Forum dyskusyjne

VISA czy MASTERCARD

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

grzech333 dołączył
24.10.2011

grzech333 13:59 | 13.02.2012

Która z powyższych kart kredytowych jest powszechniejsza w Indiach i Nepalu? Czy z którąś wiążą się problemy? Czy może jednak nie ma większej różnicy? Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Instinct29 dołączył
02.12.2011

Instinct29 15:24 | 13.02.2012

Nie powinno byc problemow z zadna z nich.

miszel78 dołączył
10.12.2010

miszel78 09:20 | 18.03.2012

nie wiem ktora jest powszechniejsza ale osobiscie uzywam w Indiach Visa i nie ma problemow

inde dołączył
07.02.2012

inde 18:48 | 18.03.2012

Pytanie z elementarnych zasad z korzystania kart. Jeśli wylatujesz po za strefe euro gdzie lepszym przelicznikiem danej waluty (rupia) jest dolar to bierzesz VISE.

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 19:29 | 18.03.2012

tylko visa
master w kilku bankomatach w indiach mi nie dzialala a visa zawsze
juz ja oddalam, do kitu taka karta...

Musznik dołączył
02.04.2012

Musznik 12:52 | 02.04.2012

Posiadam obie karty. Przez 4 miesiące pobytu w Indiach i miesiąc w Nepalu korzystałem ciągle z Mastercard, ponieważ wychodziło ciut opłacalniej (Visa ma dodatkowe +2%, ale faktyczna różnica nie była aż tak duża). Problemy owszem, czasem były, ale nie działa wtedy żadna z kart. Wystarczyło poszukać innego bankomatu.

W Nepalu sporo bankomatów chciało pobrać dodatkową prowizję w wysokości 400 rupii (ok 16zł), ale znowu rozwiązaniem było pójść do innego bankomatu.

inzynier dołączył
16.08.2009

inzynier 13:09 | 02.04.2012

Warto dodać, że w tańszych hotelikach i praktycznie wszystkich restauracjach nie można płacić kartą, tylko gotówką! Więc 'korzystanie z kart' często ogranicza się do wypłacania pieniędzy z licznych bankomatów.

www.BubblesAroundTheWorld.com 

Jakietaniebilety dołączył
20.09.2011

Jakietaniebilety 07:32 | 03.04.2012

Dokladnie jest wiecej miejsc gdzie nie mozna placic karta niz gdzie mozna. Z zadna z kart nie ma problemu, chyba ze cos jest nie tak z bankomatem ale wtedy trzeba isc do innego. W ogole wyplacajac pieniadze z bankomatu nastepuje podwojne przewalutowanie i pobieraja naprawde spore sumy.Dobrze jest sie rozejrzec za jakims kontem bez przewalutowania.
Trzeba tez sprawdzac stan konta w internecie na biezaco. Jezeli nie uda nam sie transakcja z jakiegos powodu to bankomaty w Indiach moga i tak pobrac ta sume a pozniej nie odpisywac na mejle. Trzeba sprawdzac na biezaco zeby pamietac czy sie te pieniadze pobralo czy nie. Ja juz miesiac walcze o swoje pieniadze a State Bank Of India nie odpisal nawet do mojego banku. Tutaj to standard.

[konto usunięte] dołączył
23.02.2012

[konto usunięte] 10:24 | 20.04.2012

Chyba że wybierasz się do jakiejś odległej wioski,wtedy faktycznie nie zapłacisz żadną z tych kart. A poza tym zarówno Visa jak i MasterCard są powszechnie akceptowane,więc nie będzie żadnych problemów.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl