Forum dyskusyjne

Proszę o pomoc - przejście trekingu wokół Annapurny na początku marca

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

gosiagre1 dołączył
05.03.2012

gosiagre1 20:03 | 05.03.2012

Witam, bardzo proszę o pomoc każdego kto był na trekingu wokół Annapurny w marcu. Mój mąż jest tam obecnie z dwoma kolegami. Trzy dni temu pisali z Manangu, że jest zamieć śnieżna i nie wiadomo czy przełęcz da się przejść. Pojechali tam pod koniec zimy, żeby uniknąć turystów. Od trzech dni cisza - a ja się bardzo martwię. Nie wiem czy to uzasadnione, czy jest w ogóle szansa spotkać kogoś na trasie teraz? Czy teahousy w wyższych partiach (między Manang a przełęczą) są w tym terminie czynne? Czy jeśli jest dużo śniegu przejście to jest niebezpieczne??Bardzo proszę o wszelkie informacje jeśli ktoś tam był i wie?
Małgosia

Goyko dołączył
31.12.2005

Goyko 20:29 | 05.03.2012

Cześć.Jeżeli śmigali zimą po naszych Tatrach i są obeznani w turystyce zimowej,to dadzą sobie radę.Osobiście tam nie byłem,byłem dwukrotnie w rejonie Everestu.Trzymam kciuki za całą trójkę,a Ty głowa do góry.Wszystko będzie dobrze.Pozdrawiam.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 20:45 | 05.03.2012

Porę wybrali kiepską, nie tyle chodzi o to, że poza sezonem, nie ma ludzi na trasie, bo większość szlaków jest trudniejsza do przejścia, poza tym jest zimniej i pogoda płata figle. W sezonie zdarzają się mgły ale nie zamiecie więc niebezpieczeństwa nie ma. Mieszkańcy wyżej położonych lodgy najczęściej schodzą niżej aby przetrwać zimę i aby wrócić dopiero na początku sezonu. Generalnie w Manangu robi się dzień aklimatyzacyjny a od Manangu do Thorong La jest jeszcze 3 dni. Wydaję mi się, że żaden zdrowy rozsądek nie pozwoliłby im iść wyżej, więc skoro się odezwali to moim zdaniem mogą teraz spokojnie siedzieć nawet w Manangu i czekać na poprawę pogody, a pewnie w związku z pogodą nie ma prądu więc nie mogą dać znać, że wszystko OK.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl