Forum dyskusyjne

Tajlandia wczasy wycieczki rekomendacje

kategoria tanie podróżowanie

fela22 dołączył
14.02.2012

fela22 18:01 | 14.02.2012

Byliście? zwiedziliście? Może macie coś do polecenia innym?
Osobiście polecam Tajlandię ,a w szczególności wczasy z www.itaka.pl/wczasy/tajlandia/pattaya/hotel_ravindra_beach_reso  rt_1629.php?SEARCH_HOTEL%5Bwyloty%5D=WAW&SEARCH_HOTEL%5Bpokoje%5D=SGL& SEARCH_HOTEL%5Bwyzywienie%5D=F
Hotel jest położony w spokojnej okolicy, przesympatyczna obsługa i świetne warunki do odpoczynku. Poza tym jeżeli chodzi o jego wygląd i plażę to wszystko urządzone jest w stylu tajskim, plaża czysta i zdaje się najszersza spośród innych hotelowych plaż. Gorąco polecam!

mila_agnieszka dołączył
23.11.2011

mila_agnieszka 20:14 | 05.04.2012

Ja polecam zwiedzanie Tajlandii na własną rękę. Wyjdzie was o połowę taniej niż przez biuro podróży. Ja jestem tu już od kilku miesięcy i mój miesięczny budżet wynosi około 500 euro ze wszystkim:).

Na travel-on-your-own.com/pl 

znajdziecie wiele praktycznych informacji, oraz VIDEO prezentacji które pomogą wam zaplanować podróż od A do Z

fela22 dołączył
14.02.2012

fela22 20:06 | 06.04.2012

No to tutaj tylko kwestia gustu, co kto woli i jak lubi wypoczywać. Ja zdecydowanie wolę gdy wyjazd jest zorganizowany przez biuro podróży ;)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 15:14 | 07.04.2012

Ja wolę pojechać dwa razy niż raz, a tak to wygląda porównując ceny wyjazdów z biurami podróży do wyjazdów na własną rękę. Tajlandia to najłatwiejszy kraj do podróżowania samemu. Poza tym Globtroter i biuro podróży? Fuj....

[konto usunięte] dołączył
23.02.2012

[konto usunięte] 11:14 | 20.04.2012

Szczerze mówiąc to nigdy nie byłem w Tajlandii,widziałem jedynie zdjęcia i mogę powiedzieć,że to piękny i bardzo egzotyczny kraj. Każdego z nas na pewno przejmują koszty,ponieważ to dosyć droga wycieczka.

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 12:12 | 20.04.2012

ale po co Ci na stronie link da panelu administracyjnego? ktos kiedys Ci tylko balaganu narobi.

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 23:05 | 04.05.2012

Nie powiedziałabym, że tak bardzo egzotyczny. Niestety robi się coraz bardziej komercyjny, więc jeśli ktoś chce znaleźć jeszcze choć trochę egzotyki w tym kraju, to czym prędzej ruszajcie tam. Jeszcze da się znaleźć mało turystyczne miejsca, ale na pewno nie z biurem podróży 

[fb] Daria Mikus dołączył
29.06.2016

[fb] Daria Mikus 11:05 | 29.06.2016

Nie zgadzam się, że jadąc z biurem podróży nie jesteśmy w stanie poznać dokładnie kraju. Dzięki Newpoland.pl doświadczyłam tego, co chciałam i zjadłam najlepszego pad-thaia na świecie! ;)

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 02:26 | 05.05.2012

Nie rozumiem dlaczego niemal wszyscy jak mantre klepiecie to, ze wyjazd z biurem jest drozszy? To zwlaszcza w przypadku popularnych destynacji i form wyjazdu raczej rzadko bywa prawda. Porownujecie na ogol sredni standard do hardcorowego basic. Porownajcie wszystko bardzo dokladnie, dodajcie koszt przewodnikow itd, itp i wyjdze Wam, ze najczesciej z biurem podrozy jest taniej. Ja na takie wyjazdy nie jezdze, bo wszelkie ograniczenia narzucone przez zwiedzanie grupowe kloca sie z moja osobowoscia i potrzebami, ale badzmy szczerzy i porownujmy jablka z jablkami, a nie jablka z gruszkami!

[fb] Agnieszka Kaźnica dołączył
11.10.2016

[fb] Agnieszka Kaźnica 12:11 | 13.10.2016

Dokładnie tak, zależy wszytsko od biura. Są Rainbow, Itaka itp, a są backpakerskie biura, które oferują poznawanie od kuchni:)

Np.www. apetytnaswiat.pl

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 11:54 | 05.05.2012

No to porównaj sobie koszty. Moja miesięczna podróż: Singapur, Malezja, Tajlandia z biletami lotniczymi z Polski i 3 przelotami na miejscu, noclegami, super jedzeniem (w tym się nie ograniczam), imprezami, biletami wstępu do Parków Narodowych itp kosztowała mnie mniej niż 5 000 zł :), Myślę, że z biurem podróży zapłaciłbyś min ze 3 razy więcej

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 18:13 | 05.05.2012

Emancypantko - prosze! Te rzeczy mozesz wmawiac tym, ktorzy rejonu nie znaja. Ja jestem w poludniowo wschodniej Azjii przynajmniej 2-3 miesiace kazdego roku i to od wielu lat! 5tys zl na miesiac z tym, co piszesz to budzet bardzo hardcorowy! W samym Singapurze zalatwienie przyzwoitego noclegu ponizej 70 dol jest niemozliwe!...nie mowimy tutaj o nieprzyzwoitych dzielnicach, ani dormitories. Takich ofert nie ma w biurach podrozy! Biura podrozy rowniez kupuja bilety lotnicze na okreslony dzien i nie moga przesuwac terminow...w zasadzie calkiem tak samo, jak ktos, kto leci na 2-3 tygodniowy urlop. Bilety wstepu do kazdego parku narodowego na terenie Tajlandii to 200 bahtow dla cudzoziemca, a wiec 20 zl. Parkow narodowych jest tam zatrzesienie i odwiedzenie 4-5 w ciagu jednego dnia nie jest niczym nadzwyczajnym ( takie to parki). Procz tego musisz sie jakos miedzy niemi poruszac. Nie kazdy jest sklonny tracic cenne chwile z 2 tygodniowego urlopu i czekac na tani transport lokalny. Wyzywienie? Prosze - chyba nie myslisz, ze jakiekolwiek biuro podrozy bedzie miescilo sie w standardach, na jakie Ty musialas sie decydowac? Biuro podrozy odpowiada za swoich klientow i nigdy nie bedzie oferowalo posilkow u ulicznych sprzedawcow. Zarazenie sie czyms przykrym jest tu naprawde niezwykle latwe.Porownaj dokladnie taki sam standard i wyjda Ci sumy zupelnie inne! Ja w tej chwili jestem w Tajlandii. Znam kraj od podszewki. Jezdze wynajetym autem. Gdy pomine koszty wynajecia samochodu i benzyny, to bardzo rzadko udaje nam sie ( jestem tu z dziewczyna) zejsc ponizej 100 dol. dziennie, a raczej jestesmy dalecy od luksusow. Z drugiej jednak strony na takim wyjezdzie malo kto chce sobie wszystkiego odmawiac. Wspominalem juz w poprzednim poscie - wyjazdy zorganizowane sa zupelnie nie dla mnie, ale czasem mnie drazni, gdy ktos tak bardzo mija sie z prawda , jak zrobilas to Ty i pisze o trzykrotnej oszczednosci! Porownaj dokladnie ten sam standard i zobaczysz jak to wyglada. Procz tego czy masz porzadne ubezpieczenie?...nie , nie mam na mysli czegos, co jest smieciem o odpowiada tylko do powiedzmy 30, czy 50 tys zl, ale prawdziwe ubezpieczenie pokrywajace wszystkie koszty w razie jakiegos zlego przypadku?

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 18:13 | 05.05.2012

Emancypantko - prosze! Te rzeczy mozesz wmawiac tym, ktorzy rejonu nie znaja. Ja jestem w poludniowo wschodniej Azjii przynajmniej 2-3 miesiace kazdego roku i to od wielu lat! 5tys zl na miesiac z tym, co piszesz to budzet bardzo hardcorowy! W samym Singapurze zalatwienie przyzwoitego noclegu ponizej 70 dol jest niemozliwe!...nie mowimy tutaj o nieprzyzwoitych dzielnicach, ani dormitories. Takich ofert nie ma w biurach podrozy! Biura podrozy rowniez kupuja bilety lotnicze na okreslony dzien i nie moga przesuwac terminow...w zasadzie calkiem tak samo, jak ktos, kto leci na 2-3 tygodniowy urlop. Bilety wstepu do kazdego parku narodowego na terenie Tajlandii to 200 bahtow dla cudzoziemca, a wiec 20 zl. Parkow narodowych jest tam zatrzesienie i odwiedzenie 4-5 w ciagu jednego dnia nie jest niczym nadzwyczajnym ( takie to parki). Procz tego musisz sie jakos miedzy niemi poruszac. Nie kazdy jest sklonny tracic cenne chwile z 2 tygodniowego urlopu i czekac na tani transport lokalny. Wyzywienie? Prosze - chyba nie myslisz, ze jakiekolwiek biuro podrozy bedzie miescilo sie w standardach, na jakie Ty musialas sie decydowac? Biuro podrozy odpowiada za swoich klientow i nigdy nie bedzie oferowalo posilkow u ulicznych sprzedawcow. Zarazenie sie czyms przykrym jest tu naprawde niezwykle latwe.Porownaj dokladnie taki sam standard i wyjda Ci sumy zupelnie inne! Ja w tej chwili jestem w Tajlandii. Znam kraj od podszewki. Jezdze wynajetym autem. Gdy pomine koszty wynajecia samochodu i benzyny, to bardzo rzadko udaje nam sie ( jestem tu z dziewczyna) zejsc ponizej 100 dol. dziennie, a raczej jestesmy dalecy od luksusow. Z drugiej jednak strony na takim wyjezdzie malo kto chce sobie wszystkiego odmawiac. Wspominalem juz w poprzednim poscie - wyjazdy zorganizowane sa zupelnie nie dla mnie, ale czasem mnie drazni, gdy ktos tak bardzo mija sie z prawda , jak zrobilas to Ty i pisze o trzykrotnej oszczednosci! Porownaj dokladnie ten sam standard i zobaczysz jak to wyglada. Procz tego czy masz porzadne ubezpieczenie?...nie , nie mam na mysli czegos, co jest smieciem o odpowiada tylko do powiedzmy 30, czy 50 tys zl, ale prawdziwe ubezpieczenie pokrywajace wszystkie koszty w razie jakiegos zlego przypadku?

emancypantka dołączył
16.05.2008

emancypantka 18:57 | 05.05.2012

Nie licytujmy się. Jestem po prostu przeciwniczką podróżowania z biurami podróży i tyle (już wielokrotnie wyjeżdżałam z plecakiem i mapą). Każdy ma swój styl i preferencje. Ten portal raczej skupia podobnych do mnie podróżników, dlatego taka niechęć. Podczas podróżowania na własną rękę dodatkowo zdecydowanie więcej ludzi i kulturę się poznaje. A dodatkowo możesz sobie wybrać czy chcesz spać w luksusie czy w chacie, czy też na plaży. Mnie luksus nie pociąga, chce być jak najbliżej tubylców. Ja wolę pojechać na dłużej i więcej razy niż z biurem. Ale tak jak wspomniałam co kto lubi :).

Ps. Zawsze wykupuję bardzo dobre ubezpieczenia, akurat tu jestem wybredna. Życzę udanego wyjazdu, bo bez sensu przeciągać dyskusję.

lovethaii dołączył
17.11.2015

lovethaii 09:45 | 17.11.2015

Kocham Tajlandię. W tajlandii jest wiele pięknych miejsc do zwiedzenia. Największe wrażenie na mnie zrobiła plaża w Mui Ne. Byłem z biura podróży PeterPan i szczerze polecam :) wietnamwycieczki.pl/ 

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 16:29 | 31.03.2016

Mui Ne jest w Wietnamie, nie w Tajlandii...

pozdr
bm
...................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

Jaro88 dołączył
31.03.2016

Jaro88 14:24 | 31.03.2016

To nie jest zawsze tak, że z biurem podróży jest masowo, po łebkach i nieprawdziwie. Sam się o tym przekonałem na wycieczce z Newpoland. Miałem przewodnika na wyłączność i czuję, że zobaczyłem kawałek tego kraju dogłębnie, niebanalnie.

[fb] Agnieszka Kaźnica dołączył
11.10.2016

[fb] Agnieszka Kaźnica 12:27 | 18.10.2016

Pattaya to nie prawdziwa Tajlandia, najgorsze miejsce w jakim byłam w Tajl. A przez prawie pół roku trochę udało mi się pojeździć.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl