Forum dyskusyjne

Dookoła świata

kategoria podróże po świecie

humanista dołączył
22.01.2012

humanista 14:43 | 22.01.2012

Witajcie,
Jestem 26 letnim absolwentem kulturoznawstwa i jako humanista strasznie pragnę wyruszyć w świat zostawiając za sobą wszystko. Jakiś czas temu zacząłem już wszystko pomału planować tzn. nie przedłużam umów na telefon, internet, tv przechodząc na umowy na czas nie określony aby bez większych konsekwencji poprostu wszystko zostawić z dnia na dzień. Pragnę wyruszyć w podróż 3-4 letnią dookoła świata bez korzystania z linii lotniczych, chce spać w namiatach, tanich hostelach i jeść tyle ile potrzeba na przeżycie. Marzy mi się samotna podróż lecz wiem, że z wielu przyczyn jest to niemożliwe dlatego szukam chętnych osób które mają w sobie odwagę przeżyć coś co stanie się ich wypełnieniem życia w odcięciu od codziennego wiezienia. Planowany start: lipiec 2013, budżet ok 50 000 pln , czas 3-4 lata

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 16:07 | 22.01.2012

a masz tyle pieniedzy?
moze porywasz sie z motyka na slonce, a lepiej mierzyc sily na zamiary.
Sprobuj sie sprawdzic nie wiem jadac np. na 3-tygodniowy spontan po Tajlandii albo np. Malezji.
Albo moze aplikuj na program Darmasiswa do Indonezji posiedzisz 6 albo 12 miesiecy i jeszcze beda Ci placic jakies pienadze, takze nie bedziesz sie musial martwic skad wziac pieniadze na jedzenie.
Sorry za moje podejscie, ale takich ogloszen i planow juz widzialem sporo, ale jak przyszlo co do czego to nic z tego nie wypalilo.
Zorganizuj sie najpierw za 5000 zl, a potem planuj cos wiekszego bo porywasz sie na gleboka wode.

sinaia dołączył
28.12.2008

sinaia 16:44 | 22.01.2012

Humanisto, od długiego czasu obserwuję pewną parę, która realizuje podobne przedsięwzięcie. Poczytaj ich: www.LosWiaHeros.pl  . Z pewnością wiele ich rad i podpowiedzi Ci się przyda już na etapie planowania. Oni wyruszyli 1 lipca 2009r. i nadal są w trasie. Ja z kolegą wyruszamy pod koniec sierpnia br., ale nie dookoła globu tylko do Australii i lądem z powrotem. Nasz budżet to ok. 20.000zł na głowę i zamierzamy powłóczyć się około 3-4 miesiące, a jak da się to dłużej.

humanista dołączył
22.01.2012

humanista 18:08 | 22.01.2012

Nie nie mam jeszcze takich pieniędzy ale jestem wstanie zrobić wszystko dla idei. Zdaje sobie, że pewnie takich wpisów było więcej z tym, że ja nie jestem 'więcej' jak towar z hurtu. Może i jestem szalony ale "Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj". Wycieczka rozpoznawcza przy 'trocinach' jakie mam w głowie i którą mną kierują naprawdę jest jak zjedzenie frytek przy walczeniu o frytki. LosWiaHeros - znam.

darek1976 dołączył
25.08.2010

darek1976 18:53 | 22.01.2012

Na razie widać, że masz marzenia, ale o to w tym chodzi…., Są tu ludzie, którzy zamknęli książkę i ruszyli przed siebie…pewnie opowieści –historię, co niektórych znasz i tu czapki z głów np. „BENBM”; nie zawsze jest różowo i łatwo, ale nie każdego na to stać.. Twain wiedział, co pisał …
Powodzenia

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 19:59 | 22.01.2012

to powiedzenie humanisto znam i tez sie nim kieruje, no ale niektore plany w zyciu musza byc jednak dobrze przemyslane.
Niemniej zycze powodzenia ;)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:11 | 23.01.2012

Mają rację. Sprawdź najpierw coś bliższego, krótszego. Podróże wymagają znacznie większego przygotowania niż tylko skrócenie terminów na jaki podpisuje sie umowy na telefon. Przede wszystkim jest mnóstwo rzeczy, które wychodza dopiero na miejscu, mnóstwo sytuacji, które są charakterystyczne dla różnych krajów, itp. Mimo wszystko powodzenia

Pati10 dołączył
19.01.2012

Pati10 21:38 | 22.01.2012

Powodzenia, ale myślę , że marzenia to jedno, a rzeczywistość też jest inna,
jeśli masz jakieś drobniejsze wyprawy zaliczone to spoko .
Ja zaczynałam od wypraw ok 3 tyg. , jedynie po Australii pozwoliłam sobie na 2 miesiące.
www.LosWiaHeros.pl  również znam, podróż Andrzeja i Alicji obserwuję od samego początku, ale oni też podróżowali wcześniej po różnych zakątkach świata,
ale są super jestem pełna podziwu i odwagi dla nich.
Powodzenia .

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl