Forum dyskusyjne

Od poniedziałku będę na Malindi proszę o rady praktyczne

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

daga10 dołączył
14.03.2012

daga10 12:43 | 14.03.2012

gdzie wykupić safarii i jakie i za jaką cenę, jak dostać się do Mombasy ? wszystkie wiadomości będę mile widziane , Jestem tu nowa i licze na pomoc ! Pozdrawiam !!! Heja!

art80 dołączył
11.03.2012

art80 17:27 | 14.03.2012

Rozumiem,ze masz lot do Nairobi?Mozesz dostac sie autobusem do Mombasy.Kilka firm sluzy takie uslugi min.Moderm Coast,koszto to ok 18 euro /osoba,podroz trwa okolo 8 godzin.Z Mombasy do Malindi mozesz dojechac Matatu-raczej odradzam,ze wzgledu na bagaze,wiec pozostaje taxi-koszt pewnie kolo z 50 euro bo tam jest ponad 100 KM.

art80 dołączył
11.03.2012

art80 17:33 | 14.03.2012

Co do safarii to rowniez kosztowna sprawa,w waszym wypadku najbardziej oplacalna opcja jest jechac na 2 dni ze wzgledu na odleglosc.Koszt???Bilet do parku 45 euro/osoba,nocleg zalezy od standardu ale na 100 euro/noc liczcie minimum .Czyli sumujac koszta w 500 euro powinniscie sie zmiescic(2 dni).

daga10 dołączył
14.03.2012

art80 dołączył
11.03.2012

art80 17:34 | 14.03.2012

czyli macie tylko zarezerwowany hotel?

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 22:37 | 14.03.2012

Byłem tam z sześć lat temu,safari wykupiłem w hotelu,ceny nie pamiętam.Do Mombasy jeździliśmy na własną rękę,wtedy jak wychadziło się z hotelu to przed bramą czekały "rowerowe taxi"i za grosze podwozili do głównej drogi(pocili się chłopcy odrobunę i pachniało specyficznie ale ubaw był setny!!) gdze zabieraliśmy się do miasta busikami(matatu).Na plaży za pewno zaczepią Was Beachboysi można jednego wynająć jakop przewodnika po Mombasie-wcześniej ustalcie cenę.Sama Mombasa w centrum jest bezpieczna ale w bocznych uliczkach trzeba być ostrożnym-opiekun powinien wiedzeć gdze chodzić a gdzie lepiej nie.

daga10 dołączył
14.03.2012

daga10 09:34 | 15.03.2012

mamy rezerwację hotelu Coral na tydzień , na safari chcemy jechać na 2 lub trzy dni , jakie wybrać? i do jakich parków jechać!

art80 dołączył
11.03.2012

art80 08:47 | 16.03.2012

Mam nadzieje,ze jestescie finansowo przygotowani do takiej wyprawy,bo Kenia jest bardzo drogim krajem,wbrew panujacej opini.Sam dojazd do Malindi w 2 strony bedzie kosztowal was kolo 200 euro,do tego safari jakies 500 euro i 300 kieszonkowego.W waszym wypadku nie wiem czy bardziej nie opacaloby sie wynajac np.Toyote rav 4 na tydzien niz korzystac z uslug lokalnych.Koszt samochodu to ok 50 euro/dzien.Jesli macie jako taka orientacje w terenie jak i nawigacje to bez problemu sami mozecie sobie zorganizowac safari za duzo mniejsze pieniadze.Dojazd do Tsavo east jest badzo prosty,rowniez poruszamy sie po parku po wyznaczonych trasach.Chce was przestrzec przed korzystaniem z uslug chlopakow z plazy.Bardzo czesto wykorzystuja nie wiedze turystow i kasuja olbrzymie pieniadze za nic nie warte safrai po buszu w ktorym moze zyrafe zobaczycie.Wiozac was do Tsavo musza uiscic opate wstepowa 45 euro/osoba,wiec po co wiezc turyste do Tsavo jak mozna po okoliczym buszu i zamiast placic 45 euro za wstep ma sie te kase w kieszeni.W mojej wyprawie po Kenii zatrzymalem sie w punkcie VOI i tez troche pojezdzilem po okolicznym buszu,jakie bylo moje zdziwienie jak zobaczylem kilka busikow-safari jezdzacych po tych okolicach(turysci pewnie mysleli ze sa w Tsavo ;-)).Kenia ma bardzo dobrze rozwinieta turystyke platna,bez uiszczenia oplaty prawdopodnie nie zobaczymy nic oprocz malp przy hotelu...

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 10:02 | 16.03.2012

200 euro przejazd lokalnymi pociągami i busikami?????????
Art80 czy spotkałeś oszukanych ludzi którzy Tobie o tym opowiedzieli czy tylko opierasz się na opini innych ludzi??W hotelach często przestrzegaję przed usługami Beachboysów ale tylko z tej prostej przyczyny że ich usługi są znacznie tańsze niż wykupione w hotelu!!Ja nie byłbym taki sceptycznu co do chłopaków z plaży-zawsze cenę trzeba ustalić z góry i było OK.Na takie oszustwa nie mogą sobie pozwolić bo plaża to ich miejsce pracy i łatwo ich później namieżyć.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 10:04 | 16.03.2012

Namieżyć bedze ciężko łatwiej NAMIERZYĆ!!

art80 dołączył
11.03.2012

art80 10:41 | 16.03.2012

Mario chodzi tu o dojazd z Nairobi do Malindi.Biorac pod uwage najtanszy i najszybszy srodek transportu jakim jest autobus podroz w jedna strone na 1 osobe to koszt 18 euro(mowa o normalnym autobusie tzw.OXEGEN),wiec 2 osoby w 2 strony to prawie 72 euro,oczywiscie nie licze taksowki do dworca autobusowego z hotelu lub lotniska-dodaj ok 10-15 euro,czyli juz sie robi 90 euro.Autobus kursuje do Mombasy.Z Mombasy do Malindi jest jeszcze 130 km,autobusy tam jezdza,ale nie zbyt czesto(mowie o normalnych austobusach -nie Matatu lub City Hoppa),wiec najprawdopodniej bedzie trzeba brac taxi lub w najlepszym wypadku nocowac w hotelu w Mombasie co jest rowniez kosztowne rozwiaznie.Jesli masz duzo wolengo czasu to polecam podroz pociagiem,co prawda w cenie biletu jest tzw.kuszetka i jedzienie,ale do Mombasy to sie z 2 dni jedzie.Co do chlopakow z plazy,widzialem i slyszalem.Oczywiscie nie mozna wszytkich wrzucac do 1 worka,ale sporo z nich jest nierzetelnych na zasadzie-zlapc jelenia,wydoic,bo napewno juz tu nie wroci,a jak wroci to zapomni.Nie mnie tu oceniac,nie mam w tym biznesu,Jesli ktos chce ryzykowac i korzytsc z ich uslug to droga wolna.Zdradz mi sekret jak zamierzasz ich namierzyc?i w jaki sposob odzyskac pieniadze?Nikt Ci nie pomoze....w hotelu jest ostrzezenie,jedynie to mozesz zalowac i pluc sobie w brode.

daga10 dołączył
14.03.2012

daga10 10:26 | 16.03.2012

nie ma co tu wytykać sobie jakieś błędy językowe !!!!! nie o to tu chodzi ! - ja nie wiem co mam robić , finansowo jestem przygotowana ,wolałabym jechać z jakimś przewodnikiem lub z biurem , może ktoś poleci mi kogoś godnego zaufania .

art80 dołączył
11.03.2012

art80 10:49 | 16.03.2012

Chyba najrozsadniej bedzie zadzwonic do hotelu w ktorym macie wykupiona rezerwacjie i zapytac czy maja taka usluge-jak cos nie wypali to zawsze macie kogo obwiniac.Zapytajcie o Tsavo East-jedyne miejsce gdzie mozna poczuc prawdziwa Afryke(nie wspominajc o masai mara),nie dajcie sie naciagac na jakies inne parki ,bo wygladaj jak polskie zoo tylko ze drozsze.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 11:34 | 16.03.2012

Art80 ja mam dobre doświadczenia z chłopakami z plaży a Ty powtarzasz tylko zasłyszane historie.
Dlaczego należy poruszać się taxi a unikać matatu??Taxi to ja sobie u siebie we Wrocławiu na piwo j adę iwracam a w Afryce(a częściej w Azii)aby poczuć klimaty staram poruszać się z miejscowymi.

inde dołączył
07.02.2012

inde 17:46 | 16.03.2012

art80 czy Tsavo West zaliczasz do tych ala polskie zoo? Rozważam połączenie safari o East i West.

swift dołączył
27.02.2007

swift 19:19 | 16.03.2012

art80 - czytając Twoje wypociny, robi mi się po prostu słabo. Nie zrozumiałeś od początku, że dziewczyna wykupiła hotel Coral w Malindi łącznie z dolotem i dojazdem z Mombasa.Byłem w Kenii kilka razy, a w Malindi we wrześniu. Safari proszę wykupować tylko od chłopców z plaży. Z Malindi jest bardzo blisko do Tsavo East, apoten także do Tsawo West. Wszędzie jest bardzo dużo zwierząt - także w punkcie Voi.Mogę podesłać mnóstwo zdjęć kilkuset gatunków ssaków i ptaków. Zwierzęta są wszędzie. Najlepiej wykupić 2 -dniowe safari. Polecam też ruiny Gede - bardzo blisko.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 22:41 | 16.03.2012

Swift są ludze którzy gdześ byli coś widzeli za rączkę ich prowadzano i cimnotę wciskano-a Oni w dobrej wierze dalej te głupoty powtarzają.Trudno.
Jeśli jesteś wierząca albo wychowana w kulturze katolickiej to proponuję aby w niedzielę pójśc do kościoła na mszę do wsi.Nas zabrał"nasz "beachboys i było to niesamowite prezeżycie-nie w sensie religijnym tylko kulturowym.Nie było tam naszego europejskiego smutactwa i patosu tylok afrykański żywioł.Moja żona jest muzykiem i była zachwycona poziomem kościelnego churu-oni mają głosy jak dzwony i nawet ja (na safari safari słoń na ucho nadepnął) byłem zachwyciny.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 23:14 | 16.03.2012

Daga napisz proszę po powrocie jakie masz wrażenia po pobycie w Coralu.Ja byłem tam dwa razy(we Flamingo-raz przed pożarem a drugi raz po)jak jeszcze właścicielem była szwajcarska firma African Safari Club.Było naprawdę wspaniale,jednak po wielkim pożarze w 2003 roku firma popadła w tarapaty finansowe i od pewnego czasu jest nowy właściciel.Dwa lub trzy lata temu poleciłem moim znajomym te hotele ale po powrocie nie byli zachwyceni,ponoć nowy (angielski?)właściciel nie daje rady.

daga10 dołączył
14.03.2012

daga10 12:17 | 17.03.2012

Oczywiście że zdam dokładną relację z całego mojego pobytu , Wszystkim serdeczne dzięki za informacje , a ja teraz idę się pakować!!!! HEJA !!!!!!!

senia dołączył
20.06.2008

senia 16:39 | 01.07.2012

Dajcie jakiś konkret tutaj, pls. Imię, nr telefonu, żeby się nie nadziać i spędzić 2 dni w Tsavo bez niespodzianek (poza tymi, na które jesteśmy gotowi :-))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl