Forum dyskusyjne

Pociągi

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

underdog dołączył
02.01.2012

underdog 23:04 | 23.01.2012

Witam. I wyskakuję z kolejnym pytaniem bo wcześniej tego nigdzie nie znalazłem . A pytania są dwa . Pierwsze to czym różnią się od siebie klasy biletów 1,2,3,. czy to tak jak u nas że 1 najlepsza czy może tam jest inaczej . I druga sprawa podobno można zwrócić bilet jeśli się zmieni trasę albo tez z innego powodu . prawda to czy fałsz:D No i jeśli zwracamy bilet wcześniej zarezerwowany w Polsce to gdzie go zwracamy . Pozdrawiam

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 09:09 | 24.01.2012

Na pewno jeśli zwrócisz bilet dzień przed odjazdem kasę ci zwrócą w kasach dla białych i tylko tam jeszcze jest szansa w kasie dla wojowników o wolność i demokrację ,różnica miedzy klasami ,jedynka klimatyzacja dwójka i trójka nie wielka różnica w dwójce czyściej ,jeszcze jest 4 klasa tam nikt nie sprawdza biletów bi jak powiedział mi kontroler w pociągu tam nie zagląda bi się brzydzi

rajscy2012 dołączył
19.01.2012

rajscy2012 13:36 | 26.01.2012

AC1 Tier - to ich pierwsza klasa, tu bilety są relatywnie drogie ale otrzymacie naprawdę wysoki komfort.
AC2 Tier, to klimatyzowany przedział z czterema łózkami - po dwa w pionie. Pościel i koc w cenie biletu.
AC3 Tier, to kompromis pomiędzy rozsądną cena biletu i komfortem podrózy. W pionie są 3 łóżka, pościel w cenie a konduktor nadal strzeże was przed całą hordą wędrownych sprzedawaczy wszystkiego co popadnie.

Sleeper to klasa dla prawdziwych podróżników spragnionych mocnych wrażeń. Jest naprawdę tanio, za pokonanie trasy ok 700 km zapłacicie około 300 RS, czyli ok. 20 zł., ale tu już konduktor nie uchroni was przed niczym i nie ma klimy ani pościeli, są natomiast łóżka i też można się wyspać.
Po więcej szczegułów dot. poruszania się po Indiach odsyłam na naszego bloga:
rajscy.blogspot.com/p/porady-dla-podroznikow.html 

hgg dołączył
03.07.2011

hgg 09:31 | 03.02.2012

w zimie to jednak polecam ac3. sleeper jest spoko jak jest cieplej

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 14:56 | 03.02.2012

A2 od A3 różni się jeszcze tym,że w A3 nie ma zasłonek , którymi możan się odizolować na wyrku i pospać

6kitti5 dołączył
18.01.2012

6kitti5 13:32 | 27.02.2012

mam problem ze znalezieniem cen biletów, czy moge prosic o pomoc jak sie wyszukac?

6kitti5 dołączył
18.01.2012

6kitti5 09:55 | 28.02.2012

chciałam zapytac jak wygląda prowizja za bilety,
znalazłam taka strone railways.makemytrip.com/railways/ 

mam problem z oszacowaniem kosztów

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 15:32 | 29.02.2012

namiar na biuro , które załatwiało nam bilety kolejowe hotelstay@saviontravel.com
Savion Travel Services Pvt. Ltd.
(Recognized by Ministry of Tourism, Govt. of India)
428, First Floor,
Patparganj Industrial Area,
New Delhi - 110092 (India)
Tel: +91 11 4315 7575 (100 Lines)
Fax: +91 11 4331 7779

papi25 dołączył
19.03.2010

papi25 15:11 | 02.03.2012

Myśmy tylko na pierwszą podróż pociągiem zarezerwowali klasę AC3, a później przez całe Indie przejechaliśmy klasą Sleeper. Według mnie jest to najlepszy stosunek jakości do ceny. Można się spokojnie wyspać, a lokalni podróżni to nie kanibale - nie zjedzą Was :-) Bilety w łatwy bezstresowy sposób rezerwowaliśmy na www.cleartrip.com  jeszcze z Polski i nigdy nie było problemu.

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 18:05 | 05.03.2012

cleartrip wg mnie najlepszy bo mozesz zarzadzac rezerwacja online w kazdym momencie, znajomi kupowali bilety przez jakis hotel i mieli potem problem bo chcieli zmienic daty i musieli sie kontaktowac z tym hotelem nie wiem w koncu jak wyszlo ale mieli urwanie glowy
no i mozesz kupic spokojnie z polski siedzac w domu
prowizja jest bardzo mala a hotel czy agencja tez za darmo nie zrobia rezerwacji....

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 18:07 | 05.03.2012

oczywiscie z biletu mozesz zrezygnowac przed podroza a i nawet jak spoznilismy sie na pociag to wypelnilismy form przez internet i maja nam zwrocic 50% !!! zobaczymy :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl