Forum dyskusyjne

Atrakcje w Zamościu i okolicach

kategoria inne

kraj Polska

artem dołączył
26.07.2011

artem 16:29 | 13.02.2012

witajcie. wyjeżdżam niedługo z dziewczyną do Zamościa. Można powiedzieć że dosyć spontaniczna decyzja, oboje nigdy tam nie byliśmy. na drodze losowania padło to miasto. Rzecz w tym że nie wiem gdzie najlepiej się zatrzymać, nie znam atrakcji. Mógłby ktoś pomóc ? :)

anjaa5 dołączył
13.02.2012

anjaa5 18:56 | 13.02.2012

Dobry wybór, w tamtym roku wybrałam się tam z chłopakiem na długi weekend. Co prawda nie pamiętam dokładnej nazwy pensjonatu w którym się zatrzymaliśmy, za z czystym sercem mogę polecić ZOO w Zamościu... Jednak teraz za zimno, więc korzystając ze śniegu - wspólne narty? Znajomi byli w Górze Chełmowej, czy jakoś tak, i bardzo sobie chwalili ;)

strzałka dołączył
13.02.2012

strzałka 21:30 | 13.02.2012

A chodzi tylko o Zamość czy okolice również? Jeśli ogólnie ten rejon to warto zatrzymać się w Biłgoraju bo prowadzi tamtędy kilka szlaków turystycznych.W samym Zamościu zaś warto zajrzeć do Katedry i zwiedzić podziemne krypty oraz wejść na wieżę widokową, oprócz tego są tam liczne muzea, arsenał, rotunda, mury obronne i bramy Lubelskie.Sporo tego.

karolv15 dołączył
18.09.2011

karolv15 22:51 | 13.02.2012

witam
W Katedrze jest remont, ale podziemia warto,tzw Rotunda tez ciekawa ,odnowione i odremontowane Zoo,arsenał i Muzeum,Popieram tez Zwierzyniec to ok 25-30 Km od zamoscia,sa pensjonaty i kwatery prywatne,warto tez do Krasnobrodu ok 25 Km od zamoscia,jest stok narciarski,i pełno kwater prywatnych,swietne powietrze
jak cos pomoge znam te okolice

rinka dołączył
14.02.2012

rinka 01:26 | 14.02.2012

Ja byłam Vanilla Hotel w Zamościu i w Hotelu Sitarska w Biłgoraju. W Vanilla nie podobało mi się to, że parking był płatny osobno... Niby nie wiele, no ale jednak. W Sitarskiej jest to już wliczone w cenę, jak i wiele innych rzeczy - np. dostaliśmy gratis łożeczko dla naszej 8mies córci. Jedzenie również było znakomite. Hmm.. a z atrakcji to udało nam się zwiedzić Kaplice św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Ratusz, pałac Zamoyskich i zoo w Zamościu. Nie wiele, ale z małym dzieckiem sprawa jest utrudniona :)

Ryciu dołączył
14.02.2012

Ryciu 10:35 | 14.02.2012

Jak to mówią droga do serca prowadzi przez żołądek, a w zamościu na bogactwo tradycyjnego jedzenia nie będziesz mógł narzekać, oprócz wcześniej wymienionej restauracji sitarskiej, będziecie musieli odwiedzić restauracje muzealną :), co do samej lokalizacji mógłbym zaproponować jeszcze pensjonat pod nałęczą, o samych atrakcjach napisane zostało już wiele, więc myślę że już więcej nie byłbym wstanie wymyśleć :)

Powodzenia !

karolv15 dołączył
18.09.2011

karolv15 10:48 | 14.02.2012

o i tu nie moge sie zgodzic,co do restauracji Muzealna,w lecie tak jak przemiał klijentow,natomiast teraz sama mrozonka nic wiecej !!
Sa lepsze w piwnicy na rynku Verona oraz Bohema,natomiast szybki polski obiad zjecie w barze Asia ,przy Alior Bank, przemiał klijentow,ziemniaczki kotlety golonki karczki pierozki duzo zupek wszystko swieze i prosto z garka a nie z lodowki-polecam kotlet po zamoysku
dobra pizza
Verona
Bohema
oraz na rynku solnym niezmienny smak od chyba 18 lat
a tak extra drozej mozna w Corner Pub , Orbis Zamoyski
wystarczajacy hotel ze sniadaniem to Renesans
osobiscie Bohema ,Verona
oraz Bar Asia ale od 9-17 godz tylko,
smacznego w Zamosciu
pozdrawiam

Ryciu dołączył
14.02.2012

Ryciu 15:59 | 17.03.2012

Widocznie dużo się zmieniło, od moich ostatnich odwiedzin w tamtym miejscu :), ale jestem pewien że sitarska dalej oferuje taki sam poziom jak zawsze polskiej kuchni, byłem tam ostatnio i palce lizać :)

anjaa5 dołączył
13.02.2012

anjaa5 19:30 | 19.03.2012

Miejsca się w takim czasie jakoś znacznie nie zmieniają, jedyne co to liczba osób w nich, a z tego co widzę wszyscy sobie chwalą Sitarską więc tam to pewnie przybyło na plus. Trzeba spróbować :)

strzałka dołączył
13.02.2012

strzałka 20:51 | 10.04.2012

I jak artem juz po wycieczce we dwoje? Mógłbyś podzielić sie wrażeniami? Gdzie się zatrzymaliście? Ja latem chcę się wybrać w tamte rejony i zwiedzić Roztocza więc może przydadzą się jakieś Twoje wskazówki tym razem :)

rinka dołączył
14.02.2012

rinka 12:42 | 18.04.2012

No właśnie, pochwal się nam :) Jesteśmy ciekawi. Ostatnio zastanawialiśmy się z mężem, gdzie pojedziemy na majówkę... Ostatnim razem na Lubelszczyznie nie wiele zwiedziliśmy, więc może to dobry czas żeby nadrobić. A do Sitarskiej wrócę z wielką chęcią :)

VillaVerdi_pl dołączył
27.03.2012

VillaVerdi_pl 10:55 | 19.04.2012

Czekamy także na zdjęcia,bo wyprawa na pewno była udana:) Nigdy nie miałem okazji być w okolicy Zamościa,muszę to koniecznie nadrobić. A na majówkę koniecznie nad morze,do Łeby:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl