odcinki chcę pokonać samolotem, jako że jazda pociągiem w Indiach jest super, ale niestety
nie mam pół rok wolnego, tylko parę tygodni ;-), poza tym po drodze okazja, aby przejechać się
pociągiem i tak napatoczy się nie raz :).
Każdy lot wewnętrzny kosztuje około 200zeta, zakładając, że rezerwuje się go wcześniej.
Loty obejmowały by odcinki od Bodhgaya (ewentualnie z Kalkuty, w zależności od dostępnych
połączeń) do Chennai, a potem na koniec z Bombaju do Delhi.

Raczej zależy mi na unikaniu dużych miast i komercyjnych lokalizacji, wyjątkiem jest Bombaj,
do którego chcę pojechać, ponieważ na co dzień współpracuję z ludźmi stamtąd i chcę ich poznać „ na żywo” :).

Trasa nie ma sztywnego charakteru, więc jeśli ktoś ma jakieś inne miejsca, gdzie chce jechać –
to jak najbardziej :).

Obecnie bilety w dwie strony można kupić za półtora tysiąca, ja mieszkam w Krakowie i stąd też są loty,
ale jeśli bardziej by nam pasowała Warszawa to jestem z tym jak najbardziej ok. :). Do kosztów trzeba
doliczyć wizę – około 220zł, plus ewentualne szczepienia (jeśli ktoś się, nie szczepił a chce).
Obowiązku szczepienia się podczas wyjazdu do Indii nie ma.

Jeśli kogoś interesuje średni koszt, to w zeszłym roku wyszło mi 80 zeta na dzień, myślę, że w tym
będzie mniej, bo jestem już bogata w doświadczenie ;-) i wiem, jak np. kupować bilety na
pociąg, targować się z riksiarzami ;-).

Jeśli ktoś ma jakieś miejsca warto polecenia, to też dawajcie znać :).

Pozzzdrawiam,
Dorota : )

Tel.: 66 20 65 075

adamczyk.d@gmail.com

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl