Forum dyskusyjne

Indonezja - świeże informacje

kategoria podróże po świecie

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 03:45 | 10.03.2012

Dziś wróciłem i chętnie podzielę sie informacjami. Trasa: Jogjakarta, Bromo-Tenger-Semeru NP, Bali, Nusa Penida, Nusa Lembognan.

rybka23 dołączył
19.03.2012

rybka23 21:37 | 27.03.2012

mam takie pytanko poniewaz wybieram sie na Bali na ok 20 dni i Twoim zdaniem lepiej pozostac na wyspie czy dodatkowo cos jeszcze odwiedzic:)

darek1976 dołączył
25.08.2010

darek1976 22:29 | 27.03.2012

Rybko, jeżeli masz mocną wątrobę lub szukasz przyjaciela to zostań na Bali haha ( a tak na serio, jeżeli szukasz czegoś fajnego mogę dać Ci namiar na przyjaciela "DEDE" ) chłopak wychował się na Lombok i Gili, mieszka na Bali (Kuta) uczy Surfingu, ciekawe rzeczy może pokazać - nie komercję
Pozdrawiam
darek

rybka23 dołączył
19.03.2012

rybka23 23:11 | 29.03.2012

wlasnie w tym problem ze przyjaciela nie szukam :) juz jednego mam i mi wystarczy :) a co do watroby juz swoje przeszla wiec nie wiem czy na kolejne eksperymenty jest gotowa :) tak sie dopytuje poniewaz planuje dluzsza podroz po azji a bali przyznam szczerze ze boje sie ze nie jest przypadkiem ''przereklamowane'' i chyba sie skusze na Twojego przyjaciela :P wiec poprosze o namiary :) Pozdrawiam

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 14:04 | 30.03.2012

Rybko,

Jeśli masz 20 dni to lepiej zobaczyć coś jeszcze oprócz Bali. Bali jest piękne i magiczne, pełne przepięknych świątyń i licznych dzieł sztuki. Oprócz Kuty, Sanur i całej południowej części wyspy, do której trafia najwięcej turystów i która moim zdaniem jest totalnie przereklamowana (w przeciwieństwie do reszty wyspy). Kuta, to liczne hotele, bary, imprezy, absolutny brak charakteru i brzydka plaża. Lepiej omijać, chyba, ze jedziesz na imprezę. Ja zatrzymałem się na Bali w dwóch miejscach - Padangbai i Ubud i traktowałem je jako punkty wypadowe. Te dwa miejsca mogę polecić zdecydowanie. Padangbai to mała wioska nad morzem, w której jest port na Lombok i dwie kameralne plaże z białym piaskiem i rafami. Moim zdaniem były to najładniejsze plaże na Bali. Pozostałe plaże na wyspie - bez rewelacji - albo zatłoczone jak w Kucie, albo małe czarne, pełne łódek, bez miejsca w którym możnma byłoby się rozłożyć.
oprócz Bali warto się wybrać na odległe o godz. rejsu z Sanur lub Padangbai wyspy Nusa Lembongan i Nusa Penida. Ta pierwsza jest malutka - 2 wioski i możliwość objechania wyspy skuterem w ciągu niecałej godziny. Do tego małe i ciche plaże - polecam Dream Beach. Nusa Penida z kolei jest nieturystyczna i dzika. Spokój, piękne plaże, klifowe wybrzeża, lasy tropikalne. Do tego liczne stanowiska do nurkowania i snorkowania. U wybrzeży można spotkać manty, żółwie morskie i rekiny (czasem).
Co jeszcze warto? Podobno - Lombok i wyspi GIli. Piszę podobno, bo nie byłem, ale słyszałem dużo dobrego.
Jeśli przylatujecie do Jakarty warto też zobaczyć kawałek Jawy - zwłaszcza park narodowy Bromo-Tenger-Semeru gdzie zobaczycie piękne wulkany i krajobraz trochę księzycowy.
Dobra rada co do Bali - najlepszy sposób zwiedzania to wynajęcie skutera z automatyczną skrzynią biegów. Mimo lewostronnego ruchu jeździ się łatwiej niż rowerem (nawet jeśli nigdy nie prowadziłaś skutera jak ja), wynajęcie kosztuje 35-50 tys rupii za dzień (15-20 zł), litr benzyny to "zawrotny" wydatek 4500 rupi (ok. 1,70 zł), a skuter pali ok. 2 litry paliwa na 100 km. Lepszego i tańszego środka transportu nie znajdziecie.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, pisz.

rybka23 dołączył
19.03.2012

rybka23 16:24 | 30.03.2012

dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :) az mi milo ze sa takie osoby ktore sluza pomoca :) wlasnie z tego co juz sobie poczytalam chcialabym zatrzymac sie w Ubud przyznam szczerze mnie plaze malo interesuja uwielbiam zwiedzac ogladac budynki poznawac nowa kultura ale niestety moja druga polowa glownie nastawiona jest na plazowanie wiec musze go prac pod uwage :) na pewno skorzystam z Twoich rad bo beda mi bardzo pomocne nie chce sie zastrzymywac w turystycznych miejscach bo tam poza drinkami wielkich atrakcji nie ma :) a skuterem mialam okazje jechac i musze przyznac ze boje sie jechac na szybko wiec mam nadzieje ze ludzie na Bali przygotowuja sie juz na mnie :P a wlasnie jeszcze sie zapytam jedna rzecz odnosnie wiz bo czytam rozne informacje i jako juz doswiadcoznego mezczyzne zapytam sie Ciebie :)
Edyta

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 21:25 | 31.03.2012

Wizę kupujesz na lotnisku za 25 $. Najpierw idziesz do okienka kasowego, potem do okienka z wizami i już. Pamiętaj też, że przy wylocie pobrany będzie podatek wyjazdowy - 150 000 IDR od osoby. Jeśli uwielbiasz oglądać budynki, świątynie itp. - Bali cię zachwyci. Balijczycy nazywają swoją wyspę "wyspą tysiąca świątyń". Moim zdaniem są zbyt skromni - jest ich tam więcej. Co do połączenia plażowania i zwiedzania - jeszcze raz polecam Padangbai - 2 ładne polaże, prowincjonalna atmosfera i dobry punkt wypadowy do zwiedzania południa i wschodu wyspy. Pójdźcie koniecznie do Babilon Bar - 2 razy w tygodniu chłopaki grają tam koncerty, że aż wióry lecą.
Ubud też jest świetnum miejscem - to kuturalne centrum wyspy, a przy okazji równie ż dobry punkt wypadowy

rybka23 dołączył
19.03.2012

rybka23 19:36 | 01.04.2012

dziekuje dziekuje i jeszcze raz dziekuje dzieki Twoim informacja jakos dam rade :)

darek1976 dołączył
25.08.2010

darek1976 00:45 | 04.04.2012

Hej, Przemek ma racje, ale warto odwiedzić Bromo lub Mt.Rinjani ( przy okazji Lombok i Gili oczywiście) na to znajdziesz czas , zresztą Przemek i ja również mieliśmy plan trekingu ale pogoda to uniemożliwiła... jest wiele świetnych i nadal "dzikich" miejsc w indonezji ale troszkę więcej czasu potrzeba niż 20 dni.. Tu Ci wysyłam namiar na DEDEgo:

dedefunk49@yahoo.com - znajdziesz go na facebooku
tel . +62 85 3333 06918
Napisz że od Darka z PL :)
Zresztą ja w drugiej połowie kwietnia znów tam zawitam na dłużej więc..
Pozdrawiam
Darek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 00:22 | 06.04.2012

Zamiast Bromo lepiej zobaczyć Kawah Ijen, do tego dużo bliżej z Bali. A przeżycie niesamowite.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl