Forum dyskusyjne

Podróż do szkocji

kategoria podróże po świecie

kraj Anglia

nab dołączył
26.01.2012

nab 19:31 | 26.01.2012

Witam, przymierzam się do zwiedzenia w tym roku Szkocji. Termin wyjazdu to mniejwiecej maj - czerwiec. Podróż planuję z przyjaciółmi i razem ze mną będzie 3 osoby. Zamierzemy jechać autem z Polski żeby pozwiedzać na miejscu trochę ciekawych miejsc, których jest tam za trzęsienie :)
Aby nie nameczyć się za bardzo podczas podróży postanowiliśmy przeprawić się promem z Holandii (IJMUIDEN) do Newcastle.

Mam w związku z tym następujące pytania:

1. Jak jest z ceną przeprawy - za każdym razem jak wchodze na rezerwację online liczy ją inaczej i już sam nie wiem od czego to zależy np. DFDS Seaways za kabinę na 3 osoby z przewozem auta raz podaje 140F, kolejnym razem 174F a innym ponad 200F - w co tu wierzyć? :)

2. Jak kształtują się ceny noclegów? Z tego co wybadałem to wychodzi za pokój 3 osobowy ok 300zł po przeliczeniu przy założeniu zakwaterowania na 12 dni. Czy to w miarę aktualna cena czy niebardzo? Planujemy wyjazd na 2 tygodnie minimum. Z racji zwiedzania nie wiem czy to dobrze - czy nie lepiej 1 tydzień w jednym mieście i po obczajeniu okolic, żeby za dużo nie jeździć przenieść się dalej i tam zakwaterować.

3. Słyszałem, że są jakieś bilety hmm.... chyba turystyczne czy cośw tym stylu na zwiedzanie kilku obiektów i poniekąd wychodzi taniej niz kupowanie wejściówek osobno - dla 3 osób.

4. Co polecacie zobaczyć i gdzie się zakwaterować żeby mieć w miarę blisko do ciekawych miejsc?

5. Budżet (bez kosztów paliwa) na przeprawę promową, zakwaterowanie, wyżywienie i zwiedzanie na jedną osobę to ok 3000zł czy jest to rozsądna kwota?

6. Słyszałem, że nie można do UK wwozić jedzenia tzw swojskiego tylko fabrycznie pakowane - jest to prawda?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i liczę na opinię "doświadczonych" :))) Pozdrawiam!

Andy10 dołączył
03.12.2011

Andy10 23:27 | 26.01.2012

Witam , mieszkam w srodkowej–zachodniej Anglii (West Midlands) tez mysle o wypadzie do Szkocji , corka już tam była na kilku dniowej objazdowce i wrocila zachwycona , poszukałem trochę w necie co warto zwiedzić w Szkocji i zrobila się niezla lista a ponieważ interesuje się historia zaczne od listy zamkow które chciałbym zwiedzić :
-Edinburgh Castle
-Stirling Castle
-Urquhart Castle
-Dunnottar Castle
-Inveraray Castle
-Glamis Castle
-Blair Castle
-Doune Castle
-Campbell Castle i Dollar Glen
-Dirleton Castle
-Tantallon Castle
-Craigmillar Castle
-Blackness Castle
-Dunvegan Castle
-Eilan Donan Castle
-Linlithgow Palace
-St.Andrews Castle
A oto inne miejsca warte grzechu w Szkocji :
Ben Lomond i wschodni brzeg Loch Lomond
Dollar Glen miejsce z pieknym zamkiem ,
Edynburg- zamek, Mary King's Close, National Museum of Scotland , Calton Hill, Hollyrood Park,
mosty Firth of Forth , Cramond, Deep Sea World ( North Queensferry)
Rosslyn Chapel ( ruiny zamku),
Edi- Dirleton Castle i Tantallon Castle;
Dunfermline Abbey i ruiny zamku
i troszke dalej na polnoc- St. Andrews
Glen Coe (piekne miejsce o kazdej porze roku)
Wyspa Skye jest bardzo malownicza
Wyspy zachodnie , Loch Lomond i okolice , góry Cairngorm , okolice Fort Williams , pólnocna Szkocja dla zwolenników dzikiej przyrody , Stirling , Dumferline za mostami , okolice North Berwick , Kirkwall na Orkadach , a w samym Edi zamek Craigmillar czy wspomniane Rosslyn , wyspa Inchcolm z zabytkowym klasztorem na zatoce Firth of Forth , na którá w sezonie plywa prom z Queensferry .
Z miast na pewno warte zwiedzenia jest centrum Glasgow i z pewnosciá Edynburg , miasteczko Stirling .
Promem na Mull (tu można zaliczyć dwa zamki - Torosay z pięknymi ogrodami, rośliny kolorowe jak z bajki, i Duart Castle - uwieczniony w filmie z Sean'em Connery i Catheriną Zeta-Jones . Zamek należy do klanu MacLean'ów, z którego pochodzi słynny pisarz Alistair MacLean. Z wyspy Mull można przeprawić się na malutką wyspę Iona (tu do zwiedzenia najstarsze w Wielkiej Brytanii opactwo chrześcijańskie z XII wieku).
A tak troche dalej:
Hebrydy-Lewis i Harris i jedna z najpiekniejszych plaz na swiecie-miejsce zwane Berneray
Skye z dzikimi zakatkami i cywilizacja(Portree i ogrody w Dunvegan)
Durness-najbardziej wysuniety na pln-zach zakatek Szkocji-jaskinia i latarnia morska,przepiekne plaze
Inverness- miasto mostow i wody, romantyczna miasteczko.

Uff , sami widzicie ,ze jest co ogladac , pozdrawiam Andy10

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 13:46 | 27.01.2012

>6. Słyszałem, że nie można do UK wwozić jedzenia tzw swojskiego tylko fabrycznie pakowane - jest to prawda?

Prawie nigdzie nie można :-) Mi się jeszcze nie zdarzyło żeby w WB sprawdzali, aczkolwiek to nic nie znaczy, może mi dobrze z oczu patrzy :-)

nab dołączył
26.01.2012

nab 13:10 | 28.01.2012

Andy10 dzięki za sporą listę z opisem :-) Sporo pozycji pokrywa się z moją listą a o kilku nie słyszałem wcześniej tak więc dzięki za info :-)
Móżesz napisać odnośnie cen noclegów w GB?

Edgarek - racja, w zasadzie nigdzie nie można wywozić niepewneo żarcia tylko różnie jest z kontrolami :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl