Forum dyskusyjne

Witam proszę o pomoc Delhi Agra Jaipur Udajpur Pushkar

kategoria tanie podróżowanie

kraj Indie

spider77 dołączył
18.02.2012

spider77 22:42 | 18.02.2012

Witam, wybieram się w czwórkę pod koniec marca do Indii, pierwszy raz na własną rękę, zaczynamy od stolicy, mamy tylko bilety lotnicze wykupione nic więcej, podobno na lotnisku prosperuja biura turystyczne ich wewnętrzne, zastanawiam sie nad skorzystanie z takiego biura, czy ktos orientuje sie z jakiego biura nalepiej z korzystac, na co zwraca uwage, ile to wszystko kosztuje, obawiamy sie zeby nikt nas nie na ciągnął, jak z hotelami, podróż samochodem, prosze o pomoc

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 09:31 | 19.02.2012

odpuśc sobie biura turystyczne , poszukaj sobie hoteluw delhi przez internet ...jak wylądujecie opłacicie taxi pre paid a potem krok poo kroku zdobywajcie Indie są łatwe w zwiedzaniu .

jacko111 dołączył
28.04.2007

jacko111 12:18 | 19.02.2012

aha zapomnialem:
pl.wikipedia.org/wiki/Giardioza 

Z tym wrocilismy z kolega z Indii. Wiec jedzenie na ulicach sobie darujcie. I dalej sie tego pozbyc nie mozemy. Indie to syf.

jacko111 dołączył
28.04.2007

Palawan dołączył
16.02.2011

Palawan 14:34 | 19.02.2012

Witaj. jacko 111 jest takie powiedzenie -Jak ktoś ma pecha to na własnej żonie syfa złapie. I ty z kolega widać macie pecha. Indie wcale nie sa wiele brudniejsze od innych krajów azji ,arabskich , mandzurii tej Chinskeij i Ruskiej , Mongolii czy Rosjii na prowincjii jescze kilka lat temu W Maroku sam widziałem jak w bardzo czystym i zasobnym domu resztki jedzenia wyrzucano przez okno na ulicę a w Mongolii przy 30 stopniach ciepła smieci z kosza na podłoge na w bloku w Uan Bator..Zobacz jak wyglądają plaże we włoszech czy hiszpanii te poza hotelami. Nie bronie Indii , niektóre miasta sa bardzo brudne . Przekleństwem tego i innych krajów sa tworzywa sztuczne i brak dbałosci o porzadek poza swoim domem.Ty złapałeś cos na ulicy w indiach a ja miałem najwieksza sraczke po zjedzeniu langusty w 5-o gwiazdkowym hotelu w Qingdao wChinach . Po jedzeniu ulicznym - nigdy nie miałem klopotów a w Indiach i innych krajach jadłem bardzo czesto./ Unikam tylko jaj, omletów / Jedz do sanatorium i wracaj do zdrowia.

Palawan dołączył
16.02.2011

Palawan 14:46 | 19.02.2012

Witaj spider. Dacie sobie radę .Jeżeli choć trochę znacie angielskii jesteście otwarci na nowe wrazenia to bedzie to udany pobyt Wazne zebyscie dobrze zaplanowali trase /www.cleartrip.com/-  tam mozecie zarezerwować bilety. A hotele w tych miejscach co piszecie i innych oraz wiele innych inform.mogę wam podać na priv- rycho6045@tlen.pl . Wróciłem w koncu grudnia tak ze informacje mam świeze .Pozdrawiam

Beata_1985 dołączył
24.03.2012

Beata_1985 11:38 | 24.03.2012

hej, wybieram się za 4 tygodnie do Indii, będę m.in. w Delhi i Agrze, późnie to gdzie mnie poniesie. Czy mógłbyś mi przesłać adresy godnych polecenia hoteli w tych miejscach? czy rezerwowałes tam bilety przez internet? z góry dziękuję!

rajscy2012 dołączył
19.01.2012

rajscy2012 15:24 | 19.02.2012

Witam.
Gratulujemy decyzji o zwiedzaniu Indii!!
Mieszkamy w Indiach od prawie 2ch lat. Póki co zyjemy i jestesmy zdrowi.
Nie lubimy Delhi, choć bylismy tam 2 razy, Podrózujcie sami, bez żadnych biur podrózy. Indie są łatwe do zwiedzania, maja dobrze rozwinięte środki transportu, bazę noclegową itp. Musicie tylko dobrze zaplanować trasę podróży i przygotować się na duużo wrażeń. Tu poprostu wszystko jest inne, dlatego warto tu przyjechać.
Na naszej stronie piszemy duzo o środkach transportu, cenach oraz jak sami stawialismy pierwsze kroki.
www.rajscy.blogspot.com 
Jeżeli będziecie mieli konktetne pytania, piszcie. Napiszcie też kiedy będziecie w Mumbaiu, może się spotkamy.
Pozdrawiamy

spider77 dołączył
18.02.2012

spider77 19:57 | 19.02.2012

Dzieki, za wszystkie rady, ale mam problem poniewaz jestem zwiazany czasem na zwiedzanie mam tylko 9 dni bo 6 przeznaczone jest na odpoczynek na goa taki jest wymóg naszych kobiet, chodzi mi oto jak najlepeij i najwiecej mozna zobaczyc za rosadne pieniadze, prosze o rady i dziekuje za wszystko

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 20:43 | 19.02.2012

Delhi , Agra, Jaipur, Udajpur i z Udaipuru przelot na Goa ...przejazdy nocnymi sypialnymi pociągami .( dni spokojnie wystarczy

malinka dołączył
11.12.2011

malinka 20:25 | 25.02.2012

9 dni na Radzastan- calkiem realne do realizacji- wystarczy zarezerwowac sobie wczesniej bilety i bedzie ok. My wlasnie wrocilismy 2 dni temu z Indii- co prwda zwiedzilismy Radzastan samochodem, ale indywidualnie tez jest to mozliwe. Na to wyglada, ze trzeba samemu tam pojechac i zderzyc sie z tamta rzeczywistoscia, gdyz kazdy ma inny punkt widzenia na temat Indii:-) my bylismy miesiac: Radzastan, Agra, Khadzuraho, Waranasi, Dardziling i 5 dni na Goa. Srodek transportu: auto, pociag, samolot. Bylo troche meczaco, ale i fajnie.... Jest to kraj pelen kontrastow:-) jedzenie maja rewelacyjnie: jadalismy w restauracjach, barach ulicznych, pilismy herbate na ulicy- smakuje najlepiej, omlety w Jodhopur- pysznosci, gosc serwuje je od 1974r., lassi w Blue Lassi w Waranasi serwowane w glinianych kubkach smakowaly wysmienicie, hotele tez mozna znalezc w roznym standardzie- my mieszkalismy w takich za 400- 800 Rp., nic nas w nich nie zaskoczylo- mielismy swoje spiwory:-) pociagi bardzo wygodne, bezpieczne, ruch uliczny raczej trzeba samemu przezyc:-) jezdza jak wariaci!!! Mysle, ze kazdy moze znalezc cos dla siebie w Indiach, chociaz wg nas jest to kraj juz bardzo skomercjalizowany, wszystko na sprzedaz maja!!! ale warto zobaczyc!!! w razie pytan sluze pomoca:-)

spider77 dołączył
18.02.2012

spider77 15:34 | 26.02.2012

Dzieki Malinak za pomoc, my też jedziemy do Indii na 15 dni, 9dni chcemy zwiedzac a 6 dni na Goa na odpoczynek, poprostu nie orientuje sie w cenach , bedziemy na lotnisku o 4 rano nie wiem czy bilety kupic na pociag w polsce czy samochodem zwiedzac radzastan, jakie ceny sa w rstauracjach jak jest z hotelami na goa jak mozesz to prosze o wskazówki pozdrawiam

talia dołączył
20.07.2009

talia 18:16 | 26.02.2012

Cześć Spider, ja właśnie wróciłam ze swojej pierwszej pozaeuropejskiej podróży - do Indii. Dzięki radom globtroterowiczów dałam radę, fajnie było. W temacie Goa nie pomogę, ale spędziłam 16 dni jeżdżąc po Rajastanie. Dziennie wydawałam ok. 28 dolarów, w tym sporo poszło na wstępy, bo niektóre drogie, np. Taj Mahal w Agrze 50 zł na nasze.
Wszystko (razem z cenami) opisuję tu:
talia.geoblog.pl/podroz/18452/indie-6-22-luty-2012 

6kitti5 dołączył
18.01.2012

6kitti5 08:28 | 27.02.2012

Ja też mam podobny plan i nie wiem czy uda mi ise zrealizować. Szukam połączeń kolehowych. Stwozyłam taką trasę na 10 dni: Delhi, Agra, Waransi, Khajuraho, (tu nie wiem jak dotrzec do nastepnego celu) Jodhupuru, Udaipuru. 5 Dni planuję na połódnie.

malinka dołączył
11.12.2011

malinka 15:15 | 27.02.2012

witam spider77,
najlepiej przedostać się z lotniska do centrum New Delhi metrem, 80 Rs/ 1os. Dworzec kolejowy jest tuż obok wyjścia z metra. Najlepiej poczekać do rana na lotnisku:-), przedostać się z rana na dworzec, albo na Main Bazar wynająć pokój i nocnym pociągiem jechać już w stronę Radzastanu. Wynajęcie pokoju ok. 500- 600 Rs (przyzwoity standard). Ceny w restauracjach zróżnicowane, ok. 300 Rs za dwie osoby (bez mięsa). Na ulicach jest dużo taniej, ale i smacznie- warto spróbować. Na Goa my bylismy na Palolem- chatki od 400- 1000 Rs. My wynajmowaliśmy fajną chatkę za 800 Rs.- wsród palm- zaraz przy plaży. Hotele może i są, ale nawet na Goa się nie orientowaliśmy w tej kwestii. Bilety na pociąg po Radzastanie najlepiej kupić w Polsce- ale trzeba też liczyć, że na daną miejscowość trzeba przeznaczyć dzień+ nocleg, mogą się też zdarzyć opóźnienie- nas zaskoczyło takie opóźnienie z Waranasi do NJP, aż 11h:-) Koszt samochodu to 750 $ za 10 dni, przejechaliśmy ok 3000 km, hotele można szukać samemu na miejscu- koszty też różne, my spaliśmy w takich za ok. 600Rs i było ok!!! W razie pytań służę pomocą!!!

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 16:29 | 27.02.2012

jak macie napięte terminy to proście w hotelu o zalatwienie biletów na następne etapy, albo szukajcie w lonely planet - jakie biuro polecają zaoszczędzicie kupę czasu i nerwów- prowizje to grosze a parę godzin więcej na zwiedzanie

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 16:34 | 27.02.2012

my też byliśmy całkiem zieloni jadąc do Indii , tez przylecieliśmy nad ranem- kupienie biletów z dnai na dzień jest trudne , zarezerwowaliśmy hotel a potem poprosiliśmy ich o pomoc w załatwieniu biletów do waranasi- i z waranasi do satny za bilety zapłaciliśmy przelewem z polski, odesłali je mailem i było ok

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 16:38 | 27.02.2012

jest wątek o Kajuharo , są już pociągi są też autobusy w obu kierunkach

6kitti5 dołączył
18.01.2012

6kitti5 08:16 | 28.02.2012

Dziekuję za informację, mam już pełny plan z numerami pociagów, teraz musze znaleść kogoś do pomocy w zakupach. Wole to zrobic szybciej i nie stac godzinami w kolejkach.

6kitti5 dołączył
18.01.2012

6kitti5 10:08 | 28.02.2012

chciałam zapytac jak wygląda prowizja za bilety, probuje oszacowac koszty
znalazłam taka strone railways.makemytrip.com/railways/ 

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 10:46 | 28.02.2012

mówiąc szczerze nie umiałem się rozeznać w tych ichnich stronach kolejowych napisałem do biura podróży przy hotelu kiedy i dokąd chcę jechać , jaką klasą ile osób - pobrali prowizję ale jaką? może 20 zł poszukam maila do gościa to załączę

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 15:30 | 29.02.2012

hotelstay@saviontravel.com
Savion Travel Services Pvt. Ltd.
(Recognized by Ministry of Tourism, Govt. of India)
428, First Floor,
Patparganj Industrial Area,
New Delhi - 110092 (India)
Tel: +91 11 4315 7575 (100 Lines)
Fax: +91 11 4331 7779

ekaczm dołączył
20.03.2012

ekaczm 01:28 | 20.03.2012

Ja właśnie wróciłem z podróży po Azji południowo-wschodniej. Cztery dni byłem w Indiach, Delhi i Agra. Najtaniej z lotniska dostać sie do centrum Delhi metrem który jest obok lotniska, kosztuje 80 rupi/osoba. Wychodząc ze stacji metra masz widok na dworzec kolejowy Nowe Delhi, przechodzisz przez dworzec kładka nad torami, ok 400 metrów, i po drugiej stronie dworca, masz poprzeczna ulice Main Bazar, tam masz mnóstwo tanich hoteli, oraz biur podróży, z jednego ja skorzystałem. taksówka z tego biura kosztowała 90 dolarów do Agry i z powrotem, Porównałem pociąg ile by mnie kosztował, to biorąc pod uwagę utrudnienia w pociągu, zaoszczędziłbym 120 zł. Jeżeli będziesz jechał w 4 osoby, to taksówką wyniesie Ciebie tyle samo co pociągiem (mówię o pierwszej klasie). Reasumując z lotniska do ul.Main Bazar dojedziesz za 80 rupi, a dojście z metra to 15 min, można też zamówić riksze za 30 rupi z dworca, ale na pieszo będziesz szybciej, bo idziesz na skróty

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 17:20 | 20.03.2012

polecam cleartrip.com a nie kupowanie przez hotele bo jak jakis problem albo zwrot to latwo zarzadza sie swoja rezerwacja na stronie a tak to trzeba przez hotel... na cleartrip mozna latwo anulowac bilet, wracaja kase na konto i po sprawie, a prowizje sa groszowe!

sunnypol dołączył
13.01.2010

sunnypol 11:56 | 21.03.2012

Witam,
własnie wróciliśmy z Indii. Proponuję rezerwować Hotele przez Agodę (szkoda czasu na szukanie gdy poprzez Agodę masz gwarancję, poza tym często ceny były niższe niż u lokalsów) i po drugie bilety kolejowe!!! to by przedostać się z punktu A do B wcale nie jest proste. Zaplanujcie trasę od razu i wykupcie bilety byście na 2-3 dni nie utknęli gdzieś po drodze.
Dehli - dajcie sobie 1-2 dni
Jajpur - 2 dni
Agra - 1 dzień
Każuracho 1 dzień
Kalkuta - 1
proponuję podróżować nocą pociągami z miejscami do spania. Super przygoda, poza tym oszczędzacie nocleg :-)
Indie poza tym są tanie. Noclegi ok. 6-9 dol z pokój 2 osobowy, obiad 1,5 dolara. Polecam picie lassi bananowego, czai, a dla nie lubiących ostrych dań ryż/makaron z warzywami. Owoce a zwłaszcza arbuzy i banany są prze pyszne! W razie pytań proszę na priv. Powodzenia. aaa i nie zapomnijcie mokrych chusteczek, grzałki, śpiwora!!! i cieplejszych ubrań na noce:-)

monikajanukanis dołączył
17.03.2010

monikajanukanis 18:12 | 21.03.2012

Zgadzam się co do noclegów w Delhi , ja szukałam 5 godzin takiego taniego pokoiku jak mówi kolega , zamiast zwiedzać Delhi, No i są droższe bezpośrednio niż przez internet, ja skozystalam z booking.com,i było ok. Odradzam w ogóle Pachargandz, nie rozumiem jego sławy wsród turystów,nie dość ze syf to drogo,ja stałam na Karol bagh dzielnica handlowa,blisko metra,2000 rs za dwójkę, taniej to nory bez okien i szczurami,jeśli chcesz taniej to Vivek hotel na Pahargandz jest tanszy

WYGODNA dołączył
12.01.2012

WYGODNA 21:05 | 21.03.2012

Kiedy wyjeżdżałam z mężem i dziecmi do Indii naczytałam sie tyle na forum o tym kraju,że włosy jeżyły się na głowie.Wróciłam 12 lutego i jestem zachwycona.Wszystko zależy od zasobności finansowej.Chotele rezerwowałam przez Agoda.pl a w Delhi skorzystałam z biura Gets Holidays.Pracuje tam Polak Paweł,bardzo fajny i słuzący pomocą paul@getsholidays.pl.Nie wyobrażam sobie podróżowac z walizkami po Indiach nie mając zabukowanych wcześniej hoteli.No chyba że jedziecie tylko z plecakiem.Tanie hotele są naprawdę podłe a ręczniki brudne i śmierdzące.W Delhi byliśmy w dzielnicy Karol Bagh w Intercity 3*ale dużo lepszy zaraz obok jest 4* Swati de lux .Taksówkę zawsze bierzcie pre paid.Całą podróż Delhi-Agra-Jaipur 7dni z kierowcą od odbióru z lotniska do dyspozycji ,przewodnicy na miejscu i wszystkie bilety wstępu+slonie+ przejażdżki różnymi środkami transportu 920euro za 4 osoby.Biuro również załatwiało bilety lotnicze z Jaipur na Goa i z Goa do Delhi 180euro/os.A na Goa na plażę candolim 900rupi.hotel 360 degree przy samej plaży 4*ale drogi.To biuro załatwia wszystko podajesz trasę a oni załatwiają wszystko mozna negocjowac cenę.Byłam również na Palolem,domki na plazy fajne,ale sanitariaty porażka(chociaż mieszkali tam ludzie z niemowlakami!!!podziwiałam)Wszyscy piszą że brudno,ale to Azja.

Podroznik1988 dołączył
17.02.2014

Podroznik1988 14:12 | 17.03.2014

Jesli chodzi o organizacje pobytu moge polecic lokalne biuro podrozy znajdujace sie w Delhi i prowadzone przez Polke. Strona internetowa to www.paylesstoursindia.com 
Swietna organizacja, niskie ceny i zaufany personel z Polski:)

Podroznik1988 dołączył
17.02.2014

Podroznik1988 14:12 | 17.03.2014

Jesli chodzi o organizacje pobytu moge polecic lokalne biuro podrozy znajdujace sie w Delhi i prowadzone przez Polke. Strona internetowa to www.paylesstoursindia.com 
Swietna organizacja, niskie ceny i zaufany personel z Polski:)

leon15 dołączył
25.05.2014

leon15 14:24 | 29.05.2014

Chyba Cię Bóg opuścił, 2000 Rs!! Ja spałem w niejednym hotelu za 200 - 300 i nie było żadnego syfu ani szczurów. Nie dziwne, że później żądają astronomicznych sum za cokolwiek skoro taki jeden z drugim przyjadą i sypią tysiącami. Mówię to z pozycji backpakersa.

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 22:15 | 29.05.2014

popieram kolegę leon15 - za ta kwotę spokojnie sie znajdzie nocleg czasem lepszy czasem gorszy ale w podróżowaniu chyba nie chodzi o jakość noclegów... dodam także ze korzystanie z lokalnych biur podróży nie ma sensu - sporo przepłacacie pozdrawiam wszystkich plecakowców:))

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 15:05 | 30.05.2014

Z szacunkiem do Leona15 i Mirka, którzy zresztą piszą, że to standard backpakerski, ale nie zakładałbym 300 INR za hotel. Oczywiście każdy ma prawo szukać standardu, który mu odpowiada i czasem znajdzie się coś ciekawego i tanio, ale raczej to wyjatek potwierdzajacy regułę.
Planujac wyprawę załóż lepiej 1500 INR, a jak znajdziesz coś taniej, to Twoje.
Zresztą o czym mówicie? Lot kosztuje tyle, że przy nim oszczędnośc 5 USD nie ma znaczenia.

leon15 dołączył
25.05.2014

leon15 15:43 | 31.05.2014

1500 Rs to jest 75 zł! Toć w Polsce nad morzem w sezonie znajdziesz taniej kwaterę. Luti, ja do Ciebie też z szacunkiem, ale tam właśnie się jedzie dlatego też, że jest tanio i wtedy nawet ten drogi bilet (który też można tanio wychaczyć) się dzięki temu rekompensuje. Jak na każdym noclegu zaoszczędzisz 1000-1200 Rs to zapewniam Cię, że się opłaci. Już nie wspominam o transporcie i jedzeniu. Ale. powtarzam, jak tak coraz więcej ludzi będzie płacić tysiącami za wszystko to jest to psucie rynku. Tak właśnie robią Ruscy, normalnie masakra :)
Pozdrawiam

Firdos dołączył
16.07.2012

Firdos 14:11 | 25.06.2014

Czec ,
Jstem Firdos teraz mieszkam w Delhi, bylem w Warszawie , jesli potrzbuje pomocy w Indiach prosze pisac email do mnie.
Firdos_du@yahoo.co.in
Skype- Firdos.Alam786

Pozdrawiam z Indii,
Firdos

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 21:26 | 28.06.2014

Ja byłam w listopadzie 2013 i średnio za nocleg od osoby wychodziło mi 600 rupii i to były całkiem dobre pokoje z łazienkami.największy problem miałam z kupnem biletów kolejowych na dworcu w kasach już nie było tam gdzie chciałam jechać ale w biurze obok kupiłam na wszystkie kierunki jakie planowałam a prowizja wyniosła za całość dla dwóch osób 5 dolców.to był mój pierwszy wyjazd do azji i trochę się bałam czy sama dam rade wszystko ogarnąć i udało się.Wprawdzie kilka razy pewnie mocno za coś przepłaciłam ale też wielu rzeczy się nauczyłam .Jeśli chodzi o indie to uczucia są mieszane z jednej strony mnie zachwyciły a w wielu przypadkach przeraziły .Ale tego się mniej więcej spodziewałam jadąc tam.

leon15 dołączył
25.05.2014

leon15 09:44 | 20.08.2014

Potwierdzam i polecam clartrip.com jest super :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl