Forum dyskusyjne

Płatność kartą w Tajlandii

kategoria podróże po świecie

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 09:41 | 09.02.2012

Witam, mam pytanie dotyczące kart płatniczych w Tajlandii.....Posiadam konto w BZ WBK do ror-u mam dołączoną zwykłą kartę płatniczą maestro, prócz tego mam kartę walutową w Euro, oraz kartę prepeidową mastercard..... czy będę miał jakiekolwiek trudności z korzystania z tych kart? chodzi mi głównie o kartę walutową. Nie za bardzo chcę brać kartę kredytową. Proszę o wypowiedzi od osób które w Tajlandii korzystały z kart walutowych Euro......Z góry dziękuję:)

marta dołączył
07.12.2009

marta 09:59 | 09.02.2012

Witam, z tego co wiem to nie ma trudności z wybieraniem z bankomatów, warto wiedzieć natomiast, że większość pobiera opłatę 150 THB. Słyszałam, że tylko bankomaty AEON nie pobierają tej opłaty, jeśli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu. Pozdrawiam!

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 17:46 | 09.02.2012

tak raczej nie powinienes miec zadnych problemow z kartami i pobieraniem waluty, ponadto jest to bezpieczniejsze i lepsze rozwiazanie niz noszenie przy sobie calej kasy jaka chcialbys zabrac na wyprawe. Troche oczywiscie na start nalezy wziac, ale wymieniajac kase w PL nie wymienaj jej sobie szukajac najlepszego kursu w podziemnym kantorze. Lepiej isc do banku, w ktorym masz pewnosc, ze ruscy nie robia intersow.

prow dołączył
19.03.2011

prow 22:07 | 09.02.2012

Proponuję dowiedzieć się przed wyjazdem jak Twój bank przelicza Twoje wydatki płacone kartą. Mój przelicza bezpośrednio BHT na PLN. Niektóre BHT np na USD lub EUR a dopiero USD lub EUR na PLN. Dwa razy dostajesz w plecy na spredach. Karty w Tajlandji są w powszechnym użyciu. Pozdr.

makensis dołączył
26.01.2009

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 22:05 | 09.02.2012

też myślałem o banku bo wiem jakie przekręty robią w Krakowie na rynku, myślę że tam może być podobnie. Czyli ze zwykłymi kartami z roru-u (maestro) nie będzie problemu? super;)

prow dołączył
19.03.2011

prow 22:29 | 09.02.2012

Nie wiem. Powinienieś sprawdzić sposób przeliczania BHT na PLN w Twoim banku. Jezeli mówimy o małych kwotach to nie ma to zbyt wielkiego znaczenia. Jeżeli natomiast planujesz wydać kilkaset lub więcej USD to gra warta jest świeczki.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 10:00 | 11.02.2012

Ja zawsze zabieram cash plus oczywiście karty na w razie czego. Dzięki temu mam dobry kurs i brak problemów z bankomatami i kartami. W Bangkoku nie słyszałem o przekrętach z walutą w kantorach. Bardzo dobry kurs wymiany jest przed hotelem Rambrutti Village Inn przy 7 Eleven. Najwięcej płacą za banknoty 50 i 100 $. A przekrętów to próbują w Kucie na Bali. W innych miejscach, nawet na tej samej wyspie nie zauważyłem.
Pozdrawiam Zbyszek

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 18:17 | 11.02.2012

z tego co się zorientowałem, to jest przewalutowanie na euro a później na złotówki...prócz tego mastercard nie pobiera prowizji a visa chyba 2%. Czyli najbardziej opłaca się brać kartę walutową w euro mastercarda.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl