Forum dyskusyjne

wyprawa do malezji - prośba o prady

kategoria podróże po świecie

kraj Malezja

bartkos007 dołączył
21.02.2012

bartkos007 22:49 | 21.02.2012

Witam,
planujemy podróż poślubną do Malezji; z relacji stwierdzamy, że jest to niesamowity kraj - dlatego taki cel naszej podróży. Chcemy zaplanować całą podróż zupełnie sami dlatego potrzebujemy porad osób które już odwiedzały ten kraj, tzn. jak dolecieć, gdzie najlepiej się zakwaterować oraz czym się przemieszczać i co warto zobaczyć? Dzięki za wszelkie porady.

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 09:23 | 23.02.2012

Witaj.
Nie napisałeś kiedy i na jak długo chcecie tam jechać, jest to istotne.
Dolot: Najbezpieczniej szukać promocji w Lufthansie, równiez przez pośredników do Kuala Lumpur lub do Singapuru. Ta druga opcja jest
lepsza z dwóch powodów.
- więcej promocji do SIN niz do KL
- zobaczycie niesamowite miasto-państwo XXI w.
Co do samej Malezji. Na Kuala Lumpur wystarczy jeden dzień. Niesamowite
wieże Petronas, Tower, Chinatown, meczety, parki. Jeżeli miałbyś tam nocować szukaj hotelu w dzielnicy Bukit Bintag a nie w Chinatown. Chodzi
o standart, u Chinczyków taniej ale gorzej ze standartem. Z dworca
autobusowego Puduraya masz autobusy do Cameron Highlands, stamtąd
łatwo sie juz dostać do parków Taman Negara i na wyspę Penang.
A propos Cameron Highlands i Taman Negara polecam ten link
i bardzo trafne rady Rafała Sionkowskiego
www.goldenline.pl/forum/2685772/wrocilam-z-malezji/s/1 
Przejechałem podobna trasę. Jesli chodzi o wyspy to Penang jest
mocniej zatłoczony. Polecam Langkawi, która jest rewelacyjna.
Poruszanie się z SIN do KL i dalej na Langkawi samolotami Air Asia
bilety kup z ich strony.
Wojtek

bartkos007 dołączył
21.02.2012

bartkos007 11:56 | 10.04.2012

Witaj,
dzięki za porady. Potrzebował bym jeszcze bardziej szczegółowych informacji. Myślę o tym aby zatrzymać się na wyspie Langkawi i z tamtąd organizować wycieczki - jak jest z transferem z tej wyspy do innych miejsc w Malezji. Czy znasz godne polecenia hotele w których można się zatrzymać.
pozdr

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 08:34 | 22.04.2012

Sorry, ale jakiś czas nie byłem na tym wątku.
Lagkawi polecam bardzo. Zatrzymac sie Mali Perdana Resort. Maja swoja stronę internetową, zabookuj wczesniej, np przez agodę. Baza wypadowa.
Możesz stamta połynąc promom na tajlandzka Ko Lipe, jest oczywiście połaczenie promowe z Pangan (ale to akurat odradzam). Sama Langkawi jest bardzo ciekawa, Hopping Island, kojelka linowa na górę, wypozyczenie skutera i objazd wyspy o bardzo ciekawej linii brzegowej. Ja przyleciałem tam salomotem z KL i tam też wracałem. Sprawdź połączenia Air Asia dokąd możesz polecies stamtąd. Mieszkałem niedalego lotniska i te samolociki latały często.
pozdrawiam
Wojtek

rzymek dołączył
22.04.2012

rzymek 09:18 | 22.04.2012

Ja z kolei polecam przemieszczanie sie po malezji autobusami. Bilety sa bardzo tanie (np. Penang-KL 19zl, Malaka-KL 9zl), komfort jazdy super, zawsze tylko 3 ogromne fotele w rzedzie, autostrady jak na zachodzie europy. A czasowo wyjdzie pewnie nie dlugo dłuzej niz samolotem, gdzie musisz wszystkie odprawy przechodzic.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl