Forum dyskusyjne


mobilne przewodniki - co sadzicie

kategoria inne

kraj Polska

malaga86 dołączył
13.02.2012

malaga86 18:14 | 13.02.2012

Interesuje się dość mocno nowinkami na rynku turystycznym - tym bardziej, że w ciągu ostatnich lat na skutek rozwoju technologii obserwujemy swoistą rewolucję - zamiast mapy drogowej mamy GPS, możemy rezerwować hotele/bilety przez internet/smartfona i długo by jeszcze wymieniać, ale nie o tym:)

Ostatnio natrafiłam na jakimś forum na informację o "mobilnych przewodnikach" i przyznam szczerze zaczęłam trochę grzebać i się zdziwiłam, że jest tego w sumie sporo, a tak mało o tym wiadomo. Szczególnie zainteresowały mnie BEZPŁATNE:) przewodniki po Polsce (jako, że za granice wyjeżdżam dużo rzadziej i na razie "kieszeń studencka":)

Okazało się, że istnieje takie coś jak Dolina Pałaców - mobilny przewodnik po Podnóżu Karkonoszy, MobiTrip - mobilny przewodnik na razie po wybranych miastach Małopolski, ale w planach mają chyba więcej, Wielkopolska - jak sama nazwa wskazuje i kilka innych. Stąd moje pytanie - czy ktoś w ogóle korzystał kiedyś lub korzysta z tego typu przewodników? Czy to jest wygodna forma zwiedzania? Czy myślicie, że ma przewagę nad papierowymi przewodnikami?

Przyznam szczerze, że nie miałam okazji skorzystać, więc ciekawa jestem Waszych opinii, bo bardzo mnie ten temat zafrapował:D


VillaVerdi_pl dołączył
27.03.2012

VillaVerdi_pl 10:06 | 29.03.2012

Poruszyłaś bardzo ciekawą kwestię,ja tez sporo czytałem na temat tych przewodników,ale osobiście nigdy z nich nie korzystałem. Najbardziej ciekawi mnie to,czy mapy są aktualne,oraz jaki obszar obejmują.


[konto usunięte] dołączył
10.01.2012

[konto usunięte] 14:24 | 30.03.2012

Kupno przewodnika mobilnego ( lepszego np. Berlitz) to koszt rzędu 5 euro - nie tak dużo jak na możliwości - rozmówki, rozkłady jazdy, cenniki w pubach,wyznaczanie tras, określanie czasu. Warto posiadać coś takiego na swoim telefonie.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl