Forum dyskusyjne


Wilno na weekend 1-4 marca

kategoria podróże po świecie

kraj Litwa

Jelizawietka dołączył
19.02.2012

Jelizawietka 09:58 | 19.02.2012

JEDEN DZIEŃ URLOPU - 4 DNI WYCIECZKI

Krótko mówiąc jedziemy autokarem do Wilna... termin 1-4 marca 2012
Celem naszym jest udział w tradycyjnym święcie zarówno litewskim jak i polskim na dawnych Kresach obchodzonym z okazji imienin świętego Kazimierza. Św. Kazimierz jest patronem Litwy ale i patronem rzemieślników. Jeśli lubicie tradycyjne rzemiosło, wyroby z drewna, papieru, ze skóry, szkła, gliny, z tkaniny, z kutego metalu nie powinno Was zabraknąć w tych dniach w Wilnie. Rzemieślnicy z całego kraju a również i państw ościennych wystawiają tam swoje produkty, które można podziwiać, dotknąć i kupić. Najważniejsze, że setki kramików, jakie się otwierają na ulicach centrum miasta nie są skażone tanim badziewiem z Chin i Wietnamu.
NIEPODZIELNIE KRÓLUJE TRADYCYJNE RĘKODZIEŁO
Prócz tego na kaziukowym jarmarku można kupić miejscowe specjały, takie jak kindziuk, sulżuk, pyszne wędlinki własnego wyrobu, doskonałe sery i miody, zarówno te do wspaniałego litewskiego chleba jak i te do kieliszka, zawierające nawet 70% alkoholu :-) Całe Wilno żyje tym świętem, jest podniosły nastrój, co krok gra muzyka na żywo... naprawdę warto pojechać!!!Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl