Forum dyskusyjne

Pociąg Tajlandia - Kambodża

kategoria podróże po świecie

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 23:21 | 23.02.2012

Witam, trasa Bangkok - Siem Reap jest dość popularna więc może ktoś udzieli mi wskazówki czy żeby dostać się do pociągu jadącego z Bangkoku muszę z lotniska Suvarnabhumi udać się BTS-em na główny dworzec kolejowy Hualamphong, czy jest też jakiś przystanek w pobliżu lotniska, bo kolej do Kambodży przejeżdża tuż obok niego. No i czy trzeba rezerwować bilety, czy bez problemu kupimy je bezpośrednio przed przejazdem.
Z góry wielkie dzięki;)

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 08:38 | 24.02.2012

Ja nigdy o pociągu z BKK do Siem Reap nie słyszałem,jestem prawie pewien że można dostać się tam tylko drogą lądową lub samolotem.

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 08:56 | 24.02.2012

sorrki moja wina, bezpośrednio do Siem Reap faktycznie nie ma pociągu. Chodziło mi o pociąg do miejscowości Aranyaprathet które jest ostatnim przystankiem do Kambodzy.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 10:13 | 24.02.2012

Pociąg jest najniższej klasy i biletów nie trzeba rezerwować, dostajesz za to drewnianą ławkę, wiatrak pod sufitem i metalowe rolety w oknach oraz panie sprzedające przysmaki i napoje z koszyków. Przysmaki są robione na miejscu w pociągu, na siedzeniach :-)
Ponieważ jest to pociąg 'osobowy' więc zatrzymuje się na wszystkich stacjach, natomiast nie będę próbował doradzić Ci, gdzie możesz go łapać po drodze, bo większość z nich to są stacyjki wielkości kiosku ruchu :-)

mila_agnieszka dołączył
23.11.2011

mila_agnieszka 10:53 | 18.04.2012

Z lotniska do Hualumpong (35 km) mozesz dostac sie busem publicznym odjezdzajacym z lotniska, albo znacznie szybciej - pociagiem Express Line - tylko 17 minut do centrum Bangkoku skad na stacje Hualumpong bedziesz mial 7 km. Pociagi do ARANYAPRAHET (ostatnia stacja przed granica z Kambodza) odjezdzaja tylko 2 razy dziennie o 5:55 rano i o 13:05 - czas podrozy 5 i pol goziny, cena 48 Baht;:))

z Aranyaprahet do granicy z kambodza musisz podjechac tuktukiel - targuj sie, gdy dojedziesz do granicy a nie masz jeszcze wizy uwazaj na prywatne agencje ktore cie obskocza, gdzie za wize zaplacisz okolo 30 procent drozej. oi orzejsciu granicy. przetransportja cie do stacji autobusowej i przystanku taxi gdzie niestedy bedziesz musial przeplacic... (okolo 10 dolarow).i stamtad wziasc transport do siem reap! nie daj sie naciagac kierowca na polecane przez nich zakwaterowanie w siem reap, najlepiej zarezerwuj sam

Tutaj opisuje wiecej szczegolow na temat Siem Reap i okolic: travel-on-your-own.com/cambodia 

Marcel__26 dołączył
05.10.2008

Marcel__26 14:58 | 03.06.2012

ja jeszcze moge Ci poradzic abys wize wyrobiła sobie przez internet kosztyje to ok 15$ i nie masz zadnych naciagaczy na granicy, uwazaj i pilnuj paszportu na granicy tajsko kambozanskiej, ja w zeszlym roku podrozowalem po tajlandii i kambodzy, bylo super, w tym roku tez sie wybieram ok 22 listopada, napisz prosze za ile kupilas bilet do bkk i skad lecisz, ja z Bangkoku do granicy jechalem busikiem za 300 bathow odebral mnie zpod hoteliku w ktorym spalem, swoja droga rewelacyjny i godny polecenia.
Pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl