Forum dyskusyjne

Bezpieczeństwo w Maroku

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

bilobill dołączył
28.01.2012

bilobill 21:54 | 28.01.2012

Chciałbym dopytać ludzi, którzy osobiście na własną rękę podróżowali przez Maroku jak wygląda tam sprawa bezpieczeństwa? Chciałbym wypożyczyć auto np. w Tangerze i zjechać całe Maroku na południe. Można czuć się tam bezpiecznie?

africamaniac dołączył
25.11.2011

africamaniac 03:42 | 29.01.2012

Można, często tam jeżdżę, pociągiem, autobusem, samochodem. Drogi sa bezpieczne, asfalt na głównych dobry. Nie wiem, o jakim Południu mówisz - do Dakhli (Sahara Zachodnia) jest z Tangeru 2200 km...
Samochody z wypozyczalni - loteria (i nie ważne czy sieciówka czy lokalna agencja). Sprawdź czy wszystko działa (i stan koła zapasowego...). 4x4 fajne, ale drogie - a stadardowo ubezpieczenie tych z wypozyczalni obejmuje tylko jazde po asfalcie. Z trasa mogę Ci coś doradzić. Napisz na maila: kasia(at)nomad-instinct.com . Pozdrawiam :)

Dahlia dołączył
08.08.2010

Dahlia 21:11 | 16.12.2012

hej jezdzisz po Maroko sama? ja sie zastanawiam nad tym krajem, chcialabym zobaczyc Marrakesh i moze kilka innych miejscowosci, i troche pojezdzic po kraju, Mysle o wyjezdzie koncowka marca do 15 kwietnia, z dzieckiem (7lat) - zaprawiony w wyjazdach, wiec sie nie martwie o niego, tylko zastanawiam nad bezpieczenstwem ogolnym dla Ona + dziecko.

stock dołączył
24.01.2012

stock 12:03 | 29.01.2012

od razu uderzaj na południe. Podróżowanie w okolicach Tangeru, szczególnie po górach grozi przymusowymi zatrzymaniami, akcjami z podrzucanymi narkotykami i policją za zakrętem. A ja wiadomo - ciężko się z takiego czegoś potem wykręcić. Na południu raczej spokojnie :)

Naturell dołączył
14.09.2009

Naturell 09:03 | 30.01.2012

Moim zdaniem jesli jest niebezpiecznie to w okolicach portów Tanger Casablanka im dalej na południe mozna czuc sie bardziej swobodnie. Autobusy jak najbardziej polecam , stosunkowo tanie, szybkie, wygodnie

rybcia83 dołączył
08.01.2013

rybcia83 16:44 | 08.01.2013

hej :) ja się wybieram do Maroka w tym terminie razem z kumplem, wybraliśmy początek kwietnia. Wypad wyskoczył tak nagle i dosyć spontanicznie, planujemy wstępnie na ok. 10 dni. Juz dziś oglądałam dogodne połączenia i w miare przystepnych cenach. Jestem za tym aby zabrać kogoś ze soba, wiadomo - w większej grupie zawsze raźniej ;)

sid_wroc dołączył
24.03.2013

sid_wroc 01:58 | 01.07.2013

Witam. Mam pytanie. Jeśli dotrzemy do Casablanki o 23- 24 to czy to jest bezpieczne czy raczej nie?
Czy w tej sytuacji powinnam mieć już zarezerwowany nocleg? Czy o tej godzinie coś znajdę i ewentualnie jak. To nie strach się zapuszczać w medine o tej godzinie? Może możecie coś polecić blisko dworca Casa Voyagerus? Czy lepiej zmienić plany?

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 11:03 | 02.06.2013

hej!ja z koleżanką samodzielnie zwiedzałyśmy maroko w 2011 roku i wszystko było ok,pod warunkiem ze samemu się nie szuka kłopotów .my raz zaszłyśmy za daleko od mediny w marakeszu i napadła na nas banka wyrostków około 16-18 lat .nie miałyśmy przy sobie kasy ale aparaty foto i komórki ,całe szczęście z pomocą nam przyszli miejscowi sklepikarze i po szarpaninie udało się wrócić całe i ze sprzętem do hostelu.pozostała część podróży po górach atlasu i tangerze i okolicach już spokojna ale też bardziej uważałyśmy gdzie i o której godzinie chodzimy.

afrykanczyk dołączył
12.08.2008

afrykanczyk 11:35 | 02.06.2013

Wystarczy zachowanie zdrowego rozsądku na poziomie inteligentnego człowieka w Polsce - nie plątać się tam gdzie nas nie chcą, nie wszczynać burd w knajpach, nie krzyczeć rewolucyjnych haseł na ulicach. Jestem w Maroku kolejny raz, nie byłem jedynie na wybrzeżu od strony Morza Śródziemnefo. Wszędzie wystarczyły podstawowe środki ostrożności. Zupełnie osobna kwestia to bezpieczeństwo portfela w kontekście prób naciągania na wszystko :) Tutaj czasem można więcej stracić jak się jest rozrzutnym.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl