Forum dyskusyjne

W-Y Cooka Polinezja Francuska Fidżi

kategoria tanie podróżowanie

nordtrap dołączył
04.03.2012

nordtrap 14:20 | 05.03.2012

Interesuje mnie jak najtaniej dostać się na w/w archipelagi oraz koszt i sposób poruszania się pomiędzy nimi. Dziękuję za wszystkie informacje

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 21:22 | 05.03.2012

Nie ma tanich dolotów. Jedyna logiczna koncepcja to włączyć Polinezję w jakąś dłuższą podróż np. naokoło świata. Polinezja francuska jest bardzo droga, (przelot na trasie np. Papeete - Bora Bora, 40 minut - to 150 EUR w jedną stronę, patrz - air tahiti.com). Jedyną opcją "backpackersową" -to podróż statkiem handlowym - pomiędzy Tahiti/Huahihe/Raiatea/BoraBora/Maupiti kursują co 2-3 statki handlowe, które biorą pasażerów. Cena- ok.30-40 EUR za jeden przejazd. Śpi się na pokładzie. Inne wyspy- też można statkiem, ale np, na Markizy czy Tuamotu pływają np. co 2-4 tygodnie, więc trzeba bardzo dużo czasu, żeby coś zobaczyć. W Papeete jest w centrum przy marinie Visitor's centre, gdzie są ceny i rozkłady tych statków.
Na Wyspy Cooke'a można dolecieć tylko z N.Zelandii lub z Tahiti. Pomiędzy wyspami latają Air Raro. Byłem tam prawie 20 lat temu, więc cen nie pamiętam. Znam tylko jedną wyspę Aitutaki i Rarotonga.
Po wyspach Fiji można poruszać się statkami lub Air Pacific. Fidzi jest najtańsze z wysp Pacyfiku.
Nie wiem jaka jest Twoja koncepcja podróży (czas,pieniądze) ale ja bym widział podróż na te wyspy w układzie np: Europa-Azja-Australia-Nowa Zelandia-Fiji- Wyspy Cooke'a - Tahiti i dalej albo przez Wyspę Wielkanocną do Santiago Chile i dalej po Am.Płd. lub przez Hawaje/Los Angeles do USA.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl