Forum dyskusyjne

trekking 8-10 dni Jomsom czy ABC

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

j.f.sebastian dołączył
10.02.2012

j.f.sebastian 23:37 | 10.02.2012

Witam, która z tych tras jest ciekawsza/bardziej malownicza i lepsza na 1.raz? czy ktoś się orientuje czy z jomsom można wrócić samolotem do pokhary każdego dni i na ile wczesniej trzeba ten lot zamowic? wybieramy sie w 2.polowie kwietnia

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 06:42 | 11.02.2012

byłem w Nepalu we wrześniu 2011, JOMSOM
trasa jest dość łatwa, trochę dokucza wysokość ( MUKTINATH 3800 )widoki wspaniałe pod warunkiem że będzie doba pogoda
z JOMSOM do POKHARA jest kilka samolotów dziennie ( z uwagi na wiatr latają przed południem )
bilet (82USD) kupiłem na lotnisku 1,5 godziny przed odlotem

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 17:12 | 11.02.2012

na pierwszy raz ja bym wybrał ABC, bardziej znane miejsce i obłędne widoki, trasa przyjemna, 9 dni przez PoonHill

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 19:20 | 11.02.2012

zgadza się ale......................
pod warunkiem że trafisz na dobrą pogodę
w JARHOT spotkałem dwie dziewczyny które szły równie popularnym szlakiem dookoła Annapurny
przez dwa tygodnie marszu miały tylko trzy dni ładnej pogody, reszte to pochmurno i deszcz, tak im się trafiło
wybór należy do ciebie
powodzenia

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 19:41 | 11.02.2012

pogody nigdzie nie masz gwarantowanej, poza tym to są góry, gdzie pogoda zmienia się szybko, poza tym jeżeli miały deszcz to musiala to być końcówka monsunu czyli jak sam podajesz, kiedy byłeś - wrzesień, w październiku i w listopadzie oraz do połowy grudnia, opad deszczu w górach jest prawie zerowy

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 20:18 | 11.02.2012

masz rację
w gorach pogoda jest bardzo niepewna
w wielu źrodlach piszą że bariera Annapurna-Dhaulagiri skutecznie zatrzymuje monsun ale ostatnio zbyt często zdarzają się dziwne anomalie
tak więc pogoda to loteria
momo to widoki nawet przy pochmurnym niebie są powalające

j.f.sebastian dołączył
10.02.2012

j.f.sebastian 20:48 | 11.02.2012

ok, dzięki. mam rozumieć że na ABC jest większe prawdopodobieństwo słabszej pogody niż na Jomsom Trek? Wiem, że widoki na obu trasach są wspaniałe, ale właśnie chodzi mi o opinię osoby, która robiła oba i zarekomenduje bardziej spektakularny trek

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 12:22 | 12.02.2012

w Jomosom będę w listopadzie jeszcze tam nie byłem, idę na trek dookoła Annapurny póki jeszcze jest gdzie chodzić za nim otworzą drogę do Manang, ale na pierwszy trekking raczej gdybym to ja miał wybierać to bym poszedł w znane miejsce, a nie eksperymentował. jeżeli pójdziesz przez Ghorepani i PoonHill zobaczysz Dhaulaghiri i głęboką dolinę KaliGandaki a potem do ABC. Jak chodzi o pogodę to dolina KaliGandaki słynie z bardzo silnych wiatrów właśnie po przez rzeźbę terenu, a pogoda czy tu czy tam nie ma większego znaczenia.

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 13:09 | 12.02.2012

uzupelnienie
wiatr zaczyna wiać między 8 a 9 rano i z upływem czasu wieje coraz silniej
ok 12 wieje już wystarczająco porwiście tak że samoloty już nie latają
ok 15 wiatr niosący tumany kurzu i drobnego piasku jest już bardzo silny i skutecznie utrudnia marsz w dół Kali Gandaki
jeżeli ktoś planuje treking w dół to warto to wziąć pod uwagę

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 13:44 | 12.02.2012

no i chyba problem jest też na trasie nowej drogi z Beni do Marpha, ale tutaj nie wiem czy szlak trekkingu idzie wzdłuż drogi czy są inne przejścia, w moim listopadowym treku ta trasę planuje przejechać jeepem

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 11:55 | 13.02.2012

Na pierwszy raz rozważyłbym też Dolinę Langtang - bez problemu mieścicie się w czasie 8-10 dni. Dojazad z Kathmandu autobusem do Syabru Besi - ok. 10 godzin. Idziecie w górę doliny do Kyanjin Gompa (3800 m) - 3 dni. Na miejscu można zostać 2, 3 dni: wycieczka 1-dniowa do dalszej części doliny Langshisha Kharka, wycieczka pod lodowiec Langtang i ewentualne wejście na Kyanjin Ri - 4773 m, 3 godziny podejścia - warto!!!. Powrót 2 dni. Oprócz tego parę wariantów tej wycieczki - np. przejście do jez. Gokyo. Cała dolina bardzo przyjemna, łatwo dostępna, liczne schroniska i znacznie mniejsze tłumy niż w okolicach Annapurny, która jest teraz najbardziej obleganym szlakiem w Himalajach. oprócz tego widoki niesamowite zarówno w samym Kyanjin Gompa jak i w Langshisha Kharka, nie mówiąc już o widoku ze szczytu Kyanjin Ri. Jeśli chcecie pooglądać obrazki z doliny zapraszam na mój profil.

j.f.sebastian dołączył
10.02.2012

j.f.sebastian 12:47 | 13.02.2012

hej, dzięki. Też myśleliśmy o tym szlaku. Jeszcze trochę poczytam, nim podejmiemy ostateczną decyzję. Na razie skłaniamy się mimo wszystko ku ABC, ale kto wie...

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 13:56 | 13.02.2012

zgadza się albo Langtang, ... jez. Gokyo ? a to nie w rejonie Everestu ?

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 14:36 | 13.02.2012

Sorry... Nie jezioro Gokyo tylko Gosainkund. :-)

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 16:20 | 13.02.2012

;-) nad Gosainkund byłem, fajne miejsce, nad Gokyo chce się wybrać w przyszłym roku

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl