Forum dyskusyjne

Szukanie sponsora

kategoria podróże po świecie

kalor dołączył
14.02.2012

kalor 13:28 | 14.02.2012

Witajcie.

Razem z moim kolegą planujemy wyruszyć na początku lipca w podróż na jeden miesiąc. Niestety nie mamy pieniędzy na podróż, dlatego chcemy znaleźć sponsora.

W artykule z Neewsweek'a przeczytaliśmy że to mozliwe, jeśli ma się dobry plan i cel wyprawy. Po wstępnym kosztorysie taka miesięczna wyprawa kosztowałaby 10 tyś. zł. Myślę o tym, żeby znaleźć sponsora finansowego i może sponsorów medialnych (może globtroter.pl?). Zastanawiam się czy to możliwe żeby zdobyć 10 tyś. zł? Czy nie jest za późno na organizację takiej wyprawy? Ewentualnie, możemy ją odłożyć na sierpień.

Nie mamy jeszcze plany i celu wyprawy. To powinno być coś atrakcyjnego, może ekstremalnego... Proszę doświadczonych globtroterów o pomoc.

Pozdrawiam.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 14:28 | 14.02.2012

Drogi Kalor. Jak sie nie ma miedzi to sie na czterech literach siedzi.
Jak czytam takie posty to reka sama skacze mi do klawiatury. Fajnie by bylo gdyby kazdy z nas tu sponsorow szukal bo na wakacje chce jechac. Proponuje wzisac sie do roboty, odlozyc troche kasy kosztem innych wyrzeczen i ruszac a nie " prosci o pomoc" ludzi aby oplacicli Ci wakacje. Smieszne, tragiczno-komiczne i wrecz zenujace.

kalor dołączył
14.02.2012

kalor 16:29 | 14.02.2012

Co w tym zlego ze sponsor ma z wyprawy reklame a my udane wakacje? Jesli jest sie biednym czlowiekiem, gdzie niemozliwe jest osiagniecie tego celu wlasnymi silami, to mam rezygnowac z wlasnych marzen, tylko dlatego ze nie mam mozliwosci zarobienia na wakacje? Sponsor nie ma tu krzywdy, bo tez ma w tym swoj interes. Wedlug mnie zenujace moga byc komenatrze ludzi ktorzy maja duzo pieniadzy na podrozowanie i krytukuja tych takich jak my.

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 17:27 | 14.02.2012

Ciekawi mnie skad sie wzielo to 10tys skoro jeszcze nie ma planu i celu. Chyba najpierw nalezaloby zaczac od tego...

kalor dołączył
14.02.2012

kalor 17:47 | 14.02.2012

Koszt zakupu sprzętu dla jednej osoby to 2500 zł na cały miesiąc, co daje 5000 zł na nas dwóch. Drugie 5000 zł to pieniądze na jedzenie na cały miesiąc. Koszty mogą ulec zmianie w zależności od plany i celu podróży. Na razie, to tylko wstępne założenia, pierwszy krok. Oczywiście kosztorys i inne dokumenty zostaną przestawione sponsorowi, aby wiedział na co pójdą te pieniądze.

Zakładając ten wątek miałem przede wszystkim nadzieję, że doświadczeni globtroterzy, podróżujący po świecie i utrzymywani przez sponsorów, poradzą nam jak i z kim prowadzić rozmowy o sponsorowanie takiego wyjazdu.

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 22:06 | 14.02.2012

Na wiosnę będę miał sporo pracy koło domu. Zapraszam, a wtedy zarobisz może na sprzęt. Zgadzam się w 100 % z przedmówcami, że tego typu posty są żenujące. To jest plan : LUDZIE DAJCIE MI 10 TYS. ZŁ. A JA ŁASKAWIE GDZIEŚ POJADĘ I BĘDĘ WAS REKLAMOWAŁ LEŻĄC DO GÓRY TYŁKIEM Z ZIMNYM BROWAREM (NA WASZ KOSZT) W RĘKU! Ha ha ha.

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 22:54 | 14.02.2012

Kalor a co ty Marek Kaminski jestes czy Wojciechowska? Zamiast nacisniejsz dodaj zastanow sie nad derdymalami ktore splodziles.

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 09:33 | 15.02.2012

Nie odpowiedziales na moje pytanie. Skad masz te koszty skoro NIE masz planu. Jaki to sprzet kosztuje 2500zl? Klapki, krotkie spodenki i koszulka? (Nie napisales gdzie jedziesz, czy beda to plaze, nurkowanie, wspinaczka itp.) 2500zl na miesiac na jedzenie? Bedac w Azji nie wydawalem wiecej niz 20zl/dzien. Wybacz, ale zaczynasz wszystko od d... strony. NAJPIERW musisz miec cel, plan, zalozenia i kosztorys a dopiero pozniej szukac sponsora. Poza tym nie napisales jaka korzysc bedzie mial ten sponsor. Umiesz krecic dobre filmy, robic zdjecia, pisac artykuly? Czy tylko bedziesz nosil koszulke z ich logo (to chyba w tych 2500zl wliczone ;-) Pozdrawiam

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 12:34 | 15.02.2012

szukanie sponsora ma sens, jeżeli wyjazd jest robiony z głową. jakiś rok, może dwa lata temu dwoje młodych ludzi zgłosiło się do nas z prośbą o sponsoring wyprawy rowerowej z Polski do Gibraltaru. Młodzi chcieli przejechać trasę na rowerach, spać pod namiotami i po drodze zbierać pieniądze na operację dla chorego dziecka. Razem z prośbą dostaliśmy około 30 stronnicową książeczkę a4 (ksero ale kolorowe i zbindowane, wyglądało bardzo przyzwoicie w tym opracowaniu była przedstawiona cała trasa, łącznie z datami i czasami przejazdu, miejsca planowanych noclegów, miejsca planowanych kwest, trasy objazdu na przykład rynków, aby tylko ich było widać z logami sponsorów, zdjęcia ich rowerów z zaznaczonymi miejscami, gdzie mogłoby się znajdować nasza reklama, zdjęcia ich namiotów tak samo z zaznaczonymi miejscami na nasze logo, zdjęcia ich strojów, czapeczek i znowu z miejscami na reklamę.... niestety nie prowadzimy takiej polityki sponsoringu więc musieliśmy odmówić, nie mniej całość prezentacji była ciekawie i konkretnie zrobiona.
Aby był sponsor musisz mieć jakiś cel, a nie 10000 zł, tak to nie znajdziesz nikogo kto zasponosruje Ci wakacje.

Pati10 dołączył
19.01.2012

Pati10 13:38 | 15.02.2012

cytuję ,, drugie 5000 zł to pieniądze na jedzenie na cały miesiąc,,,,,
nieźle......

doceanjo dołączył
16.01.2012

doceanjo 19:02 | 15.02.2012

KOLEJNY CEJROWSKI, MOZE PO PROSTU IDZ '' BOSO PRZEZ SWIAT ''
JA OSZCZEDZAM NA WYJAZD, A JAK NIE MAM TO POZOSTAJA GOOGLE I OGLADANIE PLAZY Z LAPTOPA !
POZDR
PS JAK ZNAJDZIESZ JUZ FRAJ***RA TO ZABIERZ NAS- FORUMOWICZOW ZE SOBA :) TEZ CHCE WYDAC 5 TYS ZL NA MIESIAC NA JEDZENIE :) KAWIOR I SZAMPAN :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:30 | 16.02.2012

Uśmiałem się czytając posty, aż dziw, że nie ustawiła się kolejka sponsorów w końcu 10 tys. to wcale nie wygórowana kwota za możliwość taakiej reklamy ...

karolv15 dołączył
18.09.2011

karolv15 10:32 | 16.02.2012

witam
Czytam z ciekawoscia ..wiekrzosc wpisow jest od ludzi podroznikow takich znajacych na tematyce podrozowania,pisza jak najbardziej -popieram !!
Natomias płodzacy ten wpis i całe to zamieszanie ni jak nie wie o co chodzi chyba sam nie wie co to byc w podrozy ,raz w deszczu raz w słońcu ,spac w hotelu hostelu lub na dworcu..lub w stodole..leciec samolotem a w kolejnych dniach izc pieszo,szamac w restauracjach barach a czasem jesc czerstwa bułke i cieszyc sie ze cos w ogole je,madzyc i kombinowac jak tu tanio sie dostac w punkt docelowy,dotrzec tam i smiac sie ze tak mozna..tanio bezpiecznie i własnie do celu
Tak wiec dajmy spokoj ,,zero kreatywnosci checi samozaparcia w dazeniu do celu i pomysłowosci,przede wszystkim zero praktyki,,
Tak wiec z czałym szacunkiem i broń Boze nie wysmiewam a ni nie szydze i nie wykozystuje jak piszesz ze bogaci itd gdyz sam wiem jak jest z Tą ciekawoscia Swiata i checia poznawania nieznanych miejsc .
Lecz krzywde robisz sobie sam przez piszac taki troche mało przekonujacy wpis w tak powaznej KWESTI SPONSORINGU ,wiem mazenia trzeba miec i realizowac ale zmien taktyke , napewno zwiedzisz wiele miejsc i poczujesz jak to nazywam ..niezaleznosc w podrozy i z podrozy...

karolv15 dołączył
18.09.2011

karolv15 10:48 | 16.02.2012

...zapomnialem.. Swiat jest duzy i uwazaj by sie w nim nie zgubic -bo co wtedy !!
zacznij od wypraw i wycieczek powoli malymi nakładami i małymi krokami ,w obrebie miejsca zamieszkania napewno sa ciekawe miejsca - podroze krztałca
potem mozna na szersze wody i choryzonty,
nie wolno pisac tak płytkich wpisow z powodu marzen
tylko czytajacy sie wkurzaja..

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl