Forum dyskusyjne

Volubilis - skąd optymalny czasowo i kosztowo dojazd

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

afrykanczyk dołączył
12.08.2008

afrykanczyk 21:09 | 22.01.2012

Cześć
Dopinam właśnie plecak i w środę wylatuję (po raz kolejny-pochwalę się, a co tam ;)) do Maroka na tydzień celem podładowania akumulatorów - kraj i ludzie działają na mnie świetnie, energii starcza mi zwykle na kilka miesięcy, więc staram się tu wracać w wolnych chwilach.

Do rzeczy: jak mówiłem wyjazd 25.01. Trasa tym razem (mniej więcej): Marrakesz - Al Dżadida - Casa (obiecałem pokazać meczet) - Rabat - Volubilis - Fez. Komunikacja lokalna, spanie i jedzenie jak zwykle: na żywioł.

Pytanie mam jednak odnośnie Volubilis - wiecie jak tam się najłatwiej dostać? Żal by mi było kombinowania cały dzień sensownej trasy. Byłem już Meknesie i Fezie, ale jakoś dziwnym trafem ominąłem Volubilis, chcę to teraz nadrobić. Będę wdzięczny za wskazówki.

Pewnie bez problemu złapię grand taxi w Meknesie, ale może z innego miasta jest lepiej/wygodniej/taniej bo na przykład jeździ coś w miarę regularnego na tym kierunku? Będę na pewno jechał pociągiem od strony Rabatu, wycieczkę kończę w Fezie (wylot wieczorkiem), a tam nie umiem wpaść na kilka godzin więc zależy mi na oszczędzeniu czasu na dwa dni w Fezie.

Dzięki za pomoc :)

intergraf dołączył
22.01.2012

intergraf 17:25 | 24.01.2012

cześć
przeczytałem że kolejny raz jedziesz do Maroka. Ja tez planuję ale w sierpniu. Możesz mi doradzic jak najlepiej tam sie dostać oraz czy masz zaplanowane wszytko juz w Polsce czy jedziesz na zywioł?

afrykanczyk dołączył
12.08.2008

afrykanczyk 21:56 | 24.01.2012

Odpowiem po powrocie, właśnie zabieram się za wyjście z domu. Sprawdź maila.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl