Forum dyskusyjne

rowerem nad Bajkał

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

Kornelia dołączył
11.06.2006

Kornelia 13:26 | 24.04.2007

hm...czy ktoś z Was może odbył "wycieczkę" rowerową z Moskwy nad Bakał? lub ma znajomych którzy tego dokonali? albo zna chociaż czyjąś stronę na ten temat? Zależy mi na informacjach o niebezpieczeństwach w trakcie przejazdu, noclegach, trasie....właściwie to na wszystkim. Na tej podstawie albo wybije ten pomysł mężowi z głowy albo się do niego przekonam.
Wyjazd w lipcu, 2 osoby. Jeżeli będzie to możliwe to z osobami bogatymi w informacje chciałabym się spotkać osobiście ( gdziekolwiek w Polsce by to było...piwo, sok czy gorące mleko stawiam ja :-)

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki,
Kornelia

12250 dołączył
21.06.2005

12250 23:14 | 24.04.2007

Ja, niestety, nie zrobiłem tej przejażdżki, więc mało pomogę. Wpisałem się tu przez ciekawość. Czy chcecie całą trasę przemierzyć na rowerach? Jak długo ma trwać ta ekskursja? Tylko 1 miesiąc? Patrząc na mapę, to z grubsza będzie tego z 6000 (sześć tysięcy) km! Podczas Tour de France kolarze jadą średnio 200-220 km i zajmuje im to 7-8 godzin. To dla porównania.

Kornelia dołączył
11.06.2006

Kornelia 09:57 | 25.04.2007

hej,
6000 to trochę za dużo naliczyłeś :-) jest trochę ponad 5000. Całą trasę z Moskwy do Irkucka chcemy przejechać rowerami. Mamy na to 3 miesiące ( bo na tyle pozwala nam wiza). Irkuck nie jest stacją docelową. Stamtąd jedziemy stopem do Nowej Zelandii ( przez Mongolię, Chiny, Jp, Koreę , Wietnam, Laos...Indonezję itd). nie będziemy liczyć czasu-mamy kilka lat.
Jeśli chodzi o sam przejazd to niski ukłon w stronę kolejarzy :-) my pozostaniemy przy 100-120 km dziennie.
A może chcesz pojechać z nami?
Pzdr
Kornelia

vinci dołączył
08.05.2007

vinci 20:11 | 12.05.2007

witam, dlaczego z Moskwy? jeżeli miałbym doradzić to lepiej jechać od uralu, ominie was wiele nieprzyjemności. no i troche kasy zaoszczędzicie, bo w europejskiej części Rosji łapówki was dość często czekają, a im bliżej Moskwy tym wyższe... przy okazji widziałem fajny film na programie ekxplorer bodajże, jak się 2 anglików wybrało nad Bajkał rowerami, zachęcam do oglądnięcia. pozdrawiam

vinci dołączył
08.05.2007

vinci 20:16 | 12.05.2007

acha, zapomniałem dodać że przez chiny rowerami ciężko przejechać, bo prawo zabrania cudzoziemcom jazdy niechińskimi środkami lokomocji :). przynajmniej tak słyszałem... pzdr

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 22:24 | 16.11.2009

Kornelio (tak tez ma na imie moja coreczka :),
i jak ??? Bardzo mnie zaintrygowal Twoj wpis.
Zdradzisz czy dojechaliscie w koncu rowerami nad Bajkal?
Jak bylo?
Bylam nad Bajkalem rok temu. Jestem nim zachwycona.
Waszym pomyslem nie mniej :)
Pozdrawiam, Magda

Kornelia dołączył
11.06.2006

Kornelia 10:50 | 17.11.2009

Witaj Magdo,
wiesz dużo by pisać... :)
Może poprostu zobacz nasz blog:
www.korneliach.geoblog.pl 
Pozdrawiam,
Kornelia

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 15:53 | 17.11.2009

Witam! Pomysł sam w sobie b.ciekawy choć przyznaję że trochę karkołomny. Zgadzam się z jednym z przedmówców, że biorąc pod uwagę odległość do Irkucka nawet przy pokonywaniu 120 km dziennie będzie wymagało niesamowitego przygotowania kondycyjnego. trzeba przecież zatrzymywać się na posiłki i odpoczynek. A co jeśli złamiesz obręcz albo poważnie uszkodzisz rower a dookoła pustynia...? Przeczytaj artykuł w ks."Świat na rowerze" - fajna pozycja. Oprócz wielu opisów jeden poświęcony jest podróży rowerowej do Mongolii. Zajęła ona pół roku i obfitowała w wiele niespodzianek od bardzo sympatycznego przyjęcia przez mieszkańców po różne zdarzenia (wypadki) na drodze. Sam jestem wielkim pasjonatem roweru i jak się ociepli to wyruszam na razie w Europę. Może kedyś zdecyduję się na podobny kierunek ale jeszcze nie teraz. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Aha... Blok bfajny:) Pozdrawiam i zazdroszcze takiej ilości czasu na podróże.Hej.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl