Forum dyskusyjne

przesiadka w delhi potrzebna wiza

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

j.f.sebastian dołączył
10.02.2012

j.f.sebastian 15:50 | 21.02.2012

Witam. mam nietypową sytuację. lecimy do kathmandu przed delhi. mamy 8 h na przesiadkę do ktm, a 4 na powrocie. niestety musimy odebrac i nadac bagaz w delhi. do tego potrzebna bedzie wiza, ale slyszalem, ze na lotnisku w delhi są osoby z obslugi, ktore biorą twoj kwit bagazowy na tranzycie, odbieraja twoj bagaz i nadaja na nastepny lot. dzieki temu nie trzeba opuszczac strefy tranzytowej i wiza jest niepotrzebna. czy ktos mial taki przypadek?

krzysiek606 dołączył
06.04.2007

krzysiek606 02:27 | 22.02.2012

Tak, miałem taki przypadek. Właśnie byłem w zeszłym roku w Nepalu z biurem podróży i to tak właśnie wyglądało że mieliśmy przesiadke w Delhi i nie mając wiz.
Ważne jest aby przy wyjściu z rękawa zwrócić uwage na panią która pyta się o "transit". Z nią załatwia się sprawe bagażu.
Potem trzeba pójść już do właściwego stanowiska "transit" gdzie dadzą karte pokładową na dalszy lot.
Do Delhi leciałem Aerofłotem, potem chyba jakiś spiceJet

pozdrawiam
Krzysztof

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 10:55 | 22.02.2012

moim zdaniem jest to głupota lecieć z grupą przez Delhi bez wiz, z własnego doświadczenia powiem, że ratowaliśmy już kilka takich oszczędnych wycieczek, bo samolot z europy miał awarię silnika i przyleciał do Delhi z opóźnieniem 14godzin, albo w innym przypadku lot z europy przyleciał opóźniony o 5 godzin, ale spicejet skasował loty w tym dniu.
Samemu jeszcze ok - ryzykujesz na własną odpowiedzialność, ale z grupą jest to wina i błąd organizatora za które można pociągnąć go do odpowiedzialności tym samym program wycieczki się psuje... jeszcze kolejny bład jeżeli ktoś raptem dzień później ma zarezerwowany lot do Lukli, który mu nagle przepada ...

szkot dołączył
01.06.2006

szkot 11:31 | 22.02.2012

jeśli mogę spytać, na czym polegało ratowanie wycieczek? Bo jeśli samolot się spóźnił o 14 godz to organizator wyjazdu raczej nie ma na to wpływu i trudno mówić o jakimś błędzie. Program się sypie, z wizą do Indii czy bez. Natomiast dobrze by było, gdyby pilot miał wizę i mógł pójść po bagaże, załatwić co trzeba. Z tym się zgodzę.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 13:57 | 22.02.2012

jesteś na lotnisku z grupą z niewykorzystanym = nie możliwym do zrealizowania biletem Delhi-KTH-Delhi (bo Twój samolot poleciał) więc trzeba próbować czy linie lotnicze zgodzą się na bezpłatną zmianę albo jeżeli na płatną to za ile, albo szukać nowych opcji a stare bilety próbować na drodze reklamacyjnej zwracać. Płatność przez pilota czy grupę na miejscu raczej nie wchodzi w grę. Więc ktoś to musi koordynować. Organizator może potem na drodze reklamacyjnej dochodzić rekompensaty od linii, która się spóźniła, ale de facto, jeżeli była to siła wyższa to niczego nie wywalczy. Mając dwa bilety lotnicze masz zawarte dwie umowy o przewóz. Czyli Przewoźnika np. z Delhi nie interesuje z jakich przyczyn pasażer nie stawił się na lotnisku do wylotu, nawet w przypadku gdy będzie to z winny innej linii która przyleciała opóźniona. Inna sprawa, jeżeli masz taką podróż w całości na 1 bilecie. Wtedy przewoźnik ma obowiązek przepisać bilet na innego przewoźnika lub zaoferować nocleg i następne najbliższe połączenie. Co do pójścia po bagaże i załatwienia co trzeba to chyba nie do końca jest to realne. Jako pilot nie widzę siebie przenoszącego bagaże turystom :) Poza tym nie zapominajmy o kwestiach graniczno-celnych. Ja wezmę p. Iksińskiemu bagaż i przeniosę go przez przez granicę i mi zarzucą przemyt..... Poza tym trzeba go na nowo odprawić a wejście do hali odlotów jest w innym miejscu niż hala przylotów i jeszcze miałbym na wózkach przewozić w najlepszym wypadku 5-8 walizek a w najgorszym nawet 20-30 ? Dlatego większość biur robi to z pobytem choćby 1-o dniowym w Delhi, nawet jeżeli coś posypie się z lotami to w najgorszym wypadku odpada program w Delhi. też raz miałem, że duża grupa musiała czekać 4 dni bo były bardzo duże obłożenia samolotów i nie było możliwości aby przebookować bilety dla całej 25 osobowej grupy.

j.f.sebastian dołączył
10.02.2012

j.f.sebastian 15:04 | 22.02.2012

dzięki krzysztof, rozumiem, że ta babka odebrała Wasze bagaże, a następnie je nadała do Nepalu, czy tak?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl