Forum dyskusyjne


Wycieczka nad morze martwe z Jerozolimy

kategoria podróże po świecie

kraj Izrael

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 15:17 | 31.01.2012

Kupilem bilet do Tel Aviv za 500 zł i jadę na początku maja,mam niewiele czasu ale chciałbym pojechać nad morze martwe z masadą po drodze.
Czy ktoś kupował w Jerozolimie taką wycieczke na miejscu czy też zamawiał przez net wczesniej?jak to wygląda?Widze na stronach że jest ich trochę,z kim najlepiej?jakieś inne przydatne info -chętnie również.


emino dołączył
03.02.2012

emino 18:08 | 03.02.2012

Witaj, zawsze możesz pojechać komunikacją miejską - uwierz, że prosto, szybko i wygodnie. Na dworcu głównym autobusowym w jerozolimie wsiadasz w jeden z autobusów jadących na południe, z tego co pamiętam to np 434, ale sprawdź na stronie www.egged.co.il,  przejdź na ang wersję strony i wpisz w wyszukiwarce przystanek docelowy masada. Warto zajechać do Ein Gedi (przed Masadą) - piękny rezerwat przyrody, można przenocować nad morzem martwym. Z tego co się orientuję masada też oferuje jakieś noclegi. Jeśli wyjedziesz z samego rana to zdążysz wejść na masadę, ścieżką wężową, choć jeśli będą upały, będzie można tylko wjechać na górę. Sprawdź na stronie Masady, możliwości dojazdów.
Zawsze możesz zajść do punktu informacji turystycznej w Starej Jerozolimie, zaraz po lewej stronie, jak przejdziesz przez bramę jafską. Oni na pewno coś zaproponują, albo i organizują.


arnie dołączył
04.11.2007

arnie 21:13 | 03.02.2012

Dzieki za info,niestety mam bardzo mało czasu i muszę skorzystać z jakiejś wycieczki.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl