Forum dyskusyjne

pozwolenie na pobyt w Tybecie

kategoria podróże po świecie

kraj Tybet

MILID dołączył
29.03.2007

MILID 09:57 | 10.05.2007

mam pytanie dotyczace pobytu w Tybecie: czy pozwolenie mozna zalatwic w Polsce, czy to duzo kosztuje juz tam na miejscu i ewentualnie jakie sa zasady uzyskiwania tego pozwolenia. z gory dziekuje

malgoskak dołączył
23.04.2007

malgoskak 10:40 | 10.05.2007

Przypuszczam, że w Polsce nie da się tego załatwić (to znaczy nie można fizycznie otrzymać pozwolenia). Ale w Chengdu, które stanowi bazę wypadową do Syczuanu i Tybetu jest to standardowa procedura i trwa 1-2 dni. W zeszłym roku w hostalach załatwiali razem z biletem na samolot. Teraz pewnie można kupić bilet na ten słynny pociąg i też załatwią pozwolenie. Najlepiej wejdż na stronę jakiegoś hostalu w Chengdu ( www.donkey-pal.com,  www.gogosc.com)  i zobacz, co tam piszą i napisz do nich bezpośrednio.

MILID dołączył
29.03.2007

MILID 14:21 | 10.05.2007

DZIEKI.tak myslalam ze to bedzie trzeba zalatwic na miejscu

PR23M3K dołączył
01.06.2007

PR23M3K 16:09 | 01.06.2007

Witajcie! czy ktos wie dokladnie jak to jest z tymi pozwoleniami na wjazd do tybetu? sa bardzo rozbiezne informacje na ten temat...ambasada chinska poradzila mi skontakowac sie z biurem w pekinie za pomoca faxu, a potem starac sie o wize chinska...z informacji w internecie dowiedzialem sie ze najpierw powinienem starac sie o wiza a potem o pozwolenie...cena pozwolenia jest wg roznych zrodel bardzo plynna ( rozbieznosc cenowa do 5 razy )..czy ja jakies uzrzedowe stawki i gdzie to zalatwiac aby uniknac posrednikow? niektorzy radza zeby w ogole nie zalatwiac tego zezwolenia bo nie jest konieczne i nikt go nie sprawdza a ewentualna kara za jego brak jest sporo nizsza niz koszt pozwolenia :) podobno problem moze wystapic tylko przy kupnie biletu, ale z tego co czytam powyzej nie zawsze... ktos podrozowal bez tego zezwolenia i ile was kosztowalo zalatwienie?
moze lepiej postarac sie zalatwic to bez posrednictwa hostelu, ktory pewnie za to kasuje swoja dole, jesli to mozliwe zeby zalatwic samemu w ogole.. :)
pozdrawiam

malgoskak dołączył
23.04.2007

malgoskak 19:58 | 01.06.2007

Chengdu To Lhasa
Y1940 (normal price)
Includes : Airfair, Taxes, Permit to Tibet and Transfer to Chengdu Airport

Chegndu-Lhasa-Chengdu
Y3580 (normal price)

to są ceny z hostalu w Chengdu na przelot do Tybetu. Za łatwia sie pozwolenie w dwa dni. Na stronie piszą, że można juz załatwić w Chengdu równueż pociąg do Lhasy (48 godzin jedzie), ale nie wiem, ile kosztuje. Mozna do nich napisać i sie dowiedzieć.
Rozwiązując równanie z dwiema niwiadomymi otrzymuje sie koszt wizy 300 yuanów.Ale nam na przykład juz po wpłaceniu pieniędzy zwrócili ok. 500 juanów, bo w jedna stro ne był tańszy bilet. (kurs 8 juanów = 1 dolar) Ja byłam w zeszłym roku we wrześniu i ani w Pekinie, ani w Xian nie bylo sposobu załatwić tego pozwolenia, w kazdym razie nikt mnie nie umiał o tym poinformować. Tak czy owak najpierw trzeba mieć wizę chińską, Można załatwić w Warszawie bez kłopotu, bezpłatna.
W razie dalszych pytań, służe pomocą.

malgoskak dołączył
23.04.2007

malgoskak 19:59 | 01.06.2007

poprawka: koszt pozwolenia ok. 300 juanów

jachuo dołączył
14.08.2007

jachuo 05:04 | 14.08.2007

Pisze, aktualnie z Lhasy, jeststesmy tutaj w czworke, zadnego pozwolenia nie zalatwialismy. Bilety pomogla nam kupic jakas mila dziewczyna (prawdopodobnie amerykanka) ktora sama zaproponowala nam pomoc (znala chinski), w kasie nikt sie o pozwolenie nie zapytal, przy wejsciu i wyjsciu z pociagu takze nikt nic od nas nie chcial. Uprzedzamy ze nie jest to takie proste bo kilka razy odsylano nas spod kasy (np w Pekinie). Ale warto probowac, i na pewno mozna sie tu dostac BEZ POZWOLENIA! pozdrawiam

charchan dołączył
30.09.2007

charchan 20:53 | 30.09.2007

Czesc. Po prostu idziesz do ambasady chinskiej -prosisz o wize i ci ja daja?
A co dalej. Kupujesz bilet na samolot do pekinu a z tamtad do Lhasy pociagiem? Kurcze- dla mnie to wszystko jest skomplikowane. Ale sie nie poddam. Prosze pomóz

andre356 dołączył
02.02.2006

andre356 11:41 | 24.04.2009

najpierw trzeba miec bilet na samolot, pozniej sie starasz o wize

Aśka50 dołączył
29.03.2011

Aśka50 14:24 | 21.08.2016

Czytam stare wpisy. Wybieramy się do Chin w październiku 2016r. Oczywiście w planie mojej podróży jest Tybet. Niestety, zwiedzanie Tybetu jest możliwe tylko z zorganizowana wycieczką, dlatego przez biuro podróży w Polsce wybrałam wycieczke po Lhasie, której organizator (Agencja w Tybecie) Agencja załatwia również Pozwolenie na pobyt w Tybecie. Pozwolenie to nie może "opuścić" Chin, w związku z tym zaproponowano nam odbiór Pozwolenia (permitu) w hotelu w Pekinie, w którym zatrzymamy się po przylocie z Polski. Dostaliśmy umowe na wykupienie wycieczki po Lhasie, wynika z niej, że musimy zapłacić z góry za całość (zwiedzanie, hotel i permit) a oni prześlą nasz permit na adres hotelu ale nie gwarantują, że ten list dotrze. Nie biora też żadnej odpowiedzialności za wysłana korespondencję. Czy ktoś z Was załatwiał w taki sposób Permit do Tybetu? Czy w Chinach nie ma solidnego kuriera albo poleconych przesyłek ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru? Musimy mieć pewność, że te pozwolenia będa tam na nas czekały bo bez tego nie wpuszczą nas do pociągu do Tybetu a my już mamy wykupione bilety na pociąg (również te po Chinach). One też mają czekać na nas w Hotelu w Pekinie( kupiliśmy sami przez internet).
Prosze od cenne informacje w sprawie. Pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl